Forum.Over.Net

Ženski in Moški čvek

Policaji policaji...

Default avatar

Spider

Ste gledale včeraj Trenja in kaj mislite o novem zakonu in višjih kaznih?

Me pa seveda zanima še nekaj drugega, zato tudi dajem to na ženski čvek..Namreč, a drži, da ženske, ko vas ustavi policaj (ki je v 99% primerov itak moški) na lahek način pridete skoz brez kazni, recimo z opozorilom, samo da malo poflirtate z njim, se naredite uboge revice...A to drži, so naši policaji pri ženskah dovzetni za take fore ali je to urbana legenda?

So it goes.

- Kurt Vonnegut -
Default avatar

Mili

Pomoje ni to čist tko, ker sem še zmeraj plačala, če sem padla na radar! Za pas so mi pa ene parkrat pogledal čez prste! Ampak zdej sem itak skos prvezana, tko da ...
Default avatar

oranža

Večkrat so me ustavili, a samo enkrat zaradi prekrška in takrat sem plačala. Pa tudi nisem tip, da bi kakorkoli poskušala...
Default avatar

sanjaa

No jaz tudi nisem tip ki bi na tak način hotla skos pridt, 100x rajš plačam kt pa da enmu kretenu na dušo piham. Sej nisem.... Halooo??
Default avatar

erči

Naj povem mojo dogodivščino zaradi katere mi je blo kasneje res nerodno:)
nekega popoldneva sem hitela na predavanja, zamujala sem, ker so me v službi zadržali in ustavli so me policaji, odprem okno in policaj mi pač reče da sem šla prehitro blablabla...jaz sem pač povedala, da se mi mudi in res je bil neverjetno prijazen in šlo je brez kazni.
Super si mislim in odpeljem, ko čez nekaj časa opazim, da mi je krilo zlezlo preceej nad kolena in pokazalo in pokazalo moje srčkane, pisane najlonke;) in tako sem jo nehote odnesla brez kazni;) zabavno.
Default avatar

respect

hehehehe......
sicer nisem ženšče.....
ampak men tud ni blo treba enkrat plačat.......pa sem bil kar precej prehiter........res pa je da me je ustavil sosed..........ah, ti si , mal se umir no, sej za bencin nauš zaslužu......je bla njegova izjava........

In točn to so se včeraj pri trenjih tud pogovarjal.......vsak policaj, vsak komandir ima sorodnike, prijatelje kateri bojo prišli skoz tako kot sem jaz......pa mi ni blo treba nič rečt........
Default avatar

mamka

Meni se to sploh ne zdi tako zabavno. Očitno preživite malo časa v avomobilu, da vas nove kazni prav nič ne skrbijo.
Omejitve so večinoma neprimerne, policija pa še bolj. Ta država postaja vedno "boljša".....
Default avatar

bavbav

Če še jaz pristavim svoj piskerček: kazni morajo biti. To je dejstvo. Za vsakega, ki krši pravila. Sem pa včeraj ob gledanju Trenj razmišljala, da imajo tisti prav, ki pravijo da naj kazni ne bodo za vsakega iste. Lahko bi npr. rekli: 1% mesečne plače plača vsak, ki je peljal 20 km/h preveč, 10% plača vsak, ki pelje 50 km/h preveč, ...In tako dalje. Edino tako bi tudi tiste, ki imajo višje mesečne dohodke, udarilo po žepu. Kaj pa je nekomu, ki ima plače milijon, plačati pa mora 30 000 sit? Nekomu, ki pa ima plačo recimo 80 000, pa že veliko pomeni!
Pred zakonom ne bomo nikoli in nikdar isti! Pa tudi vedno bodo obstajale tako imenovane "VIP kartice". Ampak kazen pač mora biti...
Default avatar

RDEČA

Trenj žal nisem gledala,policaji so me pa dostikrat zaustavil,kazni hvala bogu pa še nisem plačala ,mogoče zato ,ker z lepo besedo daleč prideš ali pa me enostavno niso hoteli poslušat in so me spustil brez kazni sam da grem :) .....nazadnje sem prevozila rdečo,ko mi je rekel ne vidite ,da je rdeča ? Odgovorila sem,če bi videla bi se ustavila,se vam ne zdi?Pa mi je prijazno odgovoril drugič bolj glejt in srečno pot....
Default avatar

respect

no,
te nove kazne se tud men ne zdijo zabavne......., in mislim da stanja na cestah ne bojo popravle.....sploh pa ob takem početju policije (radarji tam, kjer je očitno da gre samo za pobiranje denarja - z varnostjo na cesti pa nima nobene veze.....)

Zadnjič je blo na televiziji k je Tv ekipa vozila za provido.....policaji ustavje nekoga k je prehitr peljal in govoril po GSM.....policaj je reku, da hitrost še nekako gre (prekoračil je za 15 km/h v naselju, ampak da se še po telefonu pogovarja.....to pa ne gre......)

premalo na cesti.......vsak dan za v službo in nazaj naredim 120 km........

