Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje nevarno delovno mesto vs. rizična nosečnost

nevarno delovno mesto vs. rizična nosečnost

Niste prav obveščene: tiste, ki ste izpostavljene nevarnostim na delovnem mestu, če dobite bolniško, je to taka bolniška, ki vam ne omejuje gibanja in se lahko šetkate po mili volji in pijete kofetke v vsakem kafiču. Seveda pa imate možnost premestitve na drugo delovno mesto, ampak večina terja bolniško.

Tiste, ki ste z jamranjem pri ginekologu češ kako pretirane so pri vas običajne nosečniške težave (bolečine v križu, teža v trebuhu in tako naprej) izsilile bolniško, da bi doma počivale, dobite bolniško z ležanjem in nimate kaj šetkat.

Tiste, ki imajo resnične težave, najverjetneje se niti k računalniku ne spravijo, da bi polemizirale o komisijah in njenih možnih obiskih.

Odločite se v katero kategorijo spadate.
Vsaki nosečnici najverjetneje paše tu pa tam tudi izklopit iz napora in ponavljajočega se stresa in obremenitev v službi, priznam, da tudi meni. Toda če dobiš bolniško z omejenim gibanjem in počitkom, vsaj ne pritožuj se in bodi doma ter se dolgočasi. Ne o tem pa nekdo mora po kruh, nekdo po mleko…

Jojjj,

ali se ti ne zdi, da si zelo ostro to napisala? Pa da ne boš mislila, da jemljem to osebno. Sem v 18. tednu nosečnosti in zaenkrat nimam prav nobene želje, da bi šla na bolniško.

Moja prijateljica je odšla na bolniško dva meseca pred porodom zaradi nemogočih razmer v službi – beri neurejeni medosebojni odnosi, psihično nasilje s strani nadrejenega, … . Sama sem ji predlagala naj gre na bolniško, predvsem zato, da se bo lahko umirila in pripravila na rojstvo drugega otroka. Po mojem mnenju je obstajala zelo velika možnost, da se bo zaradi stresa sesula. Seveda je lahko samo doma in verjetno se bi bolje počutila kot v službi, vendar pa sem mnenja, da ji gibanje pomaga, da se je znova postavila na noge.

Po mojem ni pametno soditi po parih sporočilih in nato vse nosečnice na bolniški metati v en koš.

LP

Najprej glede tega dela:
“Seveda pa imate možnost premestitve na drugo delovno mesto, ampak večina terja bolniško.”
So službe, kjer možnosti na prerazporeditev na varnejše delovno mesto ni. V tem primeru greš na bolniško, za katero mislim, da bi moral stroške kriti delodajalec, ker ti ni sposoben organizirati drugega delovnega mesta … Zavod pri tem nima veze in država ni oškodovana.

In moj primer:
V prejšnji nosečnosti so me dali na bolniško dva meseca pred porodom. Vzrok – arterijska hipertenzija. Terapija: manj slana in manj kalorična dieta, čimmanj stresa, priporočeni sprehodi – počasni … vsaj tako sta mi svetovali moja ginekologinja in ginekologinja v ambulanti za rizično nosečnost v porodnišnici, Pušenjak pa pravi tole – malo soli, ohranjanje telesne teže, zmerno gibanje.
Odločba, ki sem jo dobila pa je določala da moram biti ves čas doma – glede na diagnozo, kjer sprehodi koristijo bolj kot ležanje, nesmisel.
Mogoče bi se morali na Zavodu pri pisanju odločb malo poglobiti tudi v diagnozo nosečnice.
In jaz sem naredila še en prekršek, 14 dni sem bila na razvajanju pri starših, ki so celo uro oddaljeni od kraja mojega prebivališča. Mož je bil pa takrat na službenem potovanju v tujini.

