Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Antibiotiki v začetku nosečnosti

Antibiotiki v začetku nosečnosti

Sem še na začetku druge nosečnosti (najverjetneje 5 teden), prvi pregled imam v začetku aprila. Zgodilo se mi je, da sem zbolela (gnojna angina). Včeraj sem bila pri zdravniku in mi je predpisal antibiotike (Ospen 1500), rekel je, da jih lahko jemljem. Kakšne so vaše izkušnje z antibiotiki v nosečnosti? Lahko škodijo?

Povsem enako, angina in ospen v 5. in 6. tednu. Brez problemov. Sedaj sem v 29. tednu in brcamo že skoraj premočno, hehe. Le brez odvečnih skrbi, važno je da se ti pozdraviš, saj je infekcija za malo pikico bolj nevarna kot antibiotik.

raglja

nova
Uredništvo priporoča

Nič hudega, le brez skrbi:))))

Meni je predpisala hiconcil, pa tudi v navodilih izrecno piše, da je v nosečnosti neškodljiv. Kakorkoli, še vedno pa imaš tak zoprn občutek v stilu ‘kaj pa če’ … v naravi nam je to.

Sama sem v 9. tednu jemala en antibiotik na O (ne spomnem se imena), pa je s fantkom vse v redu. AMpak v dežurni ambulanti antibiotika niso hoteli predpisati.

Toncka

tudi jaz sem v začetku nosečnosti jedla antibiotkik iz preventive, ker sem bila v družbi nečaka, za katerega smo naslednji dan izvedeli, da ima škrlatinko. moj dojenček brca kot pri norcih, vse je ok, sem pa v 27t.

New Report

Close