Najdi forum

Dober vecer!

Velikokrat ste že skopirale post TinkareC o strpnosti, včasih je vmes posegel tudi Primož in forum je imel neko disciplino in red. In človek je našel veliko zanimivega.

Najprej sem opazila to, da so se teme začele ponavljati..najprej je ena napisala temo in cez 2 dni se je ista tema spet pojavila..in sem napisala “uporabi iskalnik”

Nadaljevalo s tem, da ste pričele govoriti o tem kako vam vaši sončki poberejo vse atome moči in kako pri milem bogu ne morete skuhati kosila, pospravljati stanovanja.

Naslednji korak so bile zgodbice o tem, kako nesrečne ste in kako lene može imate in kako je vse gospodinjstvo na vaših plečah.

Potem pa sem bila totalno zmedena. A sem res iz Marsa ali iz kje, da je moje življenje malo drugačno od vaših, da so moja pričakovanja čisto v drugo smer in predstave o življenju drugačne…in sem si rekla…ok, napišem post Zakaj se pustite sužnjiti? IN ste me sesule. Le kaj pa bi lahko pričakovala drugega…mlin ni šel še nikoli proti vetru.

In zadnje čase sem res malo več na tem forumu. Saj to ne pomeni, da sem zaradi tega toliko več pred računalnikom. Kje pa. Samo v nosečnosti so se mi strani, ki jih obiskujem pač spremenile. Res pa je, da imamo doma ADSL in da si lahko skozi on-line. in ko je katera napisala za kakšno stvar, sem pač poiskala www stran, telefonsko številko ali karkoli. In med službenim časom nisem nikoli bila na teh straneh, ker me delodajalec plačuje za delo in ne brskanje po internetu za privat potrebe.

In potem Natasa Jereb napiše kje naj najde naslov MInistrstva za zdravstvo…prosim poglejte še enkrat tisto temo, kaj je napisala v nadaljevanju-…da ve, da obstaja iskalnik, ampak je raje napisala post dolg toliko in toliko stavkov, kot vtipkala v iskalnik zeljeno besedo in bi prisla takoj do informacije…tako, pa je morala kar nekaj časa čakati, da je do naslova prišla. IN da sem jo pač užalila.

In potem Timijana…le kako, da se do sedaj ta nick ni pojavljal na forumu? Pomeni, da ima ena oseba več nickov. Jaz vedno uporabljam samo tega. Timijana je prva povedala, da sem preveč pametna in da ne sodim na vaš forum.

Ena je celo ugotovila, da drugače nimam možnosti, da bi se izrazila (v sluzbi, druzbi, doma)..in da zato pišem po forumu take stvari, da izrazim svoj jazz.

In nocojšnji post Nataše Jereb. Po licu so se mi ulile solze in dejansko me je prizadelo v srce. Očitno pojma nimaš zakaj sem napisala tisto o možeh in frizerju in vsem kar sem napisala. In vse kar si napisala v svojem postu o meni, si močno zgrešila. Niti 1% trditev ne drži, niti malo ni temu tako kakor si napisala.

Kakšno je moje življenje, kako ga živim, kakšen je moj mož, kakšen je moj zakon, kdo sploh sem? O tem ne bom napisala nobene besedice, ker bom spet izpadla oh in sploh pametna,preveč pametna in preveč pod ali nad povprečjem, ki ga ljubite tu.

Punce, s katerimi smo kontaktirale preko maila, so me uspele spoznati še drugače in me poznajo..z nekaterimi imamo še vedno stike in skupaj čakamo na naše dojenčke…vse ostale pa me ohranite v takem spominu, kot pač me boste…

Toliko sem vam želela povedati. ŽELIM, da niti ena ne napiše ničesar pod ta post. To je moja želja in preiskus vaše strpnosti. V kolikor napiše katera koli karkoli pod ta post, krši pravilo strpnosti, ki ga tako rade vlačite na dan.

S temi vrsticami se poslavljam od tega foruma. Vem, da nisem prva in ne zadnja. Tudi forum ni edini in bom odšla pač na druge forume, kjer spoštujejo mojo pomoč in so veseli mojega sodelovanja. Za vas sem očitno prepametna…ali kakorkoli bi me že poimenovale rade.

s pozdravi,
mojca

Življenje je lepo, znati ga je treba živeti.

