Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Uporaba canesten vaginalnih tablet

Uporaba canesten vaginalnih tablet

Pozdravljene!

Sem v 39. tednu nosečnosti. G mi je včeraj na pregledu ugotovila močan izcedek iz nožnice in mi predpisala svečke canesten. Zanima me, glede na vaše izkušnje, ali lahko te svečke vstavim v nožnico z nastavkom? Skrbi me tudi (v primeru, da je maternični vrat že odprt), da bi bil moj bebi v nevarnosti. Ima mogoče katera izkušnje s tem?

Hvala vnaprej za vaš odgovor.

Lep pozdrav,

Tinč7

Tinč7

Po moje je bolje, če si svečko vstaviš s prstom, saj včasih tistega nastavka ni bilo priloženega in je prst tudi veljal. vsekakor pa je bolje, da se pozdraviš pred porodom, ker se lahko otrok pri porodu okuži z glivicami, ki so baje posebej nevarne za njegove oči – to sem nekje slišala, nisem pa 100%. Zagotovo pa je otrok pred svečkami dobro zaščiten, dokler je plodovnica okrog njega.

tudi v navodilih piše da se v nosečnosti uporablja za vstavljanje pomoč prsta, ne nastavek

Tudi jaz sem jih uporabljala čisto na koncu nosečnosti in je bilo vse OK. Vstavila sem jih s prstom.

Meni jih je predpisala takoj ko se nisem vedela da sem noseca, pa sem si jih vstavila s prstom, ker mi priznam ni prislo na misel, kako bi uporabila tisti neugledni nastavek.

Zdaj sem v 10t 4d in imam ponovno doma za uporabit te tablete. V lekarni mi je farmacevtka izrecno rekla, da naj nastavka ne uporabim.

Me pa skrbi nekaj drugega; prvic ko sem jih uporabila, sem dobila roza izcedek. BOjim se, da bi tudi sedaj prislo do tega. Ima katera izkusnje z izcedki roza, rdece barve ob uporabi teh tablet?

Baje do 14 tedna nosečnosti ni priporočljivo zdraviti vaginalnega vnetja s katerimikoli vaginaletami. Ne vem točno, zakaj. Meni je ginekologinja predpisala le Daktarin kremo za zunanjo uporabo in mi zabičala, da do 14 tedna ne smem zdraviti z ničemer drugem, razen, če bi bilo res hudo, morda s tamponom, namočenim v jogurt.

Živjo,
kot farmacevtka vam do 13T nosečnosti odsvetujem Canesten vaginalne globule (poročajo tudi o splavu). Lahko pa vam ginekologinja predpiše Vagisan globule, ki vsebujejo le mlečno kislino in s kislim okoljem onemogočite razrast glivic. Za vas in za otročka so pa čisto neškodljive. Sem v 23T in jih ravno uporabljam. Lep dan vsem.

Meni je farmacevtka v lekarni rekla, da ce mi je G predpisala Canesten tablete, potem ni nevarnosti.

Vprasala sem tudi pri Pusenjaku na forumu in je rekel, da ni raziskav, ki bi potrjevale ali ovrgle nevarnost jemanja Canesten vaginalnih tablet v casu med nosecnostjo.

Na navodilih pise, da ni priporocljivo menda zato, ker ni raziskav, ki bi dokazovale nasprotno in ne zato, ker bi bile raziskave, ki dokazujejo, da skodujejo.

Ne vem zakaj bi jih sicer G predpisovali.

So me pa vsi opozorili naj jih vstavljam s prstom in ne z nastavkom.

Minicca, prosila bi za dodatno mnenje strokovnjaka, ko si omenila, da si farmacevt; zakaj ni dobro uporabljati Canesten vaginalnih tablet, Vagisan pa je? Gre za kaksno rec v sestavinah ali zgolj za nacin vstavljanja. In zakaj ravno do 13 tedna?
Jaz sem imela rjav izcedek tako po Canesten, kot po Vagisan tabletah.

Vnaprej hvala za tvoj odgovor.

Problem ni v vstavljanju, temveč v minimalni možnosti za preobčutljivost na zdravilno učinkovino (to je možno pri vseh tabletah ali pripravkih z zdravilno učinkovino). Res da je verjetnost zelooo majhna, pa lahko pri majhnem odstotku žensk povzroči rahle krče, ki bi pri rizični nosečnosti lahko povzročili splav. Če imaš krvav ali rjavkast izcedek, bi bila bolj previdna. Je pa tvoja ginekologinja tista, ki ti zdravilo svetuje. Nočem, da te jaz kaj strašim. Gre za to, da je do 13T največja možnost splavov in je razvoj ploda najbolj izrazit. Zato se ne priporoča zdravil po nepotrebnem. Če gre za Kandido, bi bila mogoče dovolj le ena vaginaleta-seveda se to odloči gin. Glede Vagisana je pa razlika ta, da je v njej le mlečna kislina, ki je tudi v jogurtu in tako naravno prisotna v telesu, zato ni verjetnosti, da bi bila preobčutljivost nanjo. Upam, da sem ti kolikor toliko odgovorila. Želim ti, da se pozdraviš in lepo nadaljuješ v nosečnosti. Še to, tudi sama sem po treh mesecih naredila kuro s kanestenom(svečke seveda), ker je pač ginekolog odkril, da imam glivice.

Minicca,

res hvala za odgovor.

Jaz sem te tablete prvic uporabila, ko sem bila cisto na zacetku nosecnosti in se nisem vedela da sem sploh noseca. Po moje niti se nisem bila (ne vem ce je ze bila vgnezditev).

Potem sem dobila Vagisna, ki pa ni pomagal. Zdaj sem dobila spet CAnesten, vendar ga se nisem uporabila ravno zato, ker sem v dvomih, da bi lahko kaj vplivalo na razvoj otroka.

Izcedek imam se vedno. Cez teden dni imma nuhalno in bom se tisto G malo povprasala.

Po tem pa bom po 13 tednih naredila kuro s temi Canesteni, ce bo se potrebno.

Hvala.

Minicca,

se eno vprasanje; ali te zdravilne ucinkovine Canesten tablet lahko vplivajo na otrokov razvoj?

Jaz sem ze prvic, ko sem jih jemala vprasala G o tem, pa je rekla, da ne.

Ker si ocitno strokovnjak na tem podrocju, se ti lepo zahvaljujem se za ta odgovor.

Najbolj strah me je, da se otrok ne bi rodil zdrav.

Canesten je v obliki vaginalnih globul ali mazil, kar pomeni, da je učinek samo lokalni in je tako majhna verjetnost za sistemsko absorbcijo (in s tem za okvare ploda). Smo lahko brez skrbi.

Tudi sama sem začutila neke težave s spolovilom. Izcedek imam vedno, le zdaj čutim zatečenost, draženje ipd. Zanima me ali lahko dobim Canesten vaginalete v lekarni brez recepta?

Kot vem, je potreben recept.

Odgovoril mi je pa tudi Pusenjak, na vprasanje ce uporaba Canestena skoduje trokovemu razvoju.

mislim, da bom pocakala do 13 tedna, saj se dva tedna. Morda bo pa do takrat vnetje oziroma glivice same izvodenele. Upam.

Srbi me itak ne, tko da v bistvu razen izcedka, ki je obcasen tak rumeno zelen, ni tezav.

Hvala za odgovor.

New Report

Close