Forum.Over.Net

Ženski in Moški čvek

Vnetje ledvic

Default avatar

bandidos

Kaj najbolj pomaga pri čimboljšemu počutju in čimprejšnjemu okrevanju pri vnetju ledvic?
Our greatest glory is not in never falling, but in rising everytime we fall.
Default avatar

listje

Obisk pri zdravniku in pa čaj za ledvice in mehur ('ursi čaj'). Ta čaj mi je ob zdravilih priporočal tudi zdravnik. Ker ob takem vnetju je treba veliko piti (pa ne alkohola!).
Default avatar

Tati*

Ja le glej da boš šla tudi k zdravniku, ker če pri vnetjih ne jemlješ antibiotikov se ti lahko stanje zelo poslabša. Mi je ena kolegica govorila, da ni šla parkrat k zdravniku in je blo pol full neki narobe. Seveda pa moraš tudi ogromno piti, žajbljev čaj je tudi zelo vredu za te zadeve!
Default avatar

demi ii

Ce imas dolgo casa vnetje oz. ce se ti dolgo casa vlece in ga nikoli ne pozdravis do konca, se iz bakterij lahko razvijejo ledvicni kamencki...in potem ko se hocejo izlocit zelo boli, pomojem najhujsa bolecina sploh. Sem sama imela natanko tak problem, skos so se mi pojavljala vnetja in nikoli nisem do konca pozdravila in se je razvil po 2 letih en majhnen kamencek ki se je potem hotel izlociti...takrat sem bila 2 dni v bolnici, ker boli res ko hudic.
Default avatar

demi il

Aja, se nasvet: pojdi h zdravniku in naj ti da antibiotike in potem jih jej do konca, tudi ce nimas vec vnetja jih pojej do konca, da se do konca pozdravi.
Default avatar

kr jst

če imaš doma krušno peč. pejt gor lezat in si pregrevat trebuh..

pij veliko čaja, ki ga dobiš v lekarni. jej sadje..
Default avatar

valci1

No pravkar se sama soočam z vnetjem mehurja, že drugič to leto oz. v enem mesecu. Za znoret! Jem že 50 antibiotik, pijem pa čaj od šentjanževih rož ter šipkov čaj. Oba sta iz nabranih rož. Spijem pa najmanj 2 l tekočine na dan, če ne še več.
Meni osebno je čaj za vnetje ledvic in mehurja ful negravžen, fuuuuuujjjjjjjjjjjj!!!!
Default avatar

Razočaranka

No, se oglašam, ker imam glede na spodnji post veliko izkušenj z vnetjem mehurja...
Veliko veliko tekočine, minilmalno 2 lit, raje več. Ursi čaj zelo pomaga, če je vnetje na začetku, če se stanje ne izboljša v parih urah! je potrebno k zdravniku po antibiotike, čaj potem piješ istočasno z zdravili.
Glede na to, da se meni razvije vnetje v parih urah iz normalenega stanje v kravav urin s seboj nosim zeliščne kapljice za vnete ledvice in mehur. Uporabljaš jih po navodilih, dobiš jih v vsaki lekarni in zelo hitro pomagajo, če le ne zamudiš vlaka....
Ja, pa tudi bolj užitne so kot ursi čaj:-))

Čaji ki pomagajo: Brezovo listje, njivska preslica, brusnica (listje in sok ), vednozeleni gornik (ursi) je pa slednji za občutljive na želodcu malo delikaten.
Default avatar

valci1

Razočaranka kaj pa bi naj bil vzrok za vnetje mehurja?
Default avatar

bandidos

ZDRAVNIK MI JE PREDPISAL TABLETE BACTIFLOX, KI PA MI NE POMAGAJO PREVEČ...?
Our greatest glory is not in never falling, but in rising everytime we fall.
Default avatar

Tomaž07

Meni pomaga zraven zdravil. ki mi ji predpiše zdravnik - Primotren še
pitje tekočin : vode in čaja. Najbolj mi pomaga takrat kadar spijem veliko
tekočine naenkrat ( 1/2 do 1 l ). V vodo in čaj pa dodam včasih še malo
sodebikarbone.

demi il

Tudi jaz sem dobila tablete Primotren.