Forum.Over.Net

Ženski in Moški čvek

Kaj menijo ženske o moških in kaj moški o ženskah? Kje tičijo razlike in kje podobnosti med spoloma? Ali smo res ženske z Venere in moški z Marsa?

Spoznala bom bivšo....

Default avatar

maja_

Hei!

No naslov pove vse.
:)
Skupaj sva sedaj že več kot eno leto, imava se fino. Vrjetno ste kje že kaj zasledili, ko sem pisala. Bila sem (še vedno sem, ampak doooosti manj) bolano lubusumna na njegovo bivšo. Pač včasih je klicala in podobno. Skupaj nista že več kot 6 let! Njemu zaupam, ampak ona se mi je zdela sumljiva.
Z njo je prekinil stike, ker je videl, da me je prizadelo in tudi njemu se je zdelo, da to ne paše v odnos.
Sedaj sem svojo lubusumnost umirila. (no to je na kratko) :)

No sedaj je en tragičen dogodek pripeljal do tega da se srečava.
Od mojega prijatelj je umru, (bilo so vsi prijatelji v sredji šoli oz. srednejšolskem gledalaišču, prav tako njegova bivša)
Sedaj so se vsi srečali na pogrebu. Cel teater, seveda je bila tam tudi ona.

V petek imamo dobrodelno predstavo, ki je povečena pokojnikovi punci, ki je noseča (boga reva) in tam se bova srečali.

Malo sem živčna, nervozna ampak po eni strani vem, da bo to srečanje morda rešilo mojo lubusumje, moj namišljen starh.

Kaj naj storim, kaj mi svetujete.
Predstavil me bo to je že rekel, kar je logično, bolj bedno izpadeš, če se delaš, da ne vidiš...

Ampak mene vseeno žere to, da bom videla nekoga, ki je nekoč prizadel mojega fanta, nekoga zaradi katere sva se kar nekaj krat skregala.....

Morda samo pretiravam, ampak res nevem kaj naj storim.

Kaj menite vi?
Hvala za odgovore.

LP
We all know that cats rule the world!
Default avatar

nova

tudi jaz sem lani spoznala bivšo od mojega fanta. ugotovila sem, da je čist v redu punca in sva sedaj celo prijateljici. res je pa, da nikoli nisem bila ljubosumna nanjo, saj sem mu verjela, da sta samo prijatelja. in sedaj gremo večkrat skupaj na kavo in podobno. ne vem, po moje boš ugotovila, da nimaš biti za kaj ljubosumna.
Default avatar

snupi

Predstavljaj si, da je ena zdajšnja od tvojga bivšega čist živčna ker bo srečala tebe. Pri tem pa ne ti ne on itak ne čutita nič več drug do druzga.
Verjetno bi se ti zdel mal smešno, ker se obremenjuje z nečim česar ni več.
Probi si stvari logično razlagat, čeprav verjamem da je težko.
Default avatar

alenkaB

Če imaš manj kot 16 let te razumem, v nasprotnem primeru pa ne. Ona je bivša iz nekega razloga, kajne? Ne vem, zakaj bi morali bivši hoditi eden mimo drugega, saj so vendar bili nekoč zaljubljeni. Ti se verjetno ne pogovarjaš z nikomer izmed bivših fantov?!

"Ampak mene vseeno žere to, da bom videla nekoga, ki je nekoč prizadel mojega fanta, nekoga zaradi katere sva se kar nekaj krat skregala....."
Če se onadva ne bi razšla, vidva mogoče ne bi bila skupaj - bodi ji hvaležna. Kregata pa se verjetno zaradi tvoje bolestne ljubosumnosti - ona pač ni kriva za to. Preberi si post v nekem drugem podforumu (mislim, da je v čustveni inteligenci) Ali so res bivše vsega krive?

Ko pa se srečata pa vseeno spregovori z njo, verjetno ni tako slaba kot misliš ti.
Default avatar

maja_

Ja moj tudi meni tako.
Pravi celo, da bi lahko bili vredu prijateljici.

No jaz sem imela (jih še imam - vendar dosti manjše) probelme z ljubusumjem.
Tudi vem, da sta bila samo prijatelja še potem, ampak me je res motilo in sem se počutila neprijetno...

Ne bi pa rada nekaj preveč prijateljevala z njo, da bi nevem sedaj se cel večer tam samo z nji družila in pobono. Pač predstaviš, malo iz vljudnosti poklepetaš - kaj druga si pa zaenkrat ne želim.

Mislim, da je že to velik korak zame, da grem tja in se na nek način soočim :)
Default avatar

manuela

predlani sem spoznala bivšo od mojega fanta. ne bi ponovila, ni pa bilo tako gorzno, ko se je dejansko zgodilo. se je izkazalo, da je čisto ok punca in tiste pol ure ko smo bili skupja, je bivlo vse ok.

mi je pa potem začelo kljuvat - zakaj naj je sploh hotel spoznat .... no, ker pri nas ni bilo tako kot pri tebi, da bi bilo po sili razmer skupaj.

kakorkoli: bodi skulirana, skušaj ne razmišljat o vsem, kar ti je povedal o njej, kar sta vidva imela zaradi nje ... bodi čimbolj mirna in naravna in boš videla, bo vse ok!
Default avatar

maja_

Stara sem 23 :)

NO res je, da nimam z nobenim od bivših stikov. Če se srečaš na cesti se res, da pozdraviš ja.

