Najdi forum

BODITE HVALEŽNI

Zapišite si v srce, da NOBENA STVAR NA SVETU NI SAMA PO SEBI UMEVNA. Bodite hvaležni za spodaj napisane stvari in še za 1000 drugih.

FOTOGRAFIJE BLIŽNJIH
Doma in v službi imejte priroki slike svojih dragih. Kadar imate slab dan, vas bodo njihovi obrazi spomnili, zakaj se naprezate, in vam vlili volje, da se je vredno potruditi.

ZVEZDE NA NEBU
Ne glede na to, v katerega boga verujete – kadar se ozrete v nočno nebo, bodite hvaležni stvarniku. Občudujte, kar je ustvaril.

ZAPLEŠITE
Ni vam treba v plesno šolo, zaplešite kar po kuhinji. Prepustite se glasbi – nihče vas ne gleda – in se veselite življenja.

STE, KAKRŠNI STE
Nihče ni tak, kot ste vi. Enkratni ste. Bodite veseli in zajemajte življenje s polno žlico.

SMEH JE POL ZDRAVJA
Bruhniti v smeh in se iz srca nasmejati je zdravo in prijetno, pa naj gre za razposajeno hihitanje s prijateljicami, krohot ob prismojenem filmu ali pa sproščen smeh ob dobri šali.

NENEHNO SE UČITE
Znanje zlahka poglabljajte v izobraževalnih tečajih, večerni šoli ali pa se učite kar sami. Izkoristite vsako priložnost in se naučite še več.

REDOLJUBNOST JE LEPA ČEDNOST
Lepo je stopiti v kuhinjo in zagledati pomito posodo ali prazen koš za smeti. Iskreno se zahvalite.

ROŽE VELIKO POVEDO
Tisti, ki ga nepričakovani šopek rož ne gane, ima srce iz kamna. Kadar vam kdo naredi uslugo, se mu zahvalite s šopkom.

DOBRONAMERNA KRITIKA
Kadar vam kdo pove svoje mnenje o vaših dejanjih, ne bodite užaljeni, ampak se zamislite. Bodite veseli, da si je vzel čas in vam povedal, kaj misli. Bodite mu hvaležni, tudi če mislite, da nima prav.

VČASIH POTREBUJETE MIR
Kadar potrebujete čas, da si uredite misli, bodite hvaležni, da prijatelji to spoštujejo in vas pustijo pri miru.

PRVA POMOČ
Neimenovani junaki so vedno na pravem mestu, ko jih potrebujemo – gasilci, policisti, vozniki reševalnih vozil in zdravniki.

DOBRI PRIJATELJI
Kadar je hudo, je tolažilna misel, da imate nekoga, h komur se lahko zatečete in vas ne bo obsojalm ampak le tolažil.

PREPROSTO JE NAJBOLJŠE
Uživajte v sprehodu po naravi, v vonju po sveže pokošeni travi, v lepi pesmi. Ni treba, da so stvari drage in nenavadne, da ste zadovoljni.

OTROŠKA NEDOLŽNOST
Z majhnim otrokom – s svojimi ali koga drugega – pojdite na sprehod. Otroci odkrito gledajo na svet, ne poznajo cinizma. Poživili vas bodo in veselili se boste življenja.

DOM
Ne glede na to, ali živite v garsonjeri ali v graščini z velikim posestvom, je vaš dom vaše kraljestvo. Uživajte v njem. Veliko ljudi na svetu nima doma oziroma živi v zelo slabih razmerah.

OBDAJA VAS LJUBEZEN
Bodite hvaležni, da je na svetu ljubezen – med zakonci, sorodniki, prijatelji. Nikoli je ni preveč – ljubezen resnično poganja svet.

ČE VAS NE BI BILO, BI VAS POGREŠALI
Če se počutite nekoristni, predahnite in premislite, koliko ljudi srečate vsak dan – sorodnike, prijatelje, sodelavce, prodajalce v trgovini, čistilke, poštarja … Pogrešali bi vas.

BOGATA DEDIŠČINA
Ne imejte preteklosti za nepomembno. Brez nje bi ne bili, kar smo.

SONCE VSAK DAN ZNOVA VZIDE
Vsak nov dan prinaša neskončno novih možnosti. V hudih časih se oklenite te misli in iz tistega, kar prinese dan, potegnite najboljše.

VSEGA NE MORETE IMETI
Naučite se biti hvaležni za vse, kar imate – za zdravje, za delo, za družino, za prijatelje. Nihče nima vsega, zato bodite hvaležni za tisto, kar imate.