Ja živeti, ne pa zagreniti. Ne sebi in ne drugim. Če že pomagaš, ti ni treba tega naprej metat.

S strpnostjo in s spoštovanjem!

EvaP

Lepo se imej.

nova
Uredništvo priporoča

Tudi če si napisala, da ne želiš, da ti nihče na tvoj post ne odgovori, ti moram vseeno nekaj povedati.
Mogoče res nisi tako grozna kot je na koncu izpadlo, vendar tvoje pisanje je na postu tvoj obraz. Mogoče si res hotela pomagat in svetovat, vendar s svojim ciničnim pripombam o neurejenih družinskih razmerah do tega kako nekatere hodijo 2x na leto frizerju, kako imajo nekatere ničvredne može, do tega kako se uporablja iskalnik (z neumesno primerjavo v trgovini z marmelado)….in še se bi našlo kaj.
Draga moja, nočem te užalit……če boš to sploh prebrala, ker si se nekaj poslavljala.
Tudi pomagat je treba znati, vendar s tem ni potrebe, da podreš vse mostove za sabo in pred sabo.
Mogoče misliš s tem, ko si se poslovila, da si v vseh nas prebudila slabo vest. Vendar ni tako.

Še naprej lepo življenje z pridnim možem in kupom zlikanih in opranih cunj in kar 5x obiskanim frizerjem na teden.
Pa brez zamere!

Draga Mojca, škoda energije. Saj vidiš, da ne razumejo poante tvojega pisanja. Škoda, da boš odnehala, še zdaleč pa nisi edina, ki si presegla stopnjo tega primitivnega nivoja tukaj. Razne timijane, Doroteje(in njeni ostali v nebo razpoznavni nicki), sodnice… pa, no comment!

Mojca, uživaj v svoji nosečnosti in pričakovanju svojega sončka. Pusti ljudi, naj živijo po svoje v svoji primitivnosti in načinu razmišljanja, raje se posvečaj ljudem, ki jih poznaš, ki jih imaš rada in ki te razumejo. Pa saj veš… vedno se najde kdo, ki te tudi slučajno ne razume, za katerega si prepameten itd… no, še vedno pa so se našli ljudje, ki te znajo sprejemati takega, kakor si.

Imej se skrajno lepo in ne pusti, da ti par cvetk zagreni najlepši čas življenaj!

lydia

Mojca,
stokrat sem že rekla, da ne bom drezala v takšna osja gnezda, kjer vsak verjame v svoj prav, a kaj, ko ne morem iz svoje kože…

Je pač tako, da si vsi med seboj nismo simpatični. In vsake toliko časa se najdejo sporočila, redkokdaj podpisana s pravim imenom, kako gre nekomu kdo na živce.

Prav razlike med nami so tiste, ki bogatijo ta forum. Toda dajmo, izražajmo jih na strpen in kulturen način ne pa s poniževanjem, zaničevanjem, živalskim poimenovanjem in podobnim…

Zato še enkrat ponovno sporočam:

Prijazen pozdrav! Karmen Mlinar, svetovalka za dojenje pri La Leche League International <http://www.dojenje.net>

Mojca222,
meni je zelo žal, da se poslavljaš, saj sem tvoje odgovore vedno rada prebirala. Tako brez ovinkarjenja si povedala svoje mnenje. To mi je všeč. Da ne tulimo vsi v en rog. Vendar pa v svetu kjer živimo, to ni ravno “vrlina” temveč nekaj kar je treba obsoditi, pohoditi, zbrisati….
Še nakaj o forumu. Sem obiskovalka tudi drugih forumov. Sicer ne s to tematiko. In tam je organizacija sledeča. Imajo nekaj moderatorjev, ki budno spremljajo kaj se dogaja, piše, katere teme se odpirajo. Če se jim zdi vsebina neprimerna so ukrepi sledeči: brisanje postov (o, groza), zaklepanje tem s pripisom uporabite iskalnik, ker je bila tema že nekoč odprta. Mogoče za nekoga predrastično ampak red in kulturo pa vzdržujejo.
Ljudje smo različni. In prav je tako. In ob takih priložnostih mi pride na misel sledeče:
“Ne primerjaj se z drugimi, da ne postaneš zagrenjen ali ohol,
kajti vedno bodo večji in manjši od tebe.”

