Med.Over.Net

Nosečnost

Podpora, nasveti in vzpodbudne besede, ki vam pomagajo v trenutkih negotovosti, ko pričakujete otroka. Izmenjajte nosečniške radosti in tegobe.

NOSEČNOST IN RTG

Default avatar

matic

Pozdravljeni,
z ženo sva ob zaostanku mesečnega perila naredila test, ki je 2xpotrdil nosečnost. Zelo sva vesela, vendar naju nekaj zelo skrbi. Žena je imela zadnji dan mesečnega perila 22.4.2005, 10.5.2005 pa je bila na zdravniškem pregledu, kjer so tudi opravili slikanje pljuč-rtg.
Ali lahko takšno slikanje z rtg. v tem času kakorkoli vpliva na plod?
Hvala za odgovor in lep pozdrav,

Matic
Default avatar

Janca1

Za prve tedne nosečnosti velja pravilo vse ali nič. Torej če je karkoli narobe sta samo dve možnosti - nosečnost se ne obdrži, če pa se obdrži je s plodom vse v redu. Ker vaša žena najverjetneje ni zanosila 22.4. ampak kakšen teden kasneje torej ni nobene nevarnosti za plod. Lahko pa vprašate še na forumu Ginekologija (dr. Pušenjak).

Srečno,

Janca1
Default avatar

Vanja

Tudi jaz sem imela v 1 nosečnosti enako težavo...bila na rentgenu glave v cca 5 tednu. Strašno me je skrbelo. Kolegica, ki študira rentgenologijo pa me je pomirila, da bi morala biti cca 100 krat obsevana, da bi bila doza škodljiva plodu.
Torej, brez skrbi. Samo zaradi tega ne bo nič narobe, če je bil plod do takrat zdrav.

LP
LP, Mama3m
Default avatar

Tincci

Če bo kaj narobe, po itak sledil splav. Tako je meni razložila G. Ampak mislim, da se nimata kaj bat;)
Default avatar

Aja

Povejta tudi G kako in kaj.