Ja imaš prau ja, kregala sva se zaradi mojega res pretiranega ljubusumja.
:) Ja saj, če pogledaš iz malo svetlejšega kota je nekaj pozitive v tem.

Ja bom spregovorila z njo seveda, saj nočem bedno izpast pa ignorirat.

Jezilo me je to, on mi je povedal, da je bila ona tudi ljubusuma - kar precej, menda bolj kot jaz. Motilo so jo vse, res vse. Skregala se je, če je koga pozdravil na ceti.
Potem pa je sama delal isto, klicala njega ga vabila na kave, ko je vedela, da ima punco - sama ima tudi fanta.
Delala je ravno to kar je njo motilo - njo samo!

Malo smešno ne :)
Default avatar

kolegica

Ne kompliciraj in ne bodi ljubosumna. Pometi z zgodovino boš lažje in srečneje živela!
Default avatar

masja

a je beseda "ljubosumje" in "ljubosumna" tako težka, da je nikakor ne znaš napisat?
Default avatar

maja_

Msja hvala za ta nasvet zelo mi bo koristil v dotičn situaciji. Res nevem kaj bi brez njega. Popravil je vse moje dvome in skrbi in sem sedaj srečna in komaj čakam na srečenje s to žensko:) Res neizmerno sem ti hvaležna, v življenju še nisem dobila boljšega nasveta kot je ta. Neverjetno spremenil mi je življenje in poglede na svet. HVALA TI!!!!!

Vsem ostalim, hvala za navsete. Vsi so zelo vredu in vsak po svoje mi koristi. Ste me kar precej pomirili. Upam, da bo situacija dobro izpadla.
Bom čim bolj naravna in ne živčna. Res je od tega že dost let in sedaj sva skupaj midva.
Hvala :)
Default avatar

masja

ni za kaj, si sicer napisala msja, ampak verjetno si mislila mene. ali pa ti tipkovnica nagaja :-)
Default avatar

Jessica

maja jaz ti svetujem, da se obnašaš tako, kot se ponavadi.Bodi to kar si in ne igraj, da si kaj druga, če nisi. Bodi samozavestna, prijazna in vljudna, da vidi njegova bivša, da si super punca! Ne obremenjuje se z njo, ker ni vredno, "itak" je njegova bivša in sedaj ga imaš ti in kot praviš si zelo srečna!Ne pokvari tega, zaradi bivše punce, ki pa je samo njegova preteklost!

Držim pesti zate in da se odrežeš čim bolje:) Javi kako je bilo:)
LP- Jessica
Default avatar

maja_

Ja hvala Jessica, za vzpodbudne besede :)

Bom nardila tako :)
Lepo na easy, kot, da nima nobene veze z njegovo preteklostjo, saj tako kot si rekla, itak je bivša.

Javim ti pa vrjetno kar na tvoj mail, saj ga se imam :)
Sedaj sem še v službi.
Default avatar

g.minister

Naredi to kot je naredila moja. Sva bila povabljena na njeno (od moje bivše) poroko in mi je gladko rekla, da ne misli it. Pa nisva šla in je bila stvar rešena :-)
Default avatar

g.minister

Še to. Nekdo bo rekel, da je čudna reakcija. Ampak jaz bi naredil enako :-)
Default avatar

maja_

Ne ves. To je dobrodelna zadeva, ki jo ta oseba, ki ji je namenjena potrebuje bolj kot kaj druga sedaj...
Moj bo šel v vsakem primeru, ker je zadeva zelo občutljiva. Ti ljudje so bili njegovi prijatelji oz. so še od nevem njegovega 17 leta, torej 11 let.
To ni čas za zganjanje moje trme, ker lahko nardim več slabega kot dobrega. Tam bo res, da okoli 200 ljudi ne samo ona, tako, da... Bo tudi ona, prav je, da me predstavi oz. želi me predstavit, po eni starni bi me bolj skrbelo, če me ne bi hotel. Jaz sem samo malo nervozna..
Poroka je drugo.

Po ensi starni želim soočenje, samo malo sem živčna in sprašujem kako naj brzdam sebe :) oz. sprašujem po podobnih izkušnjah in nasvetih.
Default avatar

Breda

Sama sem bila ljubosumna na bivšo od mojga, ker mi jo je opisal kot najboljšo, oh in sploh, najlepšo in skratla predstavljala sem si jo tud vizuelno kot mega mačko itd...

Potem pa sva pripravljala stanovanje skupaj in mi je pokazal sliko od nje, mene je skoraj na rit vrglo. Vem da ni vse v zunanjosti, ampak men ženska še daleč ni bila v merilih kakšno sem imela v mislih po njegovem pripovedovanju in če bi šel z njo sedaj na kavico, verjem da ne bi bla več ljubosumna.

Breda
Default avatar

maja_

:)
Ja res je veš.
Ni lahka zadeva, če bi se zgodilo meni bi se mi zmešalo...
Default avatar

g.minister

Hehe, tvoj tip je prenapel zadevo. Blagor mu, jaz sem moral pa vedno "zmanjševati težo problema" ;-)