Najdi forum

Naslovnica Forum Duševno zdravje in odnosi Družina Starševstvo in vzgoja Odnos ginekolog-nosečnica

Odnos ginekolog-nosečnica

Čao!

Evo mene spet z dopusta! Pišem pa zato, da malo popluvam odnos svojega ginekologa do mene kot nosečnice (1. otrok). Sem šla na pregled, da dobim še uradno potrditev CB-jevih dveh črtic in v glavi sme imela kar precej vprašanj zanj…vendar…pridem noter…povem zakaj sem prišla in me vpraša z resnim ksihtom: A je to dobr al slabo (nanaša se na pozitiven CB)? Jz malo začudena ampak odgovorim, da je to super! In potem grem na mizo, pogleda z ultrazvokom, potrdi zadevo in vmes jaz skočim na Wc, ker nisem več zdržaal in pridem nazaj…sem mislila, da me bo vprašal če želim sliko UZ…NIČ! potem sem pričakovala, da me bo vsaj vprašal kako se kaj počutim…NIČ…jaz pa tako šokirana, da sem od od razočaranja čist otrpnila in šla ven, kjer je sestra izmerila pritisk in da sva spedenale vse potrebne zadeve…in pol se še spomnim, da sem pa eno stvar res pozabla vprašat ginekologa…in glej mene spet pri njem….če bi lahko bi me po mojem sam ven odnesu oz. si je zihr mislu, kva kompliciram …. in tko sem po hitrem posotpku zapustila ordinacijo vsa razočarana, užaljena in šokirana…..

Hej pa saj to je moj prvi otrok…..Kaj je res težko pokazat malo navdušenja in pozitivne podpore mamicam…..ki to šele postajajao!!! Se mi je zdel…koker da ma vsaka ženska vsaj po 10 otrok in tako res ni več takega navdušenja, če pride še enajsti otrok!!!

Ne vem no….A sem res preveč pričakovala…..

Je mela še kakšna podobne izkušnje????

LP vsem bodočim mamicam in očetom!

Š.

Špela Č

Jaz se popolnoma strinjam s tabo. Tudi moj prejšnji ginekolog je bil takšen – no, nekakšen nasmehec je potem le uspel izvabiti iz sebe, ko sem jaz vsa vzhičena blebetala, kakšno fajn novico mi je povedal (prišla sem na navadni pregled, pa je ugotovil nosečnost). Tudi jaz sem bila kar malo razočarana nad njegovo reakcijo… to pa je zbledelo ob navdušenju bodočega očka. Ravno zaradi tega hladnega odnosa in tega, da mi ni nič sam od sebe povedal, sem ginekologa zamenjala. Zdaj imam takega, s katerim se da vsaj kaj normalno pomenit. In da ne vidi samo moje “luknje” (sem se grdo izrazila, vem), ampak me vidi kot celotno osebo s čustvi in željami.

Je pa res, da je tebi še toliko težje, ker je to tvoj prvi otrok, si vsa razburjena in pričakuješ, da bodo to veselje vsi delili s teboj. Njemu pa si le ena izmed 10.000 nosečnic v karieri. Morda bi kazalo, vsaj kar se tiče raznih vprašanj, drugič le-ta napisati na listek (da katerega ne pozabiš) in vztrajati pri tem, da ti na vsa odgovori. Bolj boš ti prijazna in komunikativna, bolj bo tudi on.

Lepo nosečnost želim,

L.

Hm tudi jaz sem bila presenečena, ko sem sestri povedala, da sem noseča in bi se naročila na pregled, pa me je vprašala “A ga boste obdržali?”. Je zgledalo, kot da se le izjemoma zgodi, da mamica otroka obdrži. Pa sem potem premislila in ugotovila, da hodim v študentsko ambulanto in tam najbrz res kar nekaj napotnic napišejo in sestra pač ta podatek rabi.
Trenutno se tvoj svet vrti okrog nosečnosti, otročka, počutja in je to najbolj pomembna stvar na svetu. Za tvojo ginekologinjo je pa tvoj zakladek le vsakodnevna rutina in cisto nič posebnega.
Ne bodi zalostna, razočarana. Na naslednjem pregledu povej in vprasaj vse kar ti leži na duši in mislim, da bos odgovore na vprasanja in skrbi tudi dobila. Če pa se ti bo se naprej zdelo, da ne dobivas kar bi morala, pa zamenjaj ginekologa, ker je pomembno, da imas v tem obdobju takega, ki mu zaupaš.
Nisem sprmlajala t6vojih prejsnjih sporočil. V katerem tednu pa sta? Midva sve v devetem (drugi otroček) in ce zelis si lahko kako skrb in izkusnjo tudi preko mejla izmenjava.

