Forum.Over.Net

Ženski in Moški čvek

Kaj menijo ženske o moških in kaj moški o ženskah? Kje tičijo razlike in kje podobnosti med spoloma? Ali smo res ženske z Venere in moški z Marsa?

Na kaj moram paziti pri najemu stanovanja

Default avatar

Mimi

Čao,
v kratkem nameravam iti na svoje, pa me zanima na kaj moram biti pozorna pri najemu stanovanja oziroma najemni pogodbi. Recimo kako preveriti, da je najemodajalec pravi lastnik stanovanja in ne vmesni najemnik? Pa še to kako se izračunajo stroški in kaj vse vsebujejo? Kako je s ključi stanovanja? Ali lahko potem zamenjam ključavnico, da si zagotovim svojo zasebnost (da ne bo lastnik štefnal po mojih rečeh ko me ni)?
Mimi
Default avatar

JAKA

povsem irelevantno je kdo ti oddaja stanovanje, pomembno je to kaj vse in kako točno je določeno v pogodbi ki jo podpišeš.

pomembna je cena in koliko časa bo le ta taka ostala, kar se tiče vstopa v stanovanje je tudi potrebno določiti čeprav mislim da stanovanjski zakon to točno opredeljuje.

drugače pa lastnik stanovanja ne sme po svoji volji vstopati v stanovanje saj se mora prej s teboj dogovoriti.

ključavnico lahko mirne volje torej brez skrbi zamenjaš in mu daš s tem vedeti da si ti v stanovanju in ne on.

torej še enkrat: vse podrobnosti določita v pogodbi, potem ni problemov.

preden vzameš stanovanje v najem preglej v kakšnem stanju so okna, vrata, vodovodna napeljava, torej če kotliček v stranišču dela itd...