Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina ASTMA-ALERGIJA- itd

ASTMA-ALERGIJA- itd

Sin (star 12 let) je imel najprej (6 mesecev star) hudo alergijo na jajca, kasneje je prešla na pelode, pršico, prah.
Ves čas jemlje spreje proti astmi- večinoma za zaščito, kadar pa se poslabša, pa seveda še “za zdravljenje”: beridual, becotid, ventulin, včasih kromolin-za zaščito….itd….
On ves čas smrka. Tudi na morju, v hribih,….vsako jutro polno posmrkanega papirja. Mislim, da mu gre to tudi prav “na živce”.

Pomagati sem mu hotela z marsičim: nabiram zelišča (trpotec, pljučnik, materina dušica, dobra misel, ….smrekovi vršički, …itd….) in kuham čaje, jemal je kuro s trpotčevim sirupom, velikokrat sem mu dajala na pljuča in prsi tople obkladke za čez noč: od popraženega marajona, kamilici, Wicks kreme, kombinacijo Justove kreme materine dušice in olja evkaliptusa + kopeli z nje….MNOGO.

Vendar smrka dalje. Kljub skrbni negi se mu poslabša- mu pade pretok zraka,….

najbolj me pa zanima: poznate zadah, ki “zaudarja po prehladu”? Tega se on ne znebi nikdar. Že “na daleč” ga zaznam. Rada bi , da se to odpravi, ker mislim, da je to že več kot kronično.
Kaj lahko storimo?

Se zahvaljujem za odgovor in lep pozdrav, nnat

Spoštovani!

Prilagajajte zdravila proti astmi in alergiji, druge čirule čarule pa pustite pri miru, saj se večinoma po nepotrebnem oz. brez učinka vsi skupaj obremenjujete s tem. Z zdravili mora vzpostaviti takšno stanje, da bo lahko opravljal vse aktivnosti svoje generacije.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Od kod si NNAT?
Branka

nova
Uredništvo priporoča

Pač-spreje jemlje redno.
Vendarle se ne morem sprijazniti s tem, da je vedno smrkav in vedno zaudarja po “prehladu”. To mislim, da ni v redu.
Kaj mislite?

Spoštovani!

Nekako nisem razbral, da bi uporabljal tudi zdravila proti alergiji. Pri hujših oblikah pridejo v poštev tudi kortikosteroidne injekcije s podaljšanim sproščanjem, a v teh letih nekeko še niso priporočene, če resnično ne gre za hude in trdovratne oblike.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Verjetno je več dejavnikov, ki vplivajo na to. Tudi sam sem imel celo zimo s prehladom, polnim, zamašenim nosom, ipd. V recimo 15. minutah je bil robec popolnoma moker. Če imaš tako službo, da si zunaj med ljudmi je zelo hudo. Uporabljam spreje za vnos, nekaj časa je pomagalo, po določenem času pa težavne udarijo še z večjo močjo. Sedaj pa že cel teden težav ni več. Prenehale so kar same, brez zdravil in karkoli drugega.
Mislim, da v veliko primerih na to vpiliva psiha, depresija, ipd.
Moja leta so res precej višja; 40 let.

LP!

Spoštovani!

To je kar pogost pojav, a vsi tako težko čakamo na konec. Osebno sem ga leto čakal cel januar, ko sem padal iz ene v drugo virozo, od vročine, do krvavitve iz nosu, do smrkanja, in neznosnega kašlja. Kako odleže, ko je mimo, ali ne?

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

OKOLICA DOMŽAL.

Vendar pri sinu traja to že več let. Se ne spomnimo več, kdaj ni smrkal.
Alergija ni tako huda, jemlje pa zaščito-sprej. Sicer funkcionira normalno.

Spoštovani!

Ravno toliko, da je nadlega. Dobra stvar je upanje, da se težave zaradi alergije včasih tudi same od sebe zmanjšajo.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

New Report

Close