Kazni bi morale bit vezane na OD.....določene neke najmanjše kazni, če bi tist odstotek od plače presegal minimalno kazen plačaš pa pač višji znesek........
kaj je nekomu ki zasluži miljon plačat 60jurjev kazni........
Default avatar

bavbav

Ja, respect, točno tako. Enkrat se pa le strinjava z nečim. Lepo, lepo.
Default avatar

DISKRETNOST JELEPA ČEDNOST

Mislim,da mora vsak dobiti tisto kazen ,ki si jo zasluži,glede plačila kazni je pa tako zakaj bi jaz ,ki zaslužim več od nekoga ,plačala več kot tisti ,ki manj zasluži za isti prekršek?Enakopravnost......mogoče pa damo le premalo na preventivo in zato se kazni ponavljajo,je pa tako tistega ,ki doleti kazen se malo zamisli nad sabo,tisti ,ki pa gre skoz brez nje si pa misli ..........to je moje osebno mnenje i če bi bili policaji bolj dosledni pri svojem delu,bi ostali imeli manj dela in mir pred tistimi ,ki ogrožajo promet....lp
P.S.Se pa strinjam s tem ,da dostikrat niso postavljeni na pravih lokacijah....lp
Default avatar

Žan

Zelo dober predlog,ali si včeraj gledal Trenja?
Default avatar

matejas

Vsakemu od nas se kdaj kam mudi in mislim, da ni prav da zaradi enga prekrška ostaneš brez izpita, tisti večni divjaki bojo pa še naprej divjali brez kazni. Po mojem bi bilo tudi prav, da če narediš napako, da se upošteva, koliko prekrškov imaš od prej, če sploh imaš katerega.
Moje mnenje pač in mislim, da nov zakon ne bo spremenil stanja na cestah.

lp
Default avatar

sonja

Kazni še nisem plačala, mi pa gredo na živce te kontrole prometa. Večkrat so me ustavili zvečer, potem pa me sprašuje, kje sem bila, pa kam grem (kaj ga to sploh briga), enkrat mi je presvetil notranjost avta s svetilko, kot da išče mamila, ali kaj jaz vem kaj...
Default avatar

Mili

Ja kazni naj bodo v % plače:)))))))))))
A tisti ki so brezposelni, plačajo za vsak prekršek 0 sit:)))))))
Mislim, eni ste pa duhoviti!
Default avatar

janja24

saj teh kazni si ni izmislila policija-policija le opravlja to,kar so sprejeli oni ta višji tam..sicer pa to,da bi policisti ženskam gledali čez prste,definitivno ni res,verjemite,da je pri sp prav veliko predlogov tudi z ženskami..glede kazni je pa tako-če boš vozil po pravilih in omejitvah,se vam ni treba bat,da bi imeli težave..torej vsak dela prekršek zavestno in torej mora tudi sprejeti posledice,ki temu sledijo..da za eno hitrost izgubiš vozniško je pa tako-takrat ko boš hitrost prekoračil za 50 km/h!!!!halllooo? malo se zamislite-omejitev je 50-naselje,nevarnost pešcev,otrok in vsega drugega,ti pa boš tam skozi divjal 100??? je to logično?kaj je važnejše-to da se tebi mudi, ali da zavarujemo življenje drugih udeležencev v prometu??
Default avatar

respect

sem napisal da se določjo kazni......to kazen plača vsak.......tisti z višjimi plačami pa plačajo tolk več......
Default avatar

DISKRETNOST JE LEPA ČEDNOST

In zakaj naj bi po tvojem mnenju tisti, ki zaslužijo več, plačevali več za isto stvar?Ko greš v trgovino vidiš cene za tiste ,ki nimajo denarja in za tiste ,ki ga imajo več!? Jaz jih žal ne.
Default avatar

respect

s tem kar si napisala se strinjam - 100 skozi vas........da me bo pa policaj jebal sred vasi - mimo šole v nedeljo ob štirih zjutraj k pripeljem 20 kmh preveč......pa da bojo zato hotl 30 jurjev pa kr neke točke...... je pa oprost mal lovska......

visoke kazni ne bojo nobenga odvrnle od hitrejše vožnje......
sam vozim hitro, radar sem plačal že kar nekajkrat, sicer nikoli nisem dosegel kakih rekordnih številk,( vedno nekako tam do 20 khm ), vedno so me pa ujeli na takem placu, k z mojo vožnjo nisem ogrožal popolnoma nikogar.......(razni radarji na koncu avtoceste-Vrba, Kranj, 3m pred tablo konec naselja pa take stvari.......)

glede alkohola mislim da ni problema....nej bojo kazni.......in to visoke.....