Najdi forum

Zanima me, kaj mamice kupite tik pred rojstvom? Mislim na kozmetiko, stvari iz lekarne, …ne vem, mogoče kakšne krema, brez katere si ne predstavljate prvih dni? Dajte mi malo nasvetov.
Aja , pa še to: kaj pa kaj imena? Kakšna imena ste izbrale?
Malo idej.:))
Nočko

Krema ta ritko – Lamprehtovo mazilo MB lekarn…po novem BabiVal
Za telo po negi – mandljevo olje iz lekarne
Šampon in baby bad od Bubchen-a
Vnetje ritke – Bepanthen roza
Nega za prve dni – čaj iz cvetov kamilice
Nega popka – 70% alkohol in sterilne vatke iz lekarne

Pa še kaj bi se našlo…

LP

LP, Mama3m

Če mene vprašaš, rabiš od kozmetike:
– hladilno mazilo,
– kamilice (po možnosti lastoročno nabrane, ali pa cvetovi (bolje kot tiste v filtru),
– alkohol za popek prve dni
– trdo milo (ki se lažje spere, a gorje, če pride v učke ali pa nežen Jahnson šampon za 1 krat na 10 dni kopanja.

Mi smo vneto ritno (čeprav je skoraj ni imele) vedno pozdravili tako, da smo jo imeli vsaj 15 minut razodeto (ovito v brisačko, da se ritka na zraku malo prezrači), potem smo jo dobro umili s kamiličnim čajem, do suhega obrisali s papirnatimi brisačami, na tenko namazali s hladilnim mazilom in zavili v pleničko. Noben Bepanten itd. ji ni pomagal…

Toliko iz naših izkušenj. Sicer pa sem imela sama vse že prej pripravljeno in sem se mesec pred porodom raje bolj posvečala sebi in moji punčki, kot skakanju po trgovinah. Na srečo nisem obrisana za nakupovanje, pa še sedaj vidim, da sem kupila mnogo stvari brezveze ali so mi ostajale.

Obvezna oprema za mamico:
– lanolin mazilo za bradavičke (občutljive na prva dojenja)
– blazinice za dojke (za v modrček).
– Za v porodnišnico rabiš še vložke VIR 80 – to so eni redki, ki so res ful naravni in v primeru prerezanega presredka ne dražijo rane!

– neobvezno, a koristno: en blokec in svinčnik – ful stvari si imaš za zapisat, ki jih kasneje drugače pozabiš.

Za dojenčka:
– fiziološka raztopina za v nosek
– hladilno mazilo za ritko
– 70% alkohol za popek
– gaze ali pa mal večje vatne blazinice (tiste kozmetične) za umivanje učk in popka
– olje za nego kože
– milo za dojenčka (jaz imam raje tekočega, ampak daš res čisto malo kapljico na krpo)
– za ritko pa, kot se boš odločila: jaz sem vsaj v začetku prakticirala toplo vodo in večje vatne blazinice, ene pa takoj začnejo z robčki za ritko
– NAJBRŽ SEM ŠE KAJ POZABILA.

New Report

Close