Najdi forum

Porod v vodi

Pozdravljene,

Z iskalnikom po forumih sem že našla nekaj izkušenj nekaterih med vami s porodom v vodi v Postojni. Nisem namreč še čisto sigurna ali mi bo to odgovarjalo in se bom verjetno odločila šele, ko se bo porod začel.
Bila sem tudi že na posvetu z babico, ki je bila zelo prijazna in je na zelo privlačen način prikazala rojevanje v vodi.
Največ pomislekov imam predvsem zato, ker nimajo posebej za porod prilagojene banje ampak gre za običajno banjo z masažo in zato malo dvomim ali lahko noter natočijo dovolj vode, da lahko dobro podpira tvojo težo in ti s tem omogoča sprostitev.

Vsaka izkušnja je dobrodošla, zelo rada pa bi tudi konkretno govorila s katero med vami, ki že ima to izkušnjo, sploh, če je bil to njen prvi porod. Vnaprej hvala!

kolikor vem, ne rodiš v vodi, ko pride čas za rojevanje greš na navadno posteljo. V vodi si samo med odpiranjem.

Jaz sicer nimam osebnih izkušenj, vendar pa je menda fino, ker zadeva manj boli, pa čeprav traja dlje. Sicer pa sem slišala tudi take, da na vodi marsikaj plava, da voda ni ravno čista…. no, to sem slišala, ne tega preveče resno jemat…..

lp

Sama se za ta način v Postojni ne odločim samo zato, ker si v vodi samo prvo porodno dobo, se pravi do popolnega odprtja in poroda otroka, kar mi tudi slučajno ni všeč, da potem vsa v krčih in zvijajoča lezem ven, na posteljo itd.
Če bi tudi pri nas imeli porod v vodi do konca, bi se pa za to odločila, je pa res, da je primeren samo za nekomplicirane porode (to itak prej ne veš), sicer pa dela več škode kot koristi, ker babica ne more do tebe, ne more ti nič pomagati, niti varovati rpesredka, nima pregleda nad dogajanjem, skratka, to pri nas je bolj na pol varianta.

nova
Uredništvo priporoča

Majana,

Res je, da ima večina ljudi s katerimi se pogovarjam pomisleke ravno zaradi čistoče, ampak zato je pa za porod v vodi klistir obvezen. Če pa ti slučajno uide kaj blata mi je babica povedala, da naj bi zamenjali vso vodo. Pravzaprav pa se zaradi tega ne sekiram dosti, ker naj bi se to izločanje dogajalo bolj na koncu poroda, ko pa mislim, da ti je čisto vseeno. 🙂

Drejka1,

Babica s katero sem se pogovarjala o tem mi je osebno zagotovila, da se lahko, če porod normalno poteka, sama odločim ali bom otroka iztisnila v vodo ali na postelji, tako, da to, da moraš iti v vsakem primeru ven, ne drži.

Glede varovanja presredka pa sem brala kar nekaj raziskav porodov v vodi iz drugih držav, kjer so ugotovili, da je bila bistvena razlika med porodom v vodi in na suhem ravno v tem, da je bilo precej manj epiziotomij oz. raztrganin, kajti topla voda pomaga pri raztegovanju in mehčanju presredka.

Tudi jaz nimam svoje izkusnje takega poroda, sem pa govorila o tem z zelo izkuseno babico in kolegico, ki je rodila v vodi. Topla voda na telo deluje zelo relaksacijsko. Zelo priporocljiv je porod v vodi, ce je zelo intenziven (npr. induciran oziroma umetno sprozen porod), saj ti ga topla voda umiri in ublazi. Ce pa je porod sam po sebi zelo pocasen in ne napreduje dovolj hitro, pa se voda odsvetuje, ker se podaljsa zadevo. Z zakljuckom poroda na suhem pa ni cisto tako, kot pisejo predhodnice, saj lahko mirne duse tudi iztisnes otroka v vodo, vendar je res praksa, da zenske rodijo zunaj, ker se same tako odlocijo oziroma tisti trenutek tako zacutijo in same vztrajajo pri tem. To je vecina, nekaj pa jih mogoce le vztraja.
Torej, odlocitev posameznice.
Zelim ti pravilno odlocitev. Ce bos ugotovila, da se porod upocasnjuje, pac gres ven…
Lp

V Postojni so povedale medicinske sestre in babice, da se tak porod priporoča samo zelo pripravljenim nosečkam (ponavadi drugorojenke).
Baje moraš bit cel naštudiran in obvladat tehnike sproščanja, ker potem tak porod traja max. dve do tri ure.

Poišči temo iz lanskega julija-porod v vodi. Smo se oglasile tudi take, ki smo se odločile za porod v vodi. Oprosti, zdaj nimam časa pisati ali iskati.

Ženske ne pišite o stvareh, katerih niste doživele ali se o njih vsaj res natančno pozanimale.

Lep dan

New Report

Close