Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina solzenje očesa

solzenje očesa

Pozdravljeni!

Že kar kašna dva meseca imam težave s solzenjem levega očesa, ki se pojavi, ko grem ven na veter oziroma na mrzel zrak – teče bistra prozorna tekočina. Kadar je huje mi solze tečejo že kar sproti, kadar pa je malo bolje, mi tečejo, ko pridem v topel prostor še kaksnih 5 min. Opazila sem tudi, da kadar je huje, je dovolj že da se sklonim oz. da si obrišem nos (ko pihnem skozi nos, se mi mi vlijejo solze). Oko sem si že izpirala s kamilicami, pa ni kaj prida pomagalo, prav tako sem poizkusila tudi s Visine kaplicani za oči, ki so mi pomagale sproti – nekaj dni je bilo bolje, potem pa spet slabše. Ker gre za oko, si ne upam ekspirimentirati s čim drugim. Naj dodam se, da se mi sicer nikoli se niso solzile oči, da nimam suhe kože in da ne delam dosti za računalnikom. Kako naj si pomagam? Zadeva sicer ni nič boleča je pa že malo neprijetna in dolgotrajna.

Hvala za odgovor in lep pozdrav!

Mariborčanka

Spoštovani!

Če veznica ni vneta – pordela, pojdite do okulista, ker gre lahko za kakšno motnje solzne žleze ali za zamašitev solznega kanala.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spoštovani!

kaj pa če je tudi veznica (enega očesa) vneta in pordela, poleg tega, da se solzi – za kaj gre potem in kaj storiti?

Hvala in lp, Maja

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani!

Potem gre verejtno za ventje, ki ga boste zdravili z mazili ali kapljicami. Obiščite vašega zdravnika, da vam pregleda oči in predpiše ustrezna zdravila.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Solzenje desnega očesa je nihajoče in traja že okoli dva tedna,sporedno z to težavo je tudi z ušesom nekaj narobe saj ne slišim dobro kot sicer.Oko je solzno in veliko slabše vidim na njega kot levega nosim očala z dokaj močno dioptrijo + Če oko popivnam z robčkom je le par minut bolje nato se solzenje nadaljuje,morda ima šumenje v ušesu pri tem kakšno vlogo? Šumenje sem poiskušal odpraviti z zdravilom
Xanax 0,25 Mg a ni dosti efekta edino spim dokaj dobro pri tem?Uho se je sicer deloma popravilo a solzenje očesa je še prisotno.Je morda iz tega lahko razviden vzrok tega neugodnega pojava? Hvala za
odgovor. Lp. Renato

Spoštovani!

Na hitro ne vidim kakšne povezave med obema problemoma. Solzenje je najbrž posledica vnetja. Pojdite do zdravnika, da pogleda in vam predpiše antibiotične kapljice. Če se izkažejo za neučinkovite, bi lahko šlo tudi za zvečan tlak v očesu ali kakšno drugo težavo.

Kar se šumenja tiče je težko reči, tudi če bi mi posredovali več podatkov.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

pozdravljeni! ne vem kaj naj storim ker se mi oči solzijo ko zazeham. kaj naj storim?

lep pozdrav
sabrina

Spoštovani!

Gre za refleksni odziv solznice in bo težko kar koli spremeniti.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Pozdravljeni!

Imam problem,ker se mi full solzi desno oko sploh,če sem za tv-em ali racunalnikom.Dogaja se pa to ze par dni. Jemljem pa tudi kapljice bepanthol.Ampak za trenutek je boljse potem pa isto.

Lep pozdrav!

Alexsandar

Spoštovani!

Če bolečina v očseu ni pretirana, potem gre najbrž za virusno vnetje in bo potrebno počakati kakšen tede ali več, da mine.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

New Report

Close