Forum.Over.Net

Ženski in Moški čvek

Kaj menijo ženske o moških in kaj moški o ženskah? Kje tičijo razlike in kje podobnosti med spoloma? Ali smo res ženske z Venere in moški z Marsa?

make up da/ne

Default avatar

radovedna21

Zanima me čisto na splošno: kaj si mislite o make upu pri ženskah? S tem mislim vse: urejanje odvečnih dlak (obrvi, dlačice nad ustnicami...), nanos krem, pudra, maskare... Ali se vam zdi to nuja, potreba, zgolj obveza, nepotrebnost?

Kaj si mislite o ženskah, ki popolnoma zanemarjajo svoj videz?

Pa prosim, dejte se razpisat, potrebujem mnenja za oblikovanje raziskovalne naloge. Hvala!
Default avatar

aneja

Meni se zdi vse našteto nuja. Ženska mora biti urejena in negovana, ki pravilno in priložnosti primerno uporablja negovalne in lepotilne kozmetične izdelke. Tako kot mnoge stvari ki jih dandanes uporabljamo, je tudi kozmetika tista, ki prispeva k sodobnosti, ne samo žensk, tudi moških.

Kaj si mislim o ženskah ki zanemarjajo svoj videz? Nič lepega, prepričana sem, da so zanemarjene tudi na drugih življenskih področjih.
Default avatar

štumfek

Jaz osebno se ne počutim dobro, če nisem kolikor toliko urejena; doma mi načeloma niti ni tako važno, ko grem ven pa se obvezno naličim, vendar ličila uporabljam zmerno in jih nanesem tako, da sem videti sveže, ne zelooo naličena. Ne uporabljam močnih barv, pač pa tiste bolj umirjene in naravne. Kar se tiče frizure si jo naredim vsak 2. ali 3. dan, 1-2x na mesec grem k firzerju na barvanje ali samo na fen frizuro. Pri odstranjevanju dlak sem pa bolj lene sorte; na nogah in pod pazduhao si jih brijem takrat, ko pač zrastejo tako, da me moti, poleti pa bolj pogosto. Mednožje si pobrijem le 1x na mesec, ali pa še to ne. Nohte na nogah si urejam vsak drugi teden. Urejenost se mi zdi sicer pomembna, posebej, ker imam tako službo, da moram biti poštimana. Sem pa proti urejenosti za vsako ceno oziroma proti skrajnostim in nisem obsedena s svojim videzom. Tko, upam, da sem kaj pomagala.
Default avatar

štumfek

Aja! Kaj si mislim o ženskah, ki zanemarjajo nego? Hm, mislim, da so pač zanemarjene, kot pove že sama beseda. Jaz ne bi mogla tako funkcionirati, drugače pa - kakor komu paše.
Default avatar

Rakica

Če je ženska brez umetnih barv na obrazu, še ne pomeni, da je zanemarjena!
Zame je zanemarjenost: ne spedikirane noge (tudi pozimi), črno za nohti s cvetočo kožico, zaraščena pazduha, prav tako pozimi, nedepiliranost, neurejeno, neumito lasišče...

Takih žensk z barvami na obrazu in z zgoraj navedenimi kiksi ni treba iskati z žegnano svečo! LP
Default avatar

štumfek

?????? Kdo jih pa išče? Jaz sem samo povedala, kako se ličim in kaj mi ni všeč. Lepo bi bilo, če bi še ti podala svoj pogled na urejenost brez vtikavanja v druge poste.
Default avatar

Deja

Štumfek....mislim da se tisto ni nanašalo nate,,,razen če si se prepoznala:)

OK Resno

Takih žensk...ki se jim ni treba ličiti....in vseeno izgledajo OK je zelo malo....imeti moraš pač brezhibno polt...kar pa na žalost ni dano vsakemu....

Po mojem mnjenju je najpomembnejša osebna higiena...to je 1- 2x dnevno tuširanje in zmerna uporaba dišav.....
potem pride na vrsto pričeska.....važno je da lasje niso mastni....in da imajo neko obliko.....nohti - lak obvezno....vsaj pri meni,če ne zgledajo ubogo:(
Depiliranje....se trudim, da je čimbolj pogosto....pa žal dlačice rastejo zelo hitro....poleti se nekako bolj potrudim....
Puder obvezno in pa make up.....moj stil je da poudarim usta ali pa oči....nikoli oboje naenkrat.....
Aha pa sveže cunje;

Lp
Default avatar

Deja

Aja...... pa ustna higiena in obvezno Orbit:)
Default avatar

štumfek

Najprej preberi moj post, nato še njenega; mislim, da se je tisto o barvah vseeno nanašalo name in ne, nisem se prepoznala v njenem postu.
Default avatar

Venuss

če se ženska ne šminka, še ne pomeni da je zanemarjena....ufffff če nekatere od vas rabite kilo make up-a pa 3xtedensko kozmetičarko, frizerja al whatever da kokr tolk zgledate vas je pač mati narava prikrajšala, za razliko od nas, ki zgledamo dobro tud brez strokovne pomoči he he

mal se hecam, ne zamerit, sam to je res butasto reč, da je nenanšminkana ženska nujno tudi zanemarjena....kaj pa so do poplnosti našminkane ženske z dvacentimetrskim narastkom in pogriženimi nohti?
Default avatar

Spider

Hehe, šele ko s ezbudiš ob njej veš, kako ženska pravzaprav zgleda...:)))

S kilo pripomočkov iz Limonija namreč skoraj vsaka dobro zgleda.

So it goes.

