Najdi forum

kuponček

30. maja sem imela v krožišču lahen trk v pasata po ssvoji krivdi. Z gospodom sva napisala evr. poročilo, izmenjala telef.številki, dala sem mu kuponček. Ob razidu mi je še rekel, da ne ve, če bo sploh uveljavljav kuponček, ker sta samo dve praskici, da bo že videl kasneje. Mene pa zanima koliko je to lahko kasneje? Ali je kakšen rok, v koliko dneh lahko uveljavi? Bi bilo dobro, da obvestim svojo zavarovalnico? Gospod se mi na telefon ne oglasi. Hvala

Škodo naj bi na vozilu prijavili v roku treh dni, zakonsko pa naj bi za materialno škodo veljalo tri leta, za telesne poškodbe pa pet let.
Se bom pozanimala, da bom tudi jaz 100 %.
LP
Tanja Razinger

Pozdravljeni

Danes sem sam imel podobni primer. Ravnal sem enako kot Senta, sedaj pa me zanima naslednje:

1. Škodo je potrebno prijaviti na zavaroavlnici, ker oceni škodo cenilec. Zanima me kdaj se kahko odločim: ali naj dam oškodovancu gotaovino ali pa naj prepustim, da škodo plača zavarovalnica? Je to lahko šele po poravilu avta, ko je znana cena popravila?

2. Malo sem bil v dilemi, ali oškodovancu izročiti kuponček na kraju nesreče skupaj z evropskim poročilom ali pa šele na zavarovalnici, ko se napravi uradni zapisnik?

Igor

Tudi ko bo škoda s strani zavarovalnice povrnjena oškodovancu se vi še vedno lahko odločite ali boste uveljavljal kupon ali ne. Zavarovalnici plačate odškodnino in dobite vrnjen kupon.
Na vašem mestu jaz v podobnem primeru ne bi izročala nobene gotovine, so preslabe izkušnje s tem.
LP
Tanja R.

Glede tega imam podobno podvprašanje.
Pred pol leta se mi je pred Dunajem zgodilo podobno. V počasni koloni sem rahlo trčil v vozilo pred seboj. Priznal sem krivdo, prijavil škodo in jih glede na majhno škodo na oškodovančevem vozilu prosil, naj mi sporočijo znesek poravnave, da bi pridobil kupon nazaj. Rekli so mi da to praviloma ni praksa in da se poleg tega plača še stroške posredovanja s tujino ki znašajo okoli 200 ali 250€. Sedaj so minili že trije ali štirje meseci, vendar se s Triglava še nihče ni oglasil. Medtem sem tudi že ponovno obvezno zavaroval vozilo (ter zaradi tega izgubil 3 bonusne razrede). Glede na resnično majhne ali nikakršne vidne posledice nesreče bi se mi zdelo smotrno povrniti škodo ter tako pridobiti bonus nazaj. Kakšne so moje možnosti glede tega. Naj še enkrat pokličem na zavarovalnico?
Najlepša hvala za odgovor.

New Report

Close