Kakšnega kolegialnega odnosa od njih najbolje res da ne pričakuješ. Se zelo občuti kako je naše zdravstvo na psu. Tako se tudi osebje obnaša. Na žalost mislijo da niso dovolj plačani za tisto kar delajo. Marsikje so tudi pogoji dela katastrofalni. Sama se naprimer čudim, glede na to da vsevprek jamrajo kako slaba je naša nataliteta, da je takšna gužva v čakalnici. In da imajo skrajno neorganiziran vrstni red pacientk. Sploh si ne predstavljam, kako bom pregled uredila po porodu. Po moje bom prišla kar z dojenčkom. Ker ponavadi čakamo uro ali dve, kljub naročenem času.
Pa aroganten odnos sester. Če se le da nič ne sprašujem po telefonu, ker vedno dvomim v njene odgovore.
V glavnem, čim manj obiskov po čakalnicah in ordinacijah je moj moto.

Pa vedno se moramo zavedati, da nismo mi edine in da morajo svojo skrb razdeliti med tisoče pacientk.

očitno je, da zdravstveno osebje v Sloveniji še ni spoznalo oz. se mu še ni potrebno obnašati tržno. Jaz sama pri prvi nosečnosti nisem polagala kaj dosti pozornosti na te zadeve, saj je bilo pričakovanje prvega otroka za naju z možem resnično nekaj najlepšega (toda to je bilo pred sedmimi leti). Sedaj pričakujemo drugega otroka in vsakič, ko grem na pregled (hodim v porodnišnico), se vedno znova sprašujem, le kaj določene ljudi sili v to, da si uzberejo poklic zdr. delavca, če pa zanj niso primerni. Jaz moram v svoji službi vsako stranko obravnavati spoštljivo, z nasmehom na obrazu. Niti na misel mi ne pride, da bi stranko odpravila z besedami:”Imam samo dve roki”-tudi po telefonu ne. Osebno nisem nepotrpežljiva osebnost, počakam v vrsti kjer je potrebno, vendar me je sama organizacija in odnos osebja v zdravstvu resnično razočaral. No, pa seveda ne vsega, da ne bomo metali vse v en koš-se najde tudi kdo, ki iz te sivine pozitivno izstopa. Pa naj povem še, da sem tudi sama obiskovala srednjo zdr. šolo (vendar ne delam v zdravstvu) in vem, koliko pomeni bolnemu človeku prijazna beseda.

LP, meti

Jaz bi pa tukaj izkoristila temo in zelooo, zelooo pohvalila mojo ginekologinjo dr. Jemec in obe sestri/babici, ki ji pomagata. Vse tri imajo zelo topel odnos, so izjemno prijazne in v času moje nosečnosti so mi bile dosegljive za vsako vprašanje. Dr. Jemčeva ordinira v ZD Kamnik, jaz živim v Ljubljani in se raje vozim tja na preglede, kot pa da bi jo zamenjala (na to sploh ne pomislim). Po pogovoru z drugimi nosečnicami pa tudi lahko rečem, da so bile vse zelo zadovoljnje z njo.

Kot kaže, je to v kakem previlniku ali kaj podobnega, ker doktorji vedno vprašajo v stilu:”ali je otrok zaželen?” Gotovo je to kako napisano pravilo, da je potrebno vprašati zaradi ne vem kakega sociološko-psihološkega razloga. Malo bi jih vzela v bran, ginekolog ima ogromno nosečnic in tako kot mi nismo v službi ves dan kot rožice, tudi on ne more pri vsaki potrditvi nosečnosti “dol past”. Za njega je to dnevna rutina, za nas pa enkratno življensko doživetje. Če pa kaj katero zanima, se mora pa vnaprej pripravit in sama vprašati, ker ima vsak ginekolog veliko pacientk in če bi vsaka takole “šetala” ven in not bi se čakalne vrste še podaljšale. Moj predlog: na pregled se pripravi, če se bojiš da boš pozabila kar misliš vprašat si zapiaši(pametni pišejo) in ko boš v ordinaciji odločno in jasno vprašaj kar te zanima, ne cincaj in ne čakaj, da te bo on intervjuval, ker te ne bo in vse kar imaš za urediti , naredi ob enem vstopu v ordinacijo, brez vmasnih izhodov, pred pregledom idi na WC , da boš potem (razen izjemoma) pregled prestala v enem kosu. Torej- v bodoče, da se v izogib lastnemu nezadovoljstvu pred pregledom organiziraj. L.P. Minja