Brez zamere, tebi Mojca222 pa želim enega krepkega in zdravega otročička ter lepo materinstvo.
Petra

No, končno se bo kvaliteta komuniciranja na forumu izboljšala. Samo malo se mi smilijo na drugih forumih, če jih imaš res namen obiskovati in jim soliti pamet.

Res bo najbolje, da se posvetiš svojim najbližjim – oni te že poznajo in so najbrž bolj tolerantni – pa saj nimajo izbire, saj veš, žlahte si pač ne moreš sam izbrati.

Uživaj maksimalno!

Očitno se res nisem motila, ko sem včeraj pisala, da si nekatere očitno želijo prilastiti ta forum.
Bruha se mi, ko vas berem. Ne morem si mislit, da ste to odrasle ženske, ki si celo upate pisati o strpnosti. Ve, ki v en glas govorite o tem in v isti glas nekoga pljuvate in celo podite s tega foruma. Kdo pa sploh ste? In s kakšno pravico to počnete?
No, saj kot že rečeno, nekaj dobrih punc ste že uspele prepričat, da več ne sodelujejo in temu primerna je zdaj tudi kakovost foruma ( ali bolje nekakovost ). Še malo pa boste ostale le še najpametnejše in najboljše, ki pa dvomim, da si boste med sabo vedele pomagat saj je vsaka zase že tako ali tako najboljša in itak že vse ve.
Res mi vse skupaj pošteno diši po otroškem vrtcu. Večina ne zna problemov reševat drugače, kot da skoči v luft in začne pljuvat po drugih.
No, gospe popolne! Tudi jaz se počasi poslavljam, čeprav mi je bil forum, ko sem ga sama odkrila všeč a mi to že dolgo ni več.
Uživajte v prilaščanju in osvajanju še naprej in dvomim, da boste sploh kdaj spoznale kaj vse ste zamudile, saj puncam sploh niste dale možnosti, da bi jih spoznale. Pa veliko cinizma še naprej!
Ostale: Mojca222, TinkaraC, Givana… Uživajte maksimalno in širite svojo energijo in znanje tam kjer bojo to znali cenit. To tu žal ni mogoče.
Pgrešala bom stari forum!
Pozdravčke!
Valerija!

Valerija,
če bi se poslovila včeraj bi bilo prepozno!
Zato SREČNO!

Redko pisem na forum, ga pa rada berem, saj – ceprav imam tri otroke in bi morala vedeti prakticno vse :-))) – dobim se vedno kaksno koristno informacijo, nasvet, idejo… To kreganje pa je zelo smesno. In se bolj to, da zapuscate forum. Ali ne vidite, da zdraho dela ena in ista oseba, pa ceprav vedno pod drugim imenom? To se vidi po nacinu pisanja. Tudi po tem, da vse te “razlicne” osebe kritizirajo tisto, kar je napisala mojca222 glede frizerja, neurejenih druzin – ta oseba sploh ni razumela, kaj je mojca s tem hotela povedati!
Torej, drage gospe! Ne zapuscajte foruma in s tem delati v korist osebe, ki si to ocitno zeli (zakaj?). Mogoce se je komu mojcin odgovor glede naslova ministrstva zdel kot soljenje pameti, meni ne, lahko pa bi bilo res bolje, glede na to, da so nekateri ljudje (pre)obcutljivi, to napisati bolj taktno…Sla sem iskat za nazaj in sem videla, da je mojca res marsikomu pomagala z odgovori, iskala je strani po internetu, kar se meni res ne bi dalo, in take osebe imam za prijazne (karakter pa imamo vsi tak kot ga imamo, noseci zenski pa zaradi njene povecane custvenosti tudi dosti vec odpustimo).
Torej, drage gospe in mamice in bodoce mamice, ostanite na forumu in ga bogatite s svojimi nasveti in izkusnjami. To osebo pa pustite, naj se pogovarja sama s sabo (Dvojcek rece: “xxxx”, Ostala rece: “Prav imas, Dvojcek”)

Pa lep dan vsem!

