Najdi forum

povrnitev škode

Pozdravljeni!

Včeraj sem imela prometno nesrečo. Zradi močnega vetra (lahek avto) na cesti rezervirani za motorna vozila (dvopasovna) je moj avto zaneslo v “vštric” vozeči avtobus in mene odbilo v ograjo. Moj avto je totalka (oz. ga nima smisla popravljati, ker je že star) sprednji del. Na avtobusu je poškodovan stranski prtljažni pokrov-vdrt. Policisti so ugotovili, da k sodniku za prekrške ne bo potrebno. Nisem vozila ne prehitro in nisem nič napihala.Dobila sem denarno kazen 10.000 SIT oz. 5.000 v 8 dneh zaradi ne vožnje po srednini pasu, ker me je veter kar premetaval po cesti. Od varnostnega pasu imam odrgnino na vratu, ki me tudi malo boli in modrico na kolenu s katerim sem udarila v spodnji del armature. Zanima me kako je s poravnavo škode, na avtobusu in mojega avta? Kaj pa moje poškodbe? Zavarovanje imam sklenjeno pri zavarovalnici Slovenica-povsem običajno osnovno zavarovanje. Zanima me tudi ali je Dars kriv zaradi nezavarovanja ceste proti vetru?

Vnaprej hvala za odgovore in lep pozdrav

Moje osebno mnenje je, da boste za povrnitev škode avtobusu dali kupon, za svoje vozilo morate imeti kasko, za telesne poškodbe pa AO+
( zavarovanje voznika ) oz. nezgodno zavarovanje potnikov.
Lep pozdrav
Tanja R.

New Report

Close