Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Razmik trebušnih mišic že v nosečnosti

Razmik trebušnih mišic že v nosečnosti

Pričakujem 3. otročka. Do poroda imam še skoraj 2 meseca in imam že sedaj menda več kot za 5 prstov razmika med trebušnimi mišicami – kar je katastrofa – normalno po porodu je največ za 3 prste razmika. Zato moram vsak teden obiskovati fizioterapevtko v porodnišnici.

Ali je katera imela tudi te težave – mene skrbi predvsem potek poroda, ker mišice ne bodo na pravem mestu za fazo iztisa otročka?

Hvala za vaše odgovore.

Lp

Otroci - naš največji zaklad!

Kakšne vaje pa delaš ti pri fizioterapevtu? Če se ti da, bi se priporočala za opis kakšne vaje, da jo tudi jaz poskusim.

Tudi jaz sem imela kar velik razmik trebušnik mišic. Celo nosečnost sem preverjala, pa razmika ni bilo, tako da sem bila prav vesela. Potem pa so mi dober mesec pred porodom namerili dobre tri prste. Kar naenkrat… Sem se zelo ustrašila! Zelo sem pazila na svoje vsakdanje gibe, npr. dvigovanje, naprezanje, pa tudi na telovadbi za nosečnice sem morala kar precej vaj opustiti. Do treh prstov do poroda je baje čisto v redu, če je več, pa ne.

No, sam porod zaradi tega ni čisto nič drugače napredoval. Potiskala sem dobro, pri iztisu ni bilo težav.

Sedaj, osem mesecev po porodu, pa razmik še vedno ostaja. Sicer sem ga z redno vadbo trebušnjakov in z navadnim držanjem trebuha noter zadevo spravila na slab prst, na kar sem kar ponosna. 🙂 Zdravnica mi je mišice pregledala in povedala, da je čisto v redu. Zelo možno je, da tako tudi ostane – ni namreč rečeno, da se zadeva povrne v prejšnje stanje. Mi je rekla, naj vztrajam z vajo in da naj pazim, da se mi slučajno ne naredi kila (lahko se zgodi, da se misica tako povrne nazaj, da vklešči popek – to je edina nevarnost zdaj). Ni pa to nobena ovira za nove nosečnosti ali kaj drugega.

Lp

-- o -- o -- o -- o -- o -- o -- o -- o -- o -- o -- Otroški smeh je ena najlepših stvari... čista sreča in brezskrbnost sta drugi. Pridno rasemo in vsak dan spoznamo delček sveta, na katerega smo pozabili.

Vaj je več vrst, ampak jih sama doma ne morem dosti delati, ker kaj hitro napnem napačne mišice, kot pa bi morala – tako da me fizioterapevtka vodi skozi vaje in opozarja na napake. Problem je, ker ne čutim povsem, katero mišico res napnem, ker je že tolikšen razmik.

Vaje je pa težko opisati – glavno je da napenjaš spodnjo trebušno mišico; mišico pod popkom, tako da gre popek v notranjost trebuha.

Če imaš še probleme z razmikom, je najbolje, da obiščeš telovadbo (ob glasbi) za nosečnice v stari porodnišnici v Ljubljani, ki je vsak četrtek ob 16. in 17. uri v 2. nadstropju. Pridejo mamice, ki so noseče in mamice, ki so že rodile. Tam sta 2 fizioterapevtki, ki vodita telovadbo. Ena vodi telovadbo za mamice, ki nimajo kakšnih težav, druga pa vodi tiste mamice, ki jih karkoli muči – razmik trebušnih mišic, bolečine v križu… in se posveti vsaki posebej in pokaže vaje, kakšne mora delati vsaka posebej, odvisno kaj jo muči. Res je, da stane vsak obisk 1.000 SIT, ampak trebušne mišice imajo res veliko vlogo pri več stvareh, tako da se ni za igrati s tem – potrebno pa je veliko vaje, ampak rezultat pravijo je res dober, če vztrajaš, ker druge poti ni, da se to čimbolje uredi na stanje pred nosečnostjo.

Lp

Otroci - naš največji zaklad!
nova
Uredništvo priporoča

Hvala ti za nasvet. Za to telovadbo nisem vedela…

Lepo nosečnost ti želim, in čimlepši porod!

-- o -- o -- o -- o -- o -- o -- o -- o -- o -- o -- Otroški smeh je ena najlepših stvari... čista sreča in brezskrbnost sta drugi. Pridno rasemo in vsak dan spoznamo delček sveta, na katerega smo pozabili.

ej, kako pa to veste?
koliksen razmik imate?

ker če je to
to kar mislim, je primeni groznoveliko, saj, ko napnem trebušne misice, se naredi trikotnik po celi dolžini trebuha, ki je širok kakih 5cm.

je to to?

pa tudi prejsem imela zelo slabe mišice trebušne, le kakih 10trebušnjakov sem naredila. (sicersem aktivan in nisem zakrnela, celok trebušnim plesom hodim)

kdo bi mi to povedal?

ali imato lahko kakšne posledice?

hvala

Ko napnete trebuh, se vam naredi hribcek in takrat dajte prste v tisti hribček in boste videli, koliko prstov vam gre med mišicami – drugače pa vprašajte ginekologa, ali pa ga prosite za napotnico za fizioterapevta, ki vam to izmeri, če res sumite, da imate prevelik razmik.

Lp Genči (v 34. tednu)

Otroci - naš največji zaklad!

New Report

Close