Čao Brunda….

midva sva…oz. JAZ sem v 6t! Še zelo frišno….

Hvala za lepe besede…bi bla pa res vesela tvojega mejla! Lahko mi sporočiš naslov na naslednjem postu!

mejl: [email protected] (tam ti sporočim svojega direktnega)

LP; Š.

Špela Č

Tudi jaz moram zelo pohvaliti svojo ginekologinjo dr. Bučarjevo iz NM zdravstvenega doma. Ko je v kartonu videla, da sem prišla zaradi nosečnosti je bila vsa nasmejana in srečna, kot da nima vsak dan nosečnic tam. In takoj se je z mano zaklepetala o svoji prvi nosečnosti in o vsem kar me čaka in kar me zanima. In taka je bila celo nosečnost. Pa tudi drugače (ko ženska ni noseča) je zelo prijazna.

Glede vprašanja, če namerava ženska otroka donositi, pa mislim, da je obvezno. Ker glede na tvoj odgovor te potem naročijo. Če misliš delati spla, moraš priti vsekakor čimprej. Če pa nameravaš otroka obdržati, pa ni take panike – par tednov gor ali dol.. Po mojem je zato.

Čao!

Hvala vsem za napisano! Sej nisem pričakovala, da bo skup padu…samo en lep nasmešek in bi blo vse OK! Tko pa….ah, me prou zanima kako bo naslednjič, drugače ga pa tud jaz menjam!

Aja, moja vprašanja….ponavadi nič ne pozabim vprašat tu sem pa zatajila, ker sem bla tok presenečena nad njegovim hladnim tušem…si bom pa za drugič vseen mal plonk ceglca nardila :)))

Uživejte vse skupaj!

Š.

Špela Č

Navadila sem se, da z ljudmi, ki niso najbolj prijazni (pa bi morali biti), ravnam izredno prijazno, vljudno in kar je še takih izrazov. In običajno postanejo bolj dostopni… Ali kot so nas učili: dobro se z dobrim vrača… Očitno pa imam srečo, da so moja ginekologinja in njeni sestri taki kot si jih lahko samo želim.
Verjetno pa morajo vse nosečnice vprašati, če želijo obdržati otroka. Tudi mene so, čeprav sem tako žarela, da ni bilo treba luči prižigati :))
In ves čas delijo moje navdušenje…

Je pa res, kar je napisala Minja: reklama za Akto (pametni pišejo) velja še posebej v nosečnosti – nikoli prej nisem bila tako raztresena…

Veliko veselja pri pričakovanju,
Irena.

Moja ginekologinja (dr. Dušanka Bandelj Klančar) je bila že dvakrat ginekolog leta in ne zastonj. Res si zasluži javno pohvalo, ker se potrudi za vsakega pacienta in za vsakega prihajajočega človečka.
Sama sem imela drugo nosečnost precej težavno in rizično. Vedno mi je stala ob strani. Kadarkoli sem jo poklicala mi je dala vedeti, da je prav, da jo kličem. Na pregledih mi je do potankosti razložila vse kar sem jo vprašala. Včasih sem bila v ordinaciji celo uro. Vsak mesec mi je naredila ultrazvok in pokazala vse kar se je dalo videti. Tako navdušeno je razlagala: O, zdaj pa ima že prstke; pa lulček se že tudi lepo vidi; mami pripravi si glavnik, ker imam že dolge laske…
Vsak mesec sem se veselila srečanja z njo in preko nje z otročkom. Tako podrobno mi ga je opisala, da sem si že kar predstavljala kakšen je.