ČUDEŽI NARAVE
Brez dreves ne bi bilo kisika in tudi življena ne. Vzemite si čas, se ozrite v naravo in bodite hvaležni za vse to.

NE ZLORABLJAJTE ZAUPANJA
Vsi potrebujemo zaupnika, nekoga, s katerim se pogovarjamo in mu zaupamo svoje težave. Ponavadi ne želimo, da bi zanje zvedel ves svet.

DOBRA NOVICA
Bodite hvaležni zanjo, ne glede na to, kdo jo je povedal, kako pomembna ali nepomembna ter kakšna je.

ČUDEŽ ŽIVLJENJA
Vsak, ki je držal novorojenčka za ročico, pozna to radost. Za hip postojte in pomislite, kako čudovita stvar je čudež življenja.

SREČNA DRUŽINA
Nekateri ljudje padajo iz krize v krizo in dramatizirajo vsakdanje življenje. Bodite hvaležni, če je v vaši družini urejeno.

DRUŽINA VEDNO GOVORI RESNICO
Včasih vam najbližnji povedo stvari, ki jih ne želite slišati, a verjemite, da jim boste pozneje vseeno hvaležni.

VELIKO STVARI VAS OSREČUJE
Napišite seznam stvari, za katere ste hvaležni – za družino, psa, novi plašč, sončno vreme, dobro kosilo, zdravo prehrano …

NAJBOLJŠE STVARI V ŽIVLJENU NISO NAPRODAJ
Morda se sliši obrabljeno, a drži. Prijateljstva, zdravja in svobode ne morete kupiti. Če imate vse to, to tudi cenite.

DRUŽINA VAM ZMERAJ STOJI OB STRANI

Cenite svojo družino. Podpirala vas bo in vam dovolila tudi, da ga kdaj polomite.

DOČAKALI STE VEČER

Marsikdo ga ni. Preden se odravite spat, tiho zmolite. Zahvalite se tistemu, v katerega verujete, da vas je varno vodil skozi dan.

LEP SONČNI VZHOD
Sem in tja se potrudite, vstanite navsezgodaj in si oglejte brezplačno predstavo na Zemlji. Navdušeni boste.

(nekaj misli iz knjige 100 razlogov za hvaležnost)

Moj post danes je namenoma tako obsežen, da bodo žarki “zdržali” do takrat, ko se bomo spet brali. Za nekaj časa se poslavljam. Grem žarkom in morju nasproti in obljubljam, da jih prinesem domov toliko, da nas celo dolgo zimo ne bo “zeblo”.

Kaj naj vam rečem: imejte se radi, bodite sonce sebi in drugim in ne skoparite z žarki, prenekateremu na tem forumu so zelo potrebni. In bodite hvaležni za vse kar imate.

Lep dan in vse avgustovske dni vam iz srca želi

vaš Medvedek Pu

Pu najlepša hvala in uživaj na počitnicah!

Prijazen pozdrav! Karmen Mlinar, svetovalka za dojenje pri La Leche League International <http://www.dojenje.net>

Hvala Pu in lepe, sončne počitnice! Pogrešali te bomo.

nova
Uredništvo priporoča

Skoraj nikoli ne preberem Pujevih sestavkov, ker vem, da so od nekod prepisani. Vem pa, da vam polepšajo dneve.

Ampak bistvo ni v tem, da ko preberete en stavek in si rečete…uf kako lepo…bistvo življenja in doživljanja sveta je v tem, da se zavedate, da čutite, da je življenje lepo, da ga je vredno živeti in da je v najslabši razmeri tudi nekaj dobrega. Ko čutite in občutite to, vam ni potrebno brati nekih prepisanih stavkov in se zavedati tega. Ko zares občutite tisto kar preberete in se zaveste tisto minuto. Sreča je v preprostih stvareh. In če jo vidiš, si srečen. In ni potrebno, da te neke tuje besede spomnijo na to.

Zanima me pa samo nekaj..kdo sploh je Medvedek Pu, da ima ČAS prepisovati npr. celo knjigico Maminih imen, ali pa tako kot v tem postu tako dolge sestavke. No, ampak vsak ima svoje veselje…tako, da Medvedek Pu lepo se imej na počitnicah in naberi novo energijo za pretipkavanje!

pozdrave!

spočij se, da nam prineseš “morska” razmišljanja v jesen. lepe počitnice!!

Res je, da smo tako malo hvaležni za vse stavari, ki nas obdajajo.
Hvala TI, da si nas spomnila na STVARNIKA vse te lepote, ki nas obkroža.

Želim Ti res lepe družinske počitnice,
Taja

berem te vsak dan in moram priznati, da bo kar manjkalo teh tvojih sončkov.

lepe počitnice ti želim!

