Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Splošno Družinska medicina zatečena veka

zatečena veka

Spoštovani dr. Kersnik!

Ravnokar sem se že tretji dan zapored zbudila z zelo neprijetno težavo – kar precej zatečeno veko. Vem, da niti Copperfield ne bi mogel uganiti preko daljave kaj bi utegnilo biti z menoj samo na podlgi tega banalnega podatka, toda poleg tega, res ni ničesar (vsaj jaz ne vem zato) kar bi pojasnevalo nastanek otekline. Stara sem 21 let, ne trpim za nobeno alergijo, nobeno (kronično) boleznijo, z očmi doslej tudi nisem imela posebnih problemov, nihče me ni udaril, popraskal itd., še naličila sem se nazadnje par dni pred pojavom zatečene veke, skratka ne vem za nič, kar bi bil možen vzrok teka, zatečena veka pa je tu, kar pomeni, da se nekaj dogaja.
Kaj Vi menite, bi to lahko bilo, naj me začenja skrbeti, in ali je kaj, kar lahko storim sama (kaki obkladki ipd)?

Najlepša hvala za vaš odgovor in karseda lep dan Vam želim!
Jasna

Spoštovani!

Če je otečena le ena veka, bi bilo za to stanje lahko najbrž krivo vnetje. Lahko poskusite s hladnimi obkaldki, a bo verejtno potreben obisk zdravnika, da vam predpiše antibiotične kapljice ali mazilo, če bi potrdil, da gre za vnetje.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Spoštovani,

zahvaljujem se Vam za odgovor, 4. dan je oteklina sama od sebe popolnoma izginila, prav tako nepojasnjeno kot je prišla 😉

Lep dan!
Jasna

nova
Uredništvo priporoča

Spoštovani!

Sedaj razumete, zakaj pavimo, da je čas v družinski medicini diagnostični in terapevtski pripomoček. V primerih, ki ne kažejo na nekaj dramatičnega, se splača počakati.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik

Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

New Report

Close