Ženski in Moški čvek

samo za moške možgane

Default avatar
> Samo, ce se ti je ze dovolj zagrizlo v mozak to, da pri moskem je seks
> bolj uzitek, sport in potrjevanje kot pa izraz ljubezni. Je pa lahko seks
> tudi del ljubezni in takrat je dalec najboljsi.

Ja, to ze vem.
Razumem.
Samo, midva sva zacela ta pogovor s tem, ker si ti trdil,
da lahko seksas z drugo in imas ženo se vedno rad.
-------------------------------------
še vedno trdim to. Z vso odgovornostjo do moškega in ženskega sveta.

S tem se jaz ne strinjam.
Ne zaradi samega seksa.
Ki ga moski locujete.
Zaradi zaupanja in spostovanja do zene tega ne bi smel narediti.
Ce jo ljubis.
-----------------------------------------
Ti se tu nimaš kaj strinjat. Ti si ženska in tvoja beseda tukaj ni enakopravna. Ker se pogovarjava o moških občutkih. Kaj bi smel in kaj ne, to je druga stvar. Se strinjam, da to ni lepo, ampak nisva govorila o tem, kaj je moralno in etično, govorila sva o tem, če je mogoče imeti ženo rad in jo hkrati varat. In to je. in to moraš sprejet kot dejstvo. Ker nimaš vpogleda v svet moških, razen preko izjav, ki ti jih lahko ti dajo. Ne moreš z žensko filozofijo in ženskimi možgani razlagat sveta moških. Fakt je, da je to mogoče.

tole je del pogovora.
med moškim in žensko.

moški trdi, da žensko lahko ljubiš in jo hkrati varaš.
ženska, s svojimi ženskimi možgani tega ne dojema,
ker misli, da se ne gre samo za sam seks
ampak tudi za zaupanje in spoštovanje.

zato me zanima kako ostali moški mislite?
tudi enako?

pa še nekaj, ni nobenega problema v praksi,
moški in ženska sta samo prijatelja in zgolj "filozofirata".
Default avatar
To je res. Seks je za nas moške neki takega, da, ostane kot lanski sneg, ko greš hip zatem odtočit. Je le praznenje jajc, čudovit občutek, ko imaš pred seboj še katero drugo rit in ne samo eno in isto, ki jo moraš gledati celo življenje. Moški geni niso narejeni za monogamijo!!! Ženske pa normalno to zelo težko dojamejo oz. nemorejo dojet, ker one iščejo stalnost in zaneslivost. Pa, da ne bo pomote - tega ne smatram za manjvrednostno razmišljanje.

Temu moškemu potencialu se moraš zahvaliti, da sploh obstajaš. Tako se je namreč evolucija začela in zaradi tega je čovek to kar je. Pomisli kako bi bilo, če bi se moški obnašal podobno kot ženska! Še vedno bi živeli v malih hordah na varnem in zanesljivem področju - jamah.

Jaz bi lahko dal dol katerokoli... no, moja se pa trudi, da temu ni tako.
Default avatar
ja, to kaj moskim seks pomeni sem uspela dojeti.

bistvo vprasanja je:
ali lahko recemo, da je to ljubezen,
ce seksas se z eno drugo,
do katere ne cutis nic,
pa prva tega ne ve.

ali ni spostovanje in zaupanje del ljubezni?
Default avatar
tudi za ženske je včasih sex samo sex, in nič drugega.
Default avatar
povdarjam,
da je vprašanje izključno za moške
in kaj je seks ni bistvo vprašanja.
Default avatar
sm ženska, pa vseen povem, kako jst dojemam razmišljanje tega tipa:

čist verjamem da jo ima rad, kot eno sopotnico, mati svojih otrok, osebo s katero je že dolg časa, na katero je navajen, je z njo v gospodinjstvu, mu skuha, pere, lika, skrbi za otroke, včasih celo ful dobro z njo seksa, imata skupne prijatelje, verjetno je zelo nezahtevna in zadovoljna z njim, mu ne teži, ko hodi okoli. čist verjamem, da mu ni hudega v življenju in en tak skupek ženinih lastnosti mu da občutek, da jo ima rad in je nikakor ne bi rad izgubil in da bi ful naredil zanjo.

no in pol poznamo njegovo stališče (ali pa kot je g. minister napisu) do seksa z drugimi - mu pač ful pomeni, popestri življenje, sprazne jajca na bolj strasten način, kot je navajen 10,15 let. skratka, prevelik magnet, da bi se mu odpovedali in vdali skušnjavi. slabe vesti, ki bi mu preprečevala to vedenje pa ni več. mogoče taprvič, drugič malo, pol je pa vidu, da ni panike (=da brez problema to ne pride do žene). predvsem pa to, da si je sčasoma (no, al pa kr takoj) naredu eno svojo logiko v glavi, s katero lahko brez problema to popolnoma loči. oz. z drugimi besedami: zaupanje, spoštovanje, iskrenost.... pač tega ne prišteva k definiciji "imeti rad ženo".