Morda je imel tvoj ginekolog slab dan in želim ti, da bi bilo naslednjič lepše.
LP, Ivana

Ja tudi mene je v prvi nosečnosti razočaral precej ravnodušen odnos ginekologinje in zelo rutinski (predvsem pa zelo hiter) pregled. Ko je bil test pozitiven, do pregleda pa še veliko dni, me je popadla neverjetna radovednost glede vsega v zvezi z nosečnostjo, otročički… in sem kar požirala knjige, revije. In kar prebereš tam pa kar te čaka v ordinaciji, je običajno drastična razlika. Sem si mislila, kaj vse mi bodo povedali, pregledali… pa sem bila v parih minutkah spet zunaj. A kmalu mi je bilo tudi jasno. Če bi tako količino informacij dajali vsaki nosečnici posebej, bi lahko naročili tri na dan! Vse kar te zanima se da prebrati, če je kaj posebnega, ni problema – vprašaš, kmalu pa sem tudi ugotovila, da potekajo Šole za starše ipd. tudi za zgodnjo nosečnost. A z možem sva se le te udeležila nekako v sedmem mesecu.
O zaželenosti pa mislim, da me je povprašala vsakič, sedaj pričakujemo tretjega. Špelač in Brunda – tudi jaz sem v devetem tednu!! Javita se še kaj kako gre.

Marija

Marija

Ojla!

Čestitke!!!! Sporoč mi tvoj mejl! Da smo na liniji!

LP; Špela

Špela Č

Sorry ne me narobe razumet…. ampak:
Kaj je bolj pomembno, nasmešek ali kvaliteta in strokovnost opravljenega dela zdravnika (v tem primeru ginekologa). Ti si zanj rutina, številka in ne prijateljica. Če s teboj ni bil grob in nesramen, pač pa samo zadržan in nezgovoren je tak tip človeka… najprej se prepričaj o njegovi kvaliteti potem menjaj ginekologa.
Sicer pa …. odločitev je tvoja!
LP in predvsem zdravo nosečnost vsem nosečnicam!
Lian

Špela,
Jaz sem imela enake obcutke kot ti in sem skoraj vsakic prisla iz ordinacije ven bolj zalostna, ko sem sla noter. Dogajalo se pa je pri dr. Tatalovicu.
Sedaj si iscem novega ginekologa, ker se je do konca nosecnosti nabralo se par kiksov, ki pa jih ne morem prenesti.
Srecno Darja

Moja ginekologija dr. Levak Hozjan Sonja iz Velenja je tudi ena izmed zlatih ginekologinj. Pri njej ima nosečnica občutek, da je tam v službi samo zaradi nje. Vedno, ko pridem na pregled, sem ob dogovorjeni uri na vrsto (nič čakanja!). Vedno najprej vpraša po počutju in potem pove kaj nas čaka danes. Ko dela UZ, vedno govori zraven pomembne stvari, pokomentira stanje v tem in tem tednu in pove kaj se lahko zgodi v bliznji prihodnosti.

Res sem zelo zadovoljna z njo, prav tako pa tudi z njeno medicinsko sestro v sprejemni pisarni.

Živjo!

Jaz sem tudi v 6. tednu in zelooooooooooo vesela, da sem noseča. Zelo sem se trudila, da bi zanosila, ICSI, potem nama je uspelo pa kar tako – po domače!!!

Nimam nobenih drugih znakov kot utrujenost.

Mi je rekel moj ginekolog, da je vse O.K. in naj nič ne skrbim. O bolniški ni hotel niti slišati, pa je bila že 1. nosečnost rizična, ker sem krvavela, potem sem imela pa še lasersko odstranjevanje na materničnem vratu. In takrat mi je rekel, da bom morala pri naslednji nosečnosti zelo paziti, da ne bo prišlo do splava, ker je tanjši vrat. No, zdaj pa je vse v redu????

Ne vem. Mislim pa iti kmalu na bolniško.

Držite se in srečno!!

Tajna

Jaz seb bila razočarana nas sestro. Vsa vesela pridem v 6. tednu na pregled, mislim, da so se mi še ušesa smejala, pa me vprača: A boste obdržali? SEVEDA!!!! Čisto sem bila šokirana, da sem vse pozabila vprašat genikologa.

Srečno in pozdravček

Ja Špela, lahko mi pišeš kar na

[email protected]

Marija

New Report

Close