Ej, Medvedek Pu lepe počitnice ti želim.

In tudi če so misli prepisane nam polepšajo dan in nikumur ne škodi (tudi Mojci222 ne bi) če zjutraj prebere lepo misel in jo vsaj en dan nosi v srcu.
LP A.

Draga Mojca,

kar žal mi je, ker ne prebiraš mojih postov. In seveda so prepisani. Sama imam neke vrste “manijo”, da se te lepe misli že dobrih 20 let “lepijo” name. V marsikateri sem se našla oz. se najdemo. Sem pač ljubiteljica knjig in to mi je zares duševna hrana, kajti prepričana sem, da kljub urejenemu srečnemu družinskemu in družbenemu življenju, tako kot telo, tudi duša potrebuje hrano. Jaz si svojo polnim na svoj način, kdo drug na drugačnega, kakor je pač komu ljubo. Mogoče je kdo sploh ne potrebuje. S svojimi “prepisanimi” posti, pa želim, da bi te lepe misli, želje, duševna hrana … še mogoče prišli do koga, ki ni imel priložnosti imeti v roki katero od teh knjig (in navsezadnje so te bile napisane z namenom, da se dotaknejo nas).

In ni nujno, da potem prebereš misel in si rečeš … uf kako lepo … imaš prav, saj vse te stvari vsi v sebi vemo, samo včasih je trenutek, ko je breme dneva, meseca, žal kdaj tudi leta pretežko, pa se vse to pozabi … in se s takšnimi drobnimi utrinki spomnimo (vsaj jaz), da smo v vsej gonji za boljšim ekonomskim stanjem in kaj jaz vem še z čem vsem pravzaprav pozabili kako lep je poljski šopek rož in kako lepo diši. In tudi dostikrat samo poslušamo, slišimo pa ne.

In v vsem tem sploh ni pomembno kdo je Medvedek Pu. Za čas prepisovanja pa je potrebna dobra organizacija to drži, rečiva dober arhiv misli, spravljen na disketo pa je. In res imam veselje draga Mojca, ki mi ga nihče ne more vzeti in z veseljem ga delim še s kom, kajti kot sem že napisala, če se post v dnevu dotakne enega je moj namen izpolnjen.

Tako tvojo radovednost sem upam potešila.

Vse lepo in dobro ti želi

Medvedek Pu

Lepo se imejte na počitnicah in uživajte, uživajte …

Lep pozdrav ********************************************** Če želite, da bi bili vaši otroci bistri jim pripovedujte pravljice. Če želite, da bi bili še bistrejši, jim pripovedujte še več pravljic. Albert Einstein

Dragi Pu,

Iskreno smo HVALEŽNI za tvoj arhiv lepih misli. Veliko nas je, ki te BEREMO in s tem rastemo!!!!

Čudovito čofotanje, lep dopust na sončku ali v senčki in veliko doooobrega branja, ki ga boš nato delil z nami ti želi

Bacek

Ja, Medvedek Pu – res hvala, ker me spomniš na vse tisto, na kar sem pričela pozabljati – ” ŽIVIŠ v trenutku, nikoli v času”, je bil moj moto. Zaradi tebe sem se nanj zopet spomnila…
UŽIIIVAAAJJJ, čofotaj in zbiraj sončne žarke – zbirali jih bomo tudi mi

Medvedek Pu, uživaj na dopustu!

Vsak dan sem vesela tvojih misli, ki bogatijo mojo zbirko. Tudi na trdem disku mojega računalnika je veliko lepih misli, ki jih kdaj rada delim. Ne gre za to, kdo je njihov avtor, ampak za to, da je nekdo znal ubesediti naše misli. In, če nas kdaj spomnijo na vse lepo okoli nas (ki ga kdaj zaradi slabšega dne ne vidimo), je še boljše.

Malce ti zavidam. Mojega dopusta je za letos konec. Čaka me le še pot v “Rim”, prej pa priprava dela v službi za leto, ko me ne bo in – najpomembnejše – selitev v gnezdece, ki bo punčkin dom!

Lep dan in vikend vsem,
Irena.

Želim ti čim več sproščenega poležavanja pod soncem, da te bodo žarki napolnili s svetlobo in toploto za zimske dni.

Glede na to, da rada bereš ti iz srca priporočam knjigo “Imenovali so jo dvoje src” od Marlo Morgan. Če je nisi že prebrala.

Uživajte!

Porsy

Zelo sem vesela vaših vrnjenih žarkov in lepih želja in hvala za vse vzpodbudne besede in namig za dobro knjigo…

Vaš Medvedek Pu

New Report

Close