nova
Uredništvo priporoča

Ja oprosti draga moja-v prvi nosečnosti sem bila v bolniški so 4 tedna dalje-krvavitve, predhodno 2 operaciji na maternici, ss, od 28 tedna še preeklampsija…in ne ti meni draga moja, da v trgovino ne smem, ker ti misliš, da izkoriščamo bolniško! Ja in kaj naj 10 mesecev čepim med 4 stenami in ležim? A to je pa zdravo za nosečnico? Sem pa bila v vsej nosečnosti več kot 2 meseca v bolčnici in na koncu če bi mogla roditi po naravni poti, milsim, da nebi imela moči, ker mi je že hoja po stopnicah predstavljala veliko breme!
V drugo bom poskusila vsaj 4,5 mesecev delati, čeprav se vozim v službo po 120 km-v službi veliko možnosti infekcije in dvigovanja težkih bremenov in imam 1 leto starega otroka in en kup obveznosti, ker vsi pač nimamo tašče in mame v bližini!
Poleg tega, potrebno je gledati na zdravlje nosečnice, v zdrav način pa tudi spadajo spredodi!
In navsezadnje, ali bo moj pobalinček 10 mesecev v hši skrival, ker jaz po tvoji presoji nebi smela iti na sprehod-in JA nekdo mora iti po hrano, po otroka v vrtec, ga peljati k zdravniku…in še in še…premisli draga predno karkoli napišeš!

jojjj, daj naredi si uslugo in se nehaj obremenjevati z nami, pliiiz, ker ne delaš nič dobrega, skrbi za sebe in svojo poštenost do države.
Jaz sem ena izmed tistih, ki sem dobila pri dveh nosečnostih bolniško, pa sem šla na morje, pa v drugi nosečnosti uživala z malo deklico, pa hodila v nakupovalna središča, kjer sem se dobivala z bodočimi nosečkami, skratka uživala sem 100 na uro, pa ni važno kaj mi je bilo da sem dobila bolniško, važno je da sem jo in da sem skozi celo nosečnost užžžživala. Zdaj v tretji nosečnosti sem pa doma ker imamo pač s.p., tako da spet užžživam sto na uro.
Ti pa nimaš nobene pravice po forumu trosit slabe volje in dajat v nič tiste, ki so doma po nepotrebnem, jim je pač ratalo in prav je tako, naj uživajo. ti se pa sprosti in ne glej drugih, pojdi in pometi pred svojim pragom.

Želim ti čimmanj stresa, saj vidim da ti ga je tale tema kar veliko prinesla
Lp

Jest pa ne bom pisala svojga primera, sem ga že ene parkrat. Tud nimam se keri kej opravičevat zakaj sem na bolniški. Sem. In sicer že od 20 tedna. Včasih mi je dolgčas doma, se prekladam iz enega kota v drugega, včasih prav uživam doma. In tudi prvo nosečnost sem bila celo nosečnost v bolniški. Mogoče sem tokrat res bolj upravičena kot prvič, pa kaj. Vsaka naj poskrbi za svojo rit in naj neha že enrkat napadat druge. Češ samo izkoriščate državo. Mislim da je že dolgo znano, da če ne bomo sami poskrbeli zase, tud država ne bo. Le kaj nam da država ob rojstvu otroka???? Tistih borih 58 tisočakov, pa 12 mesecev nam nakazuje tisto bogo porodniško… Sama še sicer ne vem kako bomo pri nas shajali z mojo porodniško in moževo plačo, sej jo bo 40 jurjev manj kot je bilo redne plače. Ampak nekak bomo. Zakaj si potem ne bi zdej vzela “počitka”, kot pa da se v vrtcu matram pri dveletnikih???? Pa nisem doma zaradi narave dela, ker mi je gin rekla, da če se ne počutim zmožno delat, naj mi v službi zamenjajo delovno mesto ali naj me dajo na njihove stroške na bolniško. Le kje bi to hoteli, že tako sem zaposlena za določen čas. Ampak saj to je moja stvar.

Hočem povedat to… Sem na bolniški in se prekleto bolje počutim (zdravstveno) kot sem se v službi. In ja to bolniško hudo plačujem. 60000 sit manj plače imam ker sem na bolniški.

Ko prebiram spodnje in zgornje poste, zgleda tako, kot da ste nekatere fouš nam, ki smo na bolniški. Če foušarije ni, nehite jamrat in udrihat čez nas in uživajte v službah. Me bomo pa doma.

Pa lep dan!

<http://sandrcap.moj-album.com/>

kdo je zdaj pod stresom? :-)))))))))))

mah brez veze se grete ta larifari.eni očitno ne vejo kaj bi počeli.
pa drgnejo po forumih in takole jebejo.pardon.

