Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Darovanje spolnih celic zamrzovanje – shranjevanje jajčnih celic

zamrzovanje – shranjevanje jajčnih celic

Pozdravljeni!
Imam vprašanje. S partnerjem sva bila na tem, da greva v postopek IVF (komisija je postopek že odobrila). Vzrok je bil pri meni in sicer odpovedovanje jajčnikov (pri biopsiji dokazano zelo malo število primordialnih foliklov, genetika bp). Ker je žal partner med tem v nesreči preminul in sem šele zdaj nekako prišla k sebi me zanima, ali za tako dokazano stanje obstaja možnost poskusa spodbujanja jajčnikov kot v IVF postopku in zamrznitve jajčnih celic (kolikor bi jih mogoče pač bilo), da bi jih lahko kasneje uporabila z bodočim partnerjem ali zamrzujete le zarodke.
Hvala in lep pozdrav!

Lep pozdrav tudi Vam!
V zadnjih letih se je tehnika zamrzovanja jajčnih celic zelo izpopolnila, tako, da pacientkam, ki jim kakor Vam grozi odpoved jajčnikov, lahko jajčeca odvzamemo, jih neoplojene zamrznemo in hranimo dokler si z bodočim partnerjem ne zaželita otrok! O potrebnosti takega postopka odloči Vaš ginekolog na kliniki, njegovo odločitev pa potrdi konzilij za OBMP. Priporočam Vam, da se čimprej oglasite pri nas, da se pogovorimo o vsem potrebnem!

Pozdravljeni!

Sašo Drobnič, dr.med. spec. ginekologije in porodništva Ginekološka klinika Klinični center Ljubljana Šlajmerjeva 3 1000 Ljubljana tel.: 01-522-6074 (od9h do 12h) http://www.daruj.com

New Report

Close