zdej kok je to moralno, etično... kakor za koga, ne? tako kot pri vsaki stvari, različni ljudje različno razmišljajo in dojemajo. ljudje smo preveč nagnjenu k uživanju in logiki "sam enkrat se živi", pol se pa hitro te ideali porušjo in si ustvariš eno svojo srednjo pot. on si je to že zdavni "pošlihtu" v glavi in dokler ne dela nič takšnega, da bi svoji družini direktno škodoval, mu ni panike in nima filinga, da kej narobe dela.
Default avatar
Tudi precej moških nas je ki si pri ženski želimo stalnost in zanesljivost.
V podkrepitev tega trdim da hočemo tako žesnko ki se na splošno nosi in rihta tako da je všeč nam in ne vsem naokoli izzivalna.
Kar se seksa tiče, je pa dejansko nekaj več kot goli seks in čeprav ti nekaj nagon da bi šel z vsako, to v resnici in s trezno glavo ni res.
Še vedno je žena tista in pika.
Tudi trdim da je seks za moške podobno kot stalno stiskanje in poljubljanje ob prihodu, odhodu, s časom padaaa v moških glavah, čeprav žesnke hoečjo to stalno....
Default avatar
Ja, žensko lahko ljubiš in jo hkrati varaš. Res je.
Druga stvar je, ali to dejansko počneš. Jaz ne.
Pa ne zaradi tega, ker mi to preprečujejo čustva, ravno nasprotno, razumsko tega ne počnem, ker svojo ženkico spoštujem kot žensko in kot osebnost, ker imava otroka, ker hočem, da vsi trije živimo srečno družinsko življenje, ker hočem, da otrok normalno odrašča v ljubečem in razumevajočem okolju in ker se enostavno hočem postarati ob njej. In vem, da ona tudi tako čuti in razmišlja.

Sicer pa ima g. Minister popolnoma prav. Seks je tudi zame, kot za vse ostale zdrave moške lahko samo rekreacija, telovadba in praznjenje.

Seks s svojo ljubljeno osebo pa je tako ali tako popolnoma druga pesem, ki jo najraje pojem...
Default avatar
Ja, spoštovanje je samo zaradi tega, ker ONA tako hoče in si to želi. Meni se nebi bilo problema dajati dol še s katero (govorim simbolično) in pri tem ljubiti in spoštovati svojo. Nebi pa mogel ljubiti obe naenkrat. Tako pa nisem narejen.
Default avatar
še enkrat povdarjam,
da ne gre za noben realen problem,
in, da je le pogovor med moškim in žensko kako kdo vidi kaj.

in, da me ženski odgovori ne zanimajo.
sploh pa so neumestni takšni,
ki bi kritizirali moška razmišljanja.

srečko,
ti si napisal odgovor najbližje temu kar iščem.
torej: lahko ljubiš in varaš, čustva tega ne preprečujejo.
ok.

potem si napisal, da tega ne počneš, ker ženo spoštuješ.
no, zanima me
ali ni prav to spoštovanje tudi del ljubezni?

ali lahko rečeš, da nekoga ljubiš,
če tega spoštovanja ne izkazuješ
ampak naskrivaj jemlješ takšno "seksualno rekreacijo"?
Default avatar
Pazi! Razpravljamo o tem kaj "bi" in ne kaj "počnemo"! No, nekateri ne... :-)
Sicer pa saj veš - modrostne zobe ne nucamo več, pa nam kljub temu rastejo, pa ne vprašaj kako... :-)

In "enabejba" je sicer ženska, pa je zelo pred resnico in se kar podpišem pod njen post.
Default avatar
ne,
ne razpravljamo o tem kaj bi
in kaj ne počnemo.

zanima me samo moški odgovor na vprašanje:
ali lahko rečeš, da žensko ljubiš,
če jo varaš z drugo in ženska tega ne ve.

to pomeni, da si izrabil njeno zaupanje.

to me zanima.
Default avatar
ne vem kaj se tok vrtiš okol definicije "imeti rad" in "ljubezni". pač ni izraza za to stanje:"VARATI, A VSEENO NEKAJ ČUTITI DO ŽENE, VENDAR TEGA ONA NE VE", pol pa pač rečejo na kratko: "ja, ženo imam rad". kaj tipi pojmujejo pod tem, sem pa zgori probala ugibat (sori, k sm si kot ženska dovolila pisat, čeprov si prepovedala). pa tud mal nisem kritizirala moška razmišljanja, ampak sem probala sam realno razmišljat.