Se strinjam, če nimate kaj pametnega napisat, bodite raje tiho. Vsi se vtikajo samo v to, da ženske na bolniški odžiramo denar državi. Bolj malo se jih pa vpraša, kaj oz. koliko ta država naredi za nas. Za seboj imam že nekaj ivf postopkov – polovico sva jih plačala sama, ker ti pač pripadajo samo 4. Država pač nima denarja. Razumem, saj ga ob takem načinu razsipavanja tudi ne more imeti. Moti pa me, da imamo denar za zdravljenje marsikatere “neumnosti”. Hodim na Metelkovo, pa tam gledam mlade drogeraše, ki ne vidijo nobene perspektive v življenju in hodijo tja po igle, metadon,… Pa se vprašam, kdo to plačuje – jaz seveda. Njim ne bo nihče rekel, da naj si postopke plačajo sami. Pa so se verjetno prej oni sami odločili, da bodo jemali mamila, kot pa jaz, da bom neplodna. Poleg tega, da mi država, ki si želi vedno več otrok, plača samo 4 postopke, mi tudi ob ostalih, ki si jih plačava sama ne pusti niti tega, da bi jih lahko kot samoplačnik uveljavljala vsaj pri dohodnini (ljudje pa tja noter tlačijo račune za aspirine in podobno, ker jih malo boli glava).

Zato, če bom slučajno par mesecev na bolniški, in bom odžirala davkoplačevalski denar, ne bom imela ob tem niti malo slabe vesti. Ker je namreč tudi država ob mojih problemih nima.

xyc napisal:

> Se strinjam, če nimate kaj pametnega napisat, bodite raje tiho.
> Vsi se vtikajo samo v to, da ženske na bolniški odžiramo denar
> državi. Bolj malo se jih pa vpraša, kaj oz. koliko ta država
> naredi za nas. Za seboj imam že nekaj ivf postopkov – polovico
> sva jih plačala sama, ker ti pač pripadajo samo 4. Država pač
> nima denarja. Razumem, saj ga ob takem načinu razsipavanja tudi
> ne more imeti. Moti pa me, da imamo denar za zdravljenje
> marsikatere “neumnosti”. Hodim na Metelkovo, pa tam gledam
> mlade drogeraše, ki ne vidijo nobene perspektive v življenju in
> hodijo tja po igle, metadon,… Pa se vprašam, kdo to plačuje –
> jaz seveda.

ZANIMA ME ČE BOŠ ISTO GOVORILA ČE BO TVOJ OTROK KDAJ ZASVOJEN…ALI KDO OD TVOJE DRUŽINE…
DRAGA MOJA…GOVORIŠ V TRI DNI, KER NE VEŠ, KDAJ SE TI LAHKO TO ZGODI.

TEBI NIKOLI, A NE? NEEEE, TO SE TEBI NE MORE PRIPETIT….

DRŽAVA DELI VSAKEMU MALO, NIKOLI NI PRAVIČNO IN NIKOLI NE MORE ZADOVOLJIT VSEH!
TI SE POČUTIŠ PRIKRAJŠANA PO SVOJE, NEKDO DRUG SE VIDI V TVOJI OPISANI SITUACIJI ZATO NE LAJAJ PREDEN NE DOŽIVIŠ NA SVOJI KOŽI. TO NE GOVORIM SAMO ZA DROGERAŠE, JE ŠE KUP PODOBNIH SOCIALNIH VPRAŠANJ…

SREČNO PRI POSTOPKIH IN SREČNO NAPREJ V ŽIVLJENJU, PA DA TE NIKOLI NE DOLETI KAKŠNA “NEUMNOST”

kam smo zašle…..

sploh pa…. punce zakaj se skrivate pod ne vem kakšnimi nicki…. bodte vsaj tok pa imejte svoj jaz in pišite pod svojim nickom… sej smo ja v naši ljubi sloveniji, imamo pravico do govora in do svojega mnenja…. samo vse preveč damo na mnenje drugih, kaj si bodo o nas mislili če bomo napisali to ali ono….

dejte no….