- Kurt Vonnegut -
Default avatar

Rakica

Niti slučajno nisem imela v mislih nobene forumašice. Edino, če je bila kakšna izmed tistih, ki sem jih videvala te dni po LJ na konretnih mestih.
Svoj pogled na urejenost sem zgoraj napisala.

Štumfek, sem pa že nekaj krat opazila, da v določenih temah "zacviliš"; zakaj, pa sama veš, tvoja stvar!
Default avatar

Blondy

Jst se strinjam z anejo. Sama si redno urejam dlačice (sploh pod pazduho), uporabljam različne kremce, losijone, lasne pripomočke (šampon, balzam, maska)...pač kar je primerno za mojo kožo oz. lase. Redno se tudi ličim za službo in faks, seveda pa z ličenjem ne pretiravam (sem zagovornica "naravnega" make-upa) oz. se ličim priložnosti primerno. V prostem času se izogibam uporabi make-upa.

Temelj vsake urejenosti je pa itak higiena, kamor spada redno umivanje telesa, las, zob, urejanje nohtov...Še tko lepo našminkana punca bo izpadla ogabno, če bo od nje smrdelo po švicu...

Zanemarjene ženske? Čist njihov problem, sama pa nikakor ne bi mogla živet na tak način.
Default avatar

štumfek

Če misliš, da ob določnih temah "zacvilim", potem imej svoje mišljenje, vendar ti zagotavljam, da tale tema zame ni teko pomembna, da bi se o njej prepirala. Mogoče sem te celo narobe razumela, ali pa si ti narobe razumela mene. Kakor koli, tvija nit je postavljena direktno pod moj post, torej bi vsak sklepal, da je tvoj komentar namenjen meni, ali morda ti nebi?
Default avatar

Venuss

he he zjutraj se zbudiš in jo vprašaš kdo si ti, a is ubila tisto bejbo od sinoči :)
Default avatar

Venuss

ma meni se zdi totalno pretiravanje, da si mlada ženska nanaša 15 različnih krem na obraz in telo, (nekatere začnejo že pri 25-ih uporabljat kreme proti gubam- to je pa sploh bedarija) in zapravi pol plače zato da si v bistvu uničuje kožo....
Default avatar

deedee

lepo je, če je ženska urejena. torej da skrbi za svoje telo, obraz, roke... glede make up-a je pa tko; vsaka naj se sama odloči. veliko žensk lahko z njim prikrije napakice in na obrazu povdari tisto, kar ji je na sebi najbolj všeč, lahko pa ful kiksne! so tud take, k majo pol 1 cm pudra gor (veliiiik pretemenga) al pa tako barvo na vekah, ki ji sploh ne paše (na oći, na obleko, na karkoli)... o tem bi še lahk naštevala...
jst uporabljam vsakodnevno malo pudra, maskaro in labelo. včasih si dam na oči kakšno senčilo (čez dan svetlejša in manj opazna, za zvečer včasih tud orng temnega- ker si vedno povdarjam oči in ne ustnice). to je to. je dovolj?
pa lep dan vsem!
p.
Default avatar

sillyyy me

Odvisno kaj je najbolj kritično pri ženski, jaz recimo imam vedno tonirano kremo, ker je moja polt pozimi grozna. Maskara in gloss pa s korektorjem zakriti podočnjaki so nekako osnova za vsak dan. Če imam čas pa uredim senčke in s sivim črtalom obrobim oči, pa malo rdečila in bolj opazna šminka na ustnicah. Vedno ne glede na to koliko sem namazana pa pazim, da izgleda make up nevpadljivo. Skratka upam se namazati, ker imam dobro kozmetiko in obvladam ličenje. Nenamazana delujem nekoliko bolj utrujeno, make up ima pri mojem videzu funkcijo poživitve celotne podobe, je kot pika na i.
Default avatar

Afna

Pri drugih ženskah mi je ful dobro, če so dobro namazane- to mislim puder, sence, spoh, če je bolj vpadljivo, imajo dobro frizuro in lepo, ne preveč dišijo. Če si pa lahko privoščijo naravni look, pa hvala bogu.
Na sebi pa imam najraje obarvano kremo, maskaro, svetleč lip gloss. Krema za obraz, zjutraj in zvečer, kakšna doma narejena obloga.
Redno depiliranje - pod pazduho, noge,bikini. Vsakodnevno uporabljam kremo za telo, zadnja 2 meseca tudi kremo proti celulitu- masiranje. Za lase šampon in masko-barvane lase.
Najbolj sem zadovoljna s seboj, če imam dobro frizuro, potem tudi ostalo klapa. Parfumov ne uporabljam pogosto- zaradi alergij.
Da bi me neurejene ženske motile- to ne, jaz vem, da se slabo počutim, če nisem urejena, motijo me le ženske oz. ljudje, ki dišijo po znoju.
Default avatar

suzy26

Če ženska neguje svojo kožo, uporabi sebi primeren make-up, ki je okusen, zakaj pa ne...dvomim, da komu to ni všeč...verjamem pa, da moškim in tudi ženskam niso všeč tiste "napocane", ko so kr nekaj no...
Glede gub pa je tako, da če ima ženska suho kožo jih bo prej dobila kot tista, ki ima bolj mastno, tak da je ful odvisno od tipa kože, res pa je da si nekatere kr brez vedenja mažejo neke kreme na obraz in si s tem uničujejo kožo...glede kremic je pač treba bit previden in se pozanimat kaj je za koga najbolj primerno...jaz bolj dajem na čiščenje kože na obrazu, ker se mi zdi enako potrebno kot tuširanje, ampak spet odvisno kakšen tip kože je, ker nekateri tipi rabijo večjo, drugi manjšo pozornost...