predlagam, da izumimo besedo za tako situacijo in jo predlagamo za SSKJ, pa bomo pol točno vedl, o čem govori kdo. drugač se je pa brezveze o tem kregat, če kao vsi razumemo za kaj gre.
Default avatar
ti si opisovala razmišljanje tega tipa,
čeprav sem povedala, da ne gre za realen problem.

no zanima me,
če to, kar si ti napisala:
vara, a vseeno čuti"
če moški tole pojmujejo pod ljubezen.

in se nič ne kregamo, ampak samo debatiramo.
Default avatar
spoštovanje je pomenbno, samo ga spet ne razumemo vsi enako, kot ne razumemo vsi enako varanja, ljubezni, zaljubljenosti.....

enim je spoštovanje to, da z ženo lepo ravna, da je ne zmerja, da ji odpre vrata, da jo ne žali...da je grozno dober in ljubeč, ker jo tudi ljubi....pa vendar...si jemlje sex z drugo žensko kot...priložnost, kot čokolado...v smislu...saj sem moški, jaz sexa ne jemljem čustveno....če nočem:)

tako kot je rekel srečko....je normalno, da moški lahko ljubi in vara, pa vendar on tega ne počne....in taki moški, verjeli ali ne OBSTAJAJO....

zato je vse odvisno od posameznika, ne pa od spola!
Default avatar
moški trdi, da žensko lahko ljubiš in jo hkrati varaš - Ne moreš, ker ko jo prvič prevaraš, se ti svet in vrednote v katere si verjel podrejo. Če se ti to ne zgodi, potem nisi ljubil. Zapomnite si to!
Default avatar
Bojim se, da preveč poenostavljaš, hočeš za vso silo dobit nek odgovor, kot da bi bili na sodišču, kjer odvetnik odrezavo zahteva samo "da" ali "ne", tudi za vprašanja, za katera ve (seveda jih je namerno zastavil), da se z "da" ali "ne" ne da odgovoriti.
Kot je prej Mirella povedala - odvisno od posameznika. Ne glede na spol. Ljudje smo si pač bolj različni, kot si mislimo...

Še nekaj - dojemanje ljubezni se tudi z leti spreminja. To, kar moški čutimo v puberteti in to, kar čutimo pri 40-tih je vse ljubezen, a razlika je kot dan in noč...
Default avatar
torej, srečko

moški s katerim komuniciram
me prepričuje,
da ne razumem, da ste Moški drugačni
in,
da naj to sprejmem kot dejstvo.

in, ker jaz takšno dejstvo težko sprejmem
brez kakšne konkretnejše razlage :)
me je zanimalo kako drugi moški razmišljajo
o tem
ali sta res lahko varanje in čustva za večino v istem košu.

drugače - meni osebno je blizu to, kar je jaka napisal.

si pa ti srečko napisal,
da je to možno, da lahko ljubiš in varaš.

zato me zanima kako je to možno?

da lahko ločuješ seks od ljubezni, vem.

samo...
kaj pa laž, skrivanje, izraba zaupanja in vse kar počneš v času varanja?
kako to združuješ z ljubeznijo?
Default avatar
tebi je pa težko ugoditi z odgovori... :)

ja iz vsega napisanega je jasno, da tisto kar pojmujeta ti in jaka pod "ljubezen" ni isto, kar nekdo drug, enaka je samo beseda. vama se podrejo vrednote in to za vaju ni ljubezen, za nekoga drugega pa to vseeno je oz. sploh ne razmišljajo tok o tem, ampak živijo svoje življenje na prej in se obnašajo, tako kot je gor natančno razloženo.

mogoče je zdej čas, da ti razložiš, kako ti pojmuješ "ljubezen". mogoče tko v praktičnem smislu. kako ti razmišljaš o tem. a res misliš, da je realno pričakovat, da bi ful ljudi razmišljali, tako kot jaka. idealno je že, realnost je pa nekaj drugega, daleč od takega kratkega stavka, kot bi ga prepisal iz kakšnega priročnika za zakonce iz 50-ih let.
Default avatar
Še enkrat, kopiral sem iz svojega zgornjega posta:

"Ja, žensko lahko ljubiš in jo hkrati varaš. Res je.
Druga stvar je, ali to dejansko počneš. Jaz ne."

Si pazljivo prebrala? Tudi nadaljevanje?

Torej potem veš, da laži, skrivanja in izrabe zaupanja pri meni ni. Seveda, ker svojo ženkico ljubim in spoštujem, ker vem, kaj je prava ljubezen in ker je, hvala bogu obojestranska.
Kar pa sem ti želel povedati je to, da (hipotetično, kot si napisala) pač moški LAHKO žensko ljubimo in jo hkrati varamo. Ni pa to pravilo in tega ne počnejo vsi. Seveda je tukaj vprašanje tudi kaj je zate varanje.