PS: sploh pa kultura pisanja po forumih je, da se smatrajo VELIKE ČRKE za kričanje in napadanje……

<http://sandrcap.moj-album.com/>

Ne vem zakaj se tako sekirate drugi za nas nosečnice, ki smo v bolniški. Me dobro vemo zakaj smo doma, odgovor iz komisije je pa tako vedno enak” biti doma in ležati” pa naj gre za rizično nosečnost ali pa ne. poznam primer, saj jaz sem v bolniški zaradi rizične nosečnosti, kolegica ki pa nima rizične nosečnosti je tudi v bolniški pa obe dobima enak odgovor s strani komisije.Me se moramo preživeti s plačo bolniške pa si nismo same krive da smo v bolniški, je pač tako. Tudi jaz sem že drugo nosečnost v bolniški pa vseeno nisem samo doma, ker enostavno ne morem biti.Je treba po otroke v vrtec in šolo, kdo bo to nardil namesto nas če si za vse sam.
Zato nehajte udrihat po nosečnicah, ki smo na bolniški z razlogom ali ne, vsaka bi lahko bila na našem mestu, saj je nosit otroka pod srcem in delati vse prejšnje stvari nemogoče.
Raje poglejte koliko simulantov, ki niso noseči, državi odžira denar zanje se pa noben ne sekira, vidite samo nosečnice, če malo pojamra, da je v bolniški in da si ne upa iti na sprehod. Jaz grem pa zato nimam slabe vesti, saj s svežim zrakom koristim moji nerojeni hčerkici.
Pustite nas pri miru in najprej pometajte pred svojim pragom potem pred našim. Napisala pa sem nasplošno za vse, da ne bo pomote. LP

Se strinjam z “mamico K”.Brez veze se s tem kregat prek foruma.Tiste,ki smo na bolniški,že vemo,zakaj smo,pa naj drugi govorijo kar hočejo.Vsaj jaz se ne sekiram kaj bodo drugi rekli,meni je najpomembnejši moj otrok!

Lp vsem

> PS: sploh pa kultura pisanja po forumih je, da se smatrajo
> VELIKE ČRKE za kričanje in napadanje……

Saj včasih je kar prav, da kdo kaj bolj na glas pove.

Samo nekaj ti bom rekla…..ne želi si, da bi morala na bolniško. Mogoče je med nami tudi kakšna, ki je šla na bolniško zato, ker ji tko bolj paše, ampak verjemi mi, večina bi pa rajši delala. Jaz sem celo prvo nosečnost normalno hodila v službo in nisem imela nobene potrebe po bolniški. V drugo sem razmišljala enako, pa sem morala v 24. tednu ostat doma, ker se mi je začel krajšat MV in je obstajala nevarnost za prezgodnji porod. Imela sem dve možnosti, hodit še naprej v službo (sedim v glavnem za računalnikom) in tvegat prezgodnji porod (vemo kakšen bi bil najverjetneje izid v 24. tednu), ali pa lepo ostat doma in ležat. Odločila sem se za bolniško in ni mi žal. Končujem 32. teden in otroček je še vedno varno v meni. Še 3 tedne ležanja, potem si bom pa lahko privoščila tudi kakšno kavico zunaj!
Tako kot so že pred mano nekatere napisale. Vsaka naj se briga zase pa bomo vse lepše živele.
Pa bodi vesela, da ti ni treba bit na bolniški. Takoj zamenjam s tabo. Ti pa verjetno z mano ne.
Tina

A veste, da zdej vas pa ze tezko berem s temi bolniskami! Sori, ampaka resnicno! Tko da sem se mogla mal oglasit!

Sicer pa, Jst sem noseca danes tocno 22t in pridno hodim v sluzbo, ker mi to ta trenutek zelo ustreza in rada opravljam svoje delo!
Doma bi najverjetneje urmla od dolgcasa, pa se razlezla bi se, pa smilila sama sebi, pa se in se…
Sem pa Trenutno najsrecnejsi clovek na svetu in sem presrecna, da sem zdrava, zadovoljna, polna elana, pozitivnih misli,…pa se malcek mi ravno veselo brca v buhiju… kaj hocem lepsega! 🙂

Vendar pa, ce se mi bo zahotelo doma lezat, pa kofetkat, pa uzivat kaksen dan na morju, toplicah, si bom pa tud bolnisko prvosla!
Koncno, zakaj pa ne, ce imam tako fajn G, da mi jo celo ponudi, brez da bi prosila zanjo!
Ampak trenutno nimam potrebe, pa sem zadovolna v sluzbici in bom ostala dokler se mi bo dalo oziroma do nastopa dopusta in porodniske!
Itak bom pa cez tocno dva meseca ze doma v vsakem primeru!

