Najdi forum

Kila v nosečnosti

Zivjo!

Sem v 31. tednu nosečnosti. Pojavila se mi je bulica v dimljah, ki povzroča bolečino tudi v nogi. Dežurni zdravnik je pomislil tudi na kilo. Ali je imela katera podobne težave?

Prijetno nosečnost vsem.

Čisto možno da je kila. V nosečnosti se dostikrat pojavi. Nič ne skrbi, če zaradi nje nimaš posebnih težav!

Ja, tudi jaz imam isto težavo. Meni se je pojavila v 23. tednu in je za jajce velika. Zelo boli me noga in del sramne kosti. Zdaj sem v 31. tednu kot ti in je že skoraj nevzdržno. komaj čakam, da je julij tuki.
Kdaj imaš PDP?

Čao

Zivjo!!

Jaz imam PDP 7.7. in imam kilo cca 14 dni., dans pa sem zaradi tega začela z bolniško, ki bo trajala do porodniške. Mene boli če stojim ali hodim.. Kirurg mi je rekel, da naj se uležem ko se bulica poveča.

Skrbi me glede poroda. Ali mogoče veš če je možno tudi s kilo roditi po naravni poti brez carskega reza?

Čimmanj bolečin in prijetno nosečnost do konca.

Zaradi kile ne delajo carskega reza! Prej bodo pri porodu uporabili vakum, da se kila nebi raztgala!

To ni res…meni se je pojavila v začetku nosečnosti in so mi priporočali strogo mirovanje, pa je izginila, lahko pa se mi ponovi po 30. tednu…sem se pozanimala in načeloma kila ne moti poroda in nikakor ne vpliva na plod, če pa je preveč povečana in porod več ni možen, lahko delajo CR…vakuma pa jaz itak ne dovolim, pa mi je čist vseeno, če mi garantirajo ne vem kaj, imam pravico do CR, ga lahko zahtevam, pa še zavarovalnica mi ga krije…

Pikard, ne vem kako je s porodom. Mene v glavnem ful skrbi kako bo. Upam, da si res ne bodo kakega vakuuma namislili….. že zdej me boli ko se samo spomnim.
A se tebi tudi včasih skrije oz. obrne navznoter? Jaz jo imam en dan veliko kot jajce, drugi dan je pa ni za tipat, samo boli me, ker čutim, kako mi pritiska noter…
Ma , saj bo… julij ni več daleč.
In že imaš vse pripravljeno? Jaz še ničesar. Ravno kupujem voziček in ne vem kakšnega bi kupila in kje. Zdaj sem zasledila ebuy ( prej pač nisem vedela da se da tako kupiti) Če lahko vprašam, kje ga boš ti kupila oz. si ga?

Lep dan

Draga Suzy!
Pravico do CR imaš samo v primru, da porodničar ugotovi, da sta ogrožena ti ali otrok! Če tega ni in če ne dovoliš vakuma lahko pride do dejanskih poškodb otročka in njegovih možganov… tako, da ne bodi tako presneto pametna kaj dovoliš in kaj ne!!!! Če imaš že ti zamegljen pogled ga zdravniki nimajo, tako da je bolje da jim verjameš in zaupaš ne glede na to ali je to vakum ali ne!

Lorika preden sem to napisala sem se pogovarjala z G in nimam nič zamegljenega…

Če govoriš o tem kaj boš med porodom dovolila in kaj ne in kaj ti pripada ne glede na to, da sploh ne veš kako bo porod potekal to zame ni čisto normalno. Če pa tako obvladaš stvari potem itak ne potrebuješ babic in porodničarjev in boljš da rodiš doma! Zame si čist prepametna! Sem te našla tudi na EA pa imaš tudi veliko za povedat. Žensko je zanimal kakšne so pozitivne in negativne izkušnje… pa spet pametuješ! Ker si ti imela EA (predvidevam) potem saj napiši čez kakšen “strah” – oz. s kakšnimi negativnimi stvarmi, ki jih prinaša ea – si se mogla soočit! In ne samo pluvat čez ženske, ki jim je bolj važn zdravje otrok kot njihova bolečina.

Glej ne bom komentirala tvojega posta, ker se pogovarjam z ljudmi, ki so za to kiompetentni, ti pa to nisi…jaz sem G povedala, da če pride do zapletov ne dovolim vakuma in je to zapisano v moji kartoteki, ti pa si o tem misli kar hočeš…glede EA pa si preberi temo, jaz sem se o EA pogovarjala z anestezisti, ki so strokovnjaki ti pa spet to nisi…

Aja pa spet, če bi vedela kaj o EA se ne bi smešla s takimi izjavami…punca EA nima absolutno nobenega vpliva na zdravje otroka (resno ti priporočam posvetovanje s strokovnjaki), pikard pa sem povedala za eno izmed možnosti, ki jih lahko izbere ali pa tudi ne, to je osebna odločitev posameznice in jaz nikogar ne silim…tudi glede EA imam stališče, da si jo vsaka sama izbere in nimam nič proti, če si jo ne…če pa ti ne preneseš drugačnega mnenja od svojega to ni moj problem in ta forum ni za kreganje in žalitve, ampak je za to, da se povedo mnenja in dajo nasveti, ki so včasih tudi nasprotujoči…toleranca je zelo lepa lastnost človeka…lepo nosečnost ti želim, predvsem pa zdravega otroka…

No pa kljub temu si ne upaš pisati o negtivnih učinkih EA ampak pišeš samo o tem kako to ni škodljivo….če si se že pogovarjala s strokovnjaki!?! boš pa ja vedla tudi to!
Pa še prebereš slabo… ni bilo napisano da EA škoduje otroku ampak, da so lahko posledice uporabe EA za otroka lahko usodne… če boš prebrala naslednji post mislim da nine ti je lahko jasno! Pač si ti imela srečo….hvala bogu lahko pa je nebi imela!
Pa srečno!

jaz nisem pisala ne o – in ne o +, ampak sem napisala naj se posvetuje s strokovnjakom, kar tudi tebi priporočam, ker so le-ti edini kompetentni…vsak porod je tveganje in razmišljat o tem, predvsem v nosečnosti zelo škoduje plodu, zato še enkrat povdarjam, pogovarjajte se o tem s strokovnjaki…o tem si pa lahko piševa na temi epiduralna, ta tema pa je rezervirana za kilo v nosečnosti…

New Report

Close