Tudi jaz pomagam in tudi moji nasveti so dobrodošli, pa je tistemu ki pomagam prav vseeno a sem francka ali pa lojzek, ljudje smo različni in enim je všeč da o njih vsi vse vedo, drugi pač ne. Odgovori za pomoč pa so včasih tako osebni in glede na to, da ne veš, kdo vse bere,verjemite da ne želiš ,da kdo ki te malo pozna izve o tebi toliko osebnih stvari(npr. služba…) Zato prosim malo spoštovanja do tistiih ki se ne podpišemo z pravim imenom.
Mojca ne kompliciraj in ne bluzi, ker nam je vsem jasno da nas boš še vedno brala in odgovarjala, seveda pa ne boš več Mojca222 in tako je tudi prav, da bo enkrat že mir s tem obrekovanjem. Se beremo!

Velikokrat sem že poudarila, da me ne moti anonimnost ali menjava nickov in da željo po anonimnosti spoštujem. Ne moti me, če nekdo zamneja nick, kadar želi kaj osebnega povedati (in ne biti prepoznan) ali kaj vprašati, pa se ne želi izpostaviti.

Moti me pa to, da nekdo, ki se ponavadi podpisuje s svojim imenom le kadar je dober in pozitiven nato prevzame drugo ime zato, da nekoga pokara, blati ali celo užali.

Prijazen pozdrav! Karmen Mlinar, svetovalka za dojenje pri La Leche League International <http://www.dojenje.net>

Anonimnost (z menjavo nickov) me prav nic ne moti, v tem vidim čar vsega tega, ker lahko vprašaš kar hočeš, potarnaš o čemerkoli, ne da bi bil pri tem prepoznan, saj nihče ne ve, da si to TI.
Otročje, celo nesramno pa se mi zdi, da nekateri to anonimnost, ki si jo privoščijo na forumu, uporabljajo za kritiziranje in žalitve. Kot sem že rekla: v primeru mojce imam občutek, kot da so vsi napadi nanjo napisani s strani ene in iste osebe, le da si ta oseba da vedno drugačno ime in si s tem v bistvu ustvarja “privržence” – vedno je ona, ampak ker se vsakič podpiše z drugim imenom, izgleda, da je več enako mislečih.

Dovolj o tem in lep večer vsem 🙂

Ni potrebno, da si kriminalist, toda kot si sama ugotovila in mislim, da imaš prav – slog in stil JE VAŠ PODPIS! 🙂

RE: Lep večer

Pozdravljene ženske!

Po dolgem času zopet pišem na repliko, ki jo je napisala Tjaša.
Ne vem kaj imaš tako proti meni, da me omenjaš? Prosim te lepo in ostale tudi prosim, da me pustite pri miru, da živim svoje življenje kakor mi je dano. Če mislite, da sem jaz tukaj štrene mešala se pa zelooo krepko motite. Imam bolj pametnega dela doma kot tukaj na forumu, da se kregam.

Tudi to lahko povem, da dovolj imam svojih skrbi in bolečine ki me spremljajo vsak dan. Vsak dan morem hoditi v zdravstveni dom po injekcije tako, da ste lahko tisoče procentov, da jaz nimam pojma kaj se dogaja na tem forumu. Za nobeno nič NE VEM in tudi ne želim vedeti. Vsak pač dela kakor mu odgovarja. Sedaj po dolgem času, ko so bolečine ponehale sem pa pokukala na forum in vidim, da ni tako kot je bilo včasih. ŽALOSTNO!

Drage ženske nikogar ne napadam, nikogar ne žalim in tudi ne želim, da mene kdorkoli omenja, če pride, do kakšnega prepira tukaj na tem forumu.
To bi vas srčno prosila za razumevanje, ker nobeni ne želim nič slabega.

Vsaki posebej želim velikooo sreče in užitka v krogu družine.
Imejte se lepo.

Lep večer vsem
Doroteja :-)))

P.S. Samo še to. Da ne boste mislile, da to kar sem napisala, da velja za vse ženske, – ne – ne – velja – samo za tiste, ki mislijo, da sem osebno jaz štrene mešala pri prepiru, ki pojma nimam zakaj se gre.
Pa brez zamere.

Dobro se z dobrim vrača:-)))

Tamara, si mal mimo usekala! Dvojček je dvojček in pika. Upam, da nisi preveč razočarana. Je pa lahko tvoje razmišljanje v tolažbo Mojci, da se ne bo preveč sekirala – če nisi kar ti Mojca, a???

Sorry ……. Tamara

🙂

New Report

Close