Najdi forum

SINECOD ZA KAŠELJ

Naš skoraj 3 letnik je začel kašljati in mu dajem SINECOD kapljice ali sirup za otroke. Zanima me ali so namenjene suhemu ali mokremu kašlju?
Prijateljica mi je omenila, da naj bi bil primeren za oba kašlja (po mnenju njihove pediatrinje). Vendar pa sem na navodilih prebrala, da v kolikor je moker kašelj, da naj tega sirupa nebi uporabljali.
Kaj menite? Dr. Kersnik na sosednjem forumu, na vprašanje ni ravno kaj pametnega odgovoril.

Lep pozdrav ********************************************** Če želite, da bi bili vaši otroci bistri jim pripovedujte pravljice. Če želite, da bi bili še bistrejši, jim pripovedujte še več pravljic. Albert Einstein

SUHI kašelj

Hvala TinkaraC, bom pa prav tudi našo pediatrinjo vprašala, ker se mi zares čudno zdi, da imajo pediatri o eni in isti stvari (kot je sirup za kašelj) različo mnenje (saj imajo navodila in svoj register zdravil, katerih bi se morali držati vsi pediatri).

Lep pozdrav ********************************************** Če želite, da bi bili vaši otroci bistri jim pripovedujte pravljice. Če želite, da bi bili še bistrejši, jim pripovedujte še več pravljic. Albert Einstein
nova
Uredništvo priporoča

Sinecod sirup je namenjen za suhi (neefektiven) kašelj, ker ima funkcijo zaviranja.
Za moker kašelj pa je primeren tak sirup, ki olajša kašelj oz. zmehča sluz.

LP, Tanja

Tudi pri nas ima naša 3 letnica moker kašelj, ker tudi jaz ne vem kateri sirup bi ji dala vas prosim za pomoč, oziroma nasvet.
Lp, Claudia

Sirup za izkašljevanje! Prospan ali še bolje janežev sirup, ki ga delajo v lekarnah, zvečer pred spanjem pa ajbišev sirup (medtem ko janežev vzpodbuja izkašljevanje, ga ajbišev umiri, da ponoči lahko spi). Nam je to že 100x pomagalo…

manca

Mi uporabljamo sirup za izkašljevanje za otroke, iz lekrne, iztnaravnih sestavin, je pa za oba kašlja( piše to v navodilu). In se je do sedaj najbolje izkazal (pa še ni stalno razmišljanje kakšen kašelj je).

Lidija, mi zaupaš ime tega sirupa?
Hvala!

Lep pozdrav ********************************************** Če želite, da bi bili vaši otroci bistri jim pripovedujte pravljice. Če želite, da bi bili še bistrejši, jim pripovedujte še več pravljic. Albert Einstein

Sinecod že nekaj let uporabljam tudi sama. Ko pride obdobje alergije, me pogosto spremlja kašelj. In to je SUH in NEPRODUKTIVEN kašelj. Sinecod namreč služi za umirjanje kašlja.
Sinu sem prav tako dajala Sinecod – uspešno.

Za lažje izkašljevanje pa se uporablja drug sirup – vprašaj v lekarni ali pediatrinjo.

A.

Hvala vsem za odgovore.
Vem da so sirupi za kašelj različni in sicer za suh kašelj in moker kašelj oz. da eni pomirjajo kašelj drugi pomagajo ob izkašljevanju.
Neznanka mi je bil le Sinecod sirup le zato, ker sem dobila iz ene strani informacijo, da je ta sirup primeren za oba kašlja, iz navodil pa je razbrati, da ga ni priporočljivo uporabljati za moker kašelj.
Tako da sem želela vaša mnenja.

lep dan vsem, sedaj že malo kuka ven sonce

Lep pozdrav ********************************************** Če želite, da bi bili vaši otroci bistri jim pripovedujte pravljice. Če želite, da bi bili še bistrejši, jim pripovedujte še več pravljic. Albert Einstein

nekaj forumovk je za mokri kašelj pohvalilo Prospan. Ker mi zdaj tudi aktivno kašljamo, ga bom šla danes tudi sama kupit.
T.

New Report

Close