Zato pa prosim punce…ene resnicno izkoriscajo to moznost, vendar ima pa skoraj vsaka moznost izbire in dokler je drzava tako neumna, da to dopusca, jo le mirno “obracajte” ali “obracajmo” in dokler G veselo pisejo bolnisko vsaki, ki mim pride, zakaj pa ne! Vsak po svoje, a ne!?

Lep dan!

Ali bi se nekateri na tem forumu lahko pobrigali zase? Na vseh tujih spletnih straneh o nosečnosti (hrvaški, yu), so navodila o delu in življenju nosečnice, kjer jasno piše: lahko delo, nič stresa, zdrava prehrana, dovolj spanja in počitka tudi podnevi, razmislite o morebitni bolniški. Sedaj pa naj mi katera pove, če njena služba oz.življenje nasploh ustreza tem navodilom! Če je nosečnica na bolniški, je to njena stvar in njenega splošnega zdravnika, ki daje predloge komisiji. Že tako imamo tako nizko nataliteto, ss v 1.trimesečju je vse več, nosečnice so vse starejše, pa kaj bi še radi, da izumremo?

na to se moram pa tudi jaz oglasiti….
ni res, da pišejo ginekologi bolniško vsaki, ki mimo pride!!!!
moja g je imela polna usta počitka, ležanja, kuhanja čajčkov ipd in me niti vprašala ni, kako si to lahko privoščim v službi. o bolniški se ni hotela niti pogovarjati! pa sem imela tudi jaz težave. sicer ne take, da bi morala biti na bolniški celo nosečnost, ampak take, kjer bi že en sam teden naredil čudeže. splošni zdravnik se brez pildka od g tudi ni hotel niti pogovarjati, niti o enem tednu ne! pa je proti koncu službe moj malček skorajda nehal rasti. še dobro, da sem šla potem kmalu na dopust in se je stanje začelo popravljati.

skratka, odvisno od posameznega zdravnika. skrajno nefer, ker obravnava nosečnic pri nas ni niti malo izenačena.
samo ne mi govort, da imamo možnost izbire….. jaz je nisem imela!

Aja, tako da je z delovnim mestom, ki je izpostavljeno nevarnostim in bolniškimi… Pravkar so se nam odprla nova obzorja delovnega prava. Mogoče bi s to avtentično razlago slovenske delovne zakonodaje lahko razsvetlila kakšnega profesorja prava ali pa samo ustavno sodišče…

Le čevlje sodi naj kopitar…

Pa ne obsojaj prehitro, saj veš, za vsako rito pal’ca raste. Res ti privoščim, da se ne bi kdaj znašla na kakšni “mirujoči” bolniški, kjer bi morala cele dneve preležat doma, palčki ti bi pa nosili kahlo pod tazadnjo, saj niti na wc ne bi smela (ker to že ni več mirovanje!).

In naj te močno razočaram: sem doma in se prav nič ne dolgočasim. Tako dobre volje in sproščena nisem bila že dolgo. Čeprav sem “izsilila” bolniško, kamor so me poslali direktno z urgence.

Jejhata, jejhata, ne no toliko gneva iz sebe stresat. Stres škodi. Pa oglasi se, če bodo tvoja stališča še tako trdna, ko boš pričakovala drugega, tretjega otroka.

Jaz se grem pa posipat s pepelom. Ne ne, za moje grehe bo treba it kar stat pod trboveljski dimnik!

Pa lepo nosečnost ti želim!

Ne razumem, zakaj se počutite napadene tiste nosečnice, ki ste upravičeno na bolniški. Jojjjin post govori o drugačnih primerih.

In na vprašanja: kaj pa država naredi za naše otroke, kaj pa simulanti, ki niso noseči ipd..
Nihče ne trdi, da je država poplna in da samo nosečnice izkoriščajo ohlapen sistem. A zame to ni dovolj dober razlog za NEPOŠTENOST.

Ena je napisala: Zakaj pa ne?
Kako zakaj ne? Zakaj se ne krade, utaja davke in ponareja denar? A mogoče zato, ker SE NE SME??? Seveda ni isto izkoriščati bolniško in krasti, a velike razlike ni. Oboje je PREPOVEDANO! Kaj ni več nihče pošten??!

New Report

Close