Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje bolniska ali dopust?

bolniska ali dopust?

Pozdravljene!
Ker se prvic srecujem tudi s to dilemo, se obracam na vas…
Za porodnisko vem, da se obracuna povprecje zadnjih 12 bruto plac. Trenutno sem na bolniski od 9 januarja, kontrolo imam 30. januarja. Stanje se je res dosti izboljsalo, saj res pocivam,pocivam,pocivam…
Sedaj me pa zanima, kaj se mi bolj “splaca” – da grem malo na dopust, pa potem spet na blnisko, pac kombiniram do porodniske… Porodnisko bom nestopila mislim da nekje 8. maja, rok imam 4. junija.
Dupusta imam 5 dni lanskega, 27 dni letosnjega… In do kdaj obracunavajo place za porodnisko? Od aprila nazaj ali kako?
Pa seveda ne bom letala okoli kot neka kura,ker bom na dopustu, se vedno bom pocivala, ker mi je najin zakladek najpomembnejsi…
Hvala za pomoc, pobozajte svoje buscke!
Nejka, 21 1/7

nejka, po mojem tvoj delodajalec ne bo navdusen nad tem, da bi koristila dopust. Kajti po enem mesecu bolniske si na plecih Zavoda za zdr. zavarovanje (v financnem smisli), v primeru dopusta pa spet na njegovih!! ce si na bolniski, si na bolniski. Dopust bos (ne vem koliko po zakonu) koristila, ko koncas porodniski dopust.

Po mojem je tko najpametnej. To je men moj delodajalc razlozil.

Letos koristi lanski dopust in “obvezni minimum” letošnjega (mislim, da 10 dni) oz. preveri, kako je s prenosom dopusta na naslednje leto – odvisno od tvoje porodniške. Lanski dopust je treba koristit do določenega datuma v letu.
Če boš bolniško prekinjala, delodajalec ne bo ravno srečen, ker po nekem času nisi več njegovo breme ampak breme zavoda. Tako da bodo na bolniški “v kosu” do dopusta.

****************************************** Izgubljen je dan, ko se nisi smejal.
nova
Uredništvo priporoča

Nejka, rok imam en dan pred teboj, pa so mi rekli, da mi ne pripada poln dopust, ker v tem letu delam manj kot 6 mesecev. Ali si ti že dobila sklep o dopustu od delodajalca, ali sama sklepaš, da imaš polne dni dopusta. Zanima me, predvsem zato, ker sama še nisem dobila sklepa o letošnjem dopustu in ne vem ali razpolagam s polnim dopustom ali je kaj okrnjen.
Hvala za odgovor.

To so te pa malo nat…. Kolikor jaz poznam zakon, ti pripada za celo leo, saj boš vendar imela pogodbo a ne? Razen če te mislijo odpustit in potem nazaj zaposlit???? Sorazmerno bi ti lahko skrajšali dopust samo v primeru, če se ti bi letos iztekla pogodba, pa še to bi se morala v prvi polovici leta. Prav tako ti pripada polni regres za letni dopust.

Oj!
Imam pogodbo za nedolocen cas, torej mi tudi vse ostalo pripada.Tudi ko si v porodniski, si v delovnem razmerju, saj prej placujes prispevek za to… Nisem se dobila odlocbe za dopust, ampak vem, da mi pripada vse polno, tudi regres…
Lp, Njeka

Hoj,

Punce, pripada nam celoten dopust in regres za leto 2006. Treba pa je letos izkoristiti cel lanski dopust in 2 tedna letošnjega, vse ostalo lahko preneseš v naslednje leto, ko končaš porodniško. Sama sem se zmenila, da imam bolniško, ki jo bom prekinila točno takrat, da bom lahko do porodniške izkoristila še dopust, ki ga ne morem prenesti v naslednje leto. To je najbolje tudi za delodajalca, ker ti v neprekinjeno bolniško, ki je daljša od 1 meseca, plačuje ZZZS.

Lep dan vsem

New Report

Close