Med.Over.Net

Nosečnost in obporodno obdobje

barve oblačil za otroke

Default avatar

Jaz

Kakšno je vaše mnenje z to obsedenostjo, da morajo biti punčke oblečene v roza, fantki pa v modra oblačilca?

Jez osebno ne prenesem roza barve. Pa imam že dve punčki. Vsa otroška oblačilca, ki sem jih zanju kupila, so bila v rumeni, zeleni in beli barvi. Meni se dojenčki zdijo daleč najlepši v rumenih pajackih. Prav topla mi je ta barva. In vse bo uporabno tudi za naše tretje detece, ki bo baje fantek. No, od raznih dobronamernih sorodnikov in prijateljev (z nekoliko starejšim EMŠO-m) smo dobili tudi nekaj roza stvari. Hvala bogu smo imeli dovolj oblačil, da so te roza grozote bolj redko prišle do otrok.

Zadnjič sem se sprehajala po mestu in sem šla mimo izložbe trgovine Aladdin. Skoraj me je kap, ko sem videla tisto vitrino. VSE V ROZA. Ali pa v Intersparu, na oddelku igrač za deklice. Kot da sem padla v deželo iz moje nočne more. Prav zares mi ni jasno, kdo si je izmislil to grozo, da je roza barva za deklice.

In ker pričakujemo v tretje fantka, sem malo bolj pozorna na to, kako so oblečeni fantki v vrtcu. Me tudi včasih kar strese. Vse rjavo, olivno, sivo, prav militantno. Kaj tudi ve oblačite svoje sinove v takšne mrtvaške barve? Redko kateri fantek je oblečen v kaj bolj živega.Saj se menda da tudi za fantke dobit lepša oblačila v bolj živih, otroških, radostnih barvah. Meni ta sivo-militanta moda (ali kakorkoli naj ji pač rečem) deluje obbupno depresivno.
Pred petindvajsetimi leti, ko je bil moj brat majhen, smo ga lepše oblačili. Človek bi pričakoval napredek v tem času. Kaj je to res samo trenuten trend ali sem jaz petindvajset let za časom?
Default avatar

A:-)

Meni tudi roza ne potegne prevec. Sicer sem za naso dojencico kupila en roza pajacek, ker mi je bil kroj zelo vsec, ampak to je pa tudi vse. Ostala oblacilca imam v kombinacijah beige, zivo rumene, oranzne, svetlo zelene, tudi nekaj modre je vmes. Ker sva oba z mozem bolj temnolasa, predvidevam, da bo tudi mala taka in ji bodo take barve bolj pasale kot kaki pasteli. Za fantke mi je pa vsec, ce so obleceni v take bolj sportne barve (olivno zelena, jeans modra, rjava ...). Edino v maskirne vzorce jih pa res ne bi nikoli oblekla, ceprav sem tudi to ze videla.

Glede roza igrack pa tole - imam sestletno necakinjo, ki sedaj, ko ze lahko uveljavi svoj okus, vecinoma izbere roza barvo, ceprav je kot dojencka niso nikoli oblacili v roza. Tudi jaz sem pri tej starosti padala na roza in svetlo vijolicno, ki ju danes zelo tezko prenasam. Ocitno je to faza, ki slej ko prej mine.
Default avatar

mirra

oj
mani je nasploh najljubša zelena zato imam za dojenčka ki bo baje punčka kupljeno v ful lepi zeleni barvi tudi druga je prišla v zelenem iz porodnišnice najstarejša pa v rumenem.
glede roza barve me nič ne moti mi je tudi lepa in deklice si že sedaj same izbirajo barvo oblačil čeprav sem se že navadila da tudi jaz kupujem v tej barvi.
no ja- sto ljudi sto čudi
mirra 35t
mirra
Default avatar

.....

tole o roza barvi - KATASTROFA!!!!! meni nikoli ni bila všeč, sedaj pa je moja tamala skoraj cela rozasta, ker drugih barv NI!!!!!!!!!!!!!!!! in ker imava tako male številke oblačil, je izbira še toliko manjša... komaj skombiniram kaj z drugo barvo... vsa srečna sem, če najdem kje kaj rumenega oz. v drugih tonih, ker ob roza že bruham... zadnjič sem naredila cel ajnkauf zanjo v modri barvi, hehe...
Default avatar

Linx

tudi jaz ne prenesem roza barve in celo kot majhna punčka je nisem marala. Vidim pa, da jo imajo punčke večinoma zelo rade. Nasploh se mi zdi ta delitev na modro in roza čist mim, jaz je ne bom upoštevala. Za otročke imam rada rumeno, oranžno in jeans modro.

lp
Default avatar

JasnaZ.*

Ojla!

Glede fantovskih barv ... res je težko kupiti za fanta kaj živega. Za dojenčke še, kasneje pa vedno težje (mi imamo 3-letnika). čeprav mu zelo paše živo rdeča in mu je tudi všeč, ima le nekaj majic in ene hlače. Če pa pogledaš v omaro, je večino modro, olivno zeleno, bež, nekaj oranžnega. Saj pri mikicah še gre, kaj drugega pa bolj težko. Pa ponavadi ima še kak benetton žive barve, a visoke cene :(

No, je pa prejšnji teden dobil oranžne sandale ...

lp, jasna
Default avatar

Gigi

Točno tako. Jaz našemu že pol leta iščem rdečo pižamo, ker si jo želi, da se dobijo samo modre in zelene za fantke ter roza in rumene za punčke.
Default avatar

AMB*

Moj prvi otrok je fantek in nosi od modrega do belega, oranžnega, rumenega, zelenega... celo rdečo pižamico je imel, ko je bil dojenček :).
Moj drugi otrok je punčka in nosi kar je nosil bratec... in roza!!!! Roza barve od nekdaj nisem dobro prebavljala, edino roza stvar, ki sem jo kupila zanjo je bil kombinezon, ker je bil edini v pravi številki. Na koncu nosečnosti je tašča kupila kar nekaj roza bodijev (če so pa tko luštni in poceni), ki jih videt nisem mogla. Zdaj, ko ima hčerka skoraj 2 meseca, nosti večinoma roza :))).
Default avatar

š[email protected]

Zanimivo, tudi jaz pri prvi piki nisem prenašala roza barve, zato je imela skoraj vse v rumeni, turkizni oz. beli barvi. Zdaj je stara 6 let in nooooora na roza ;) Tudi meni je ta barva sčasoma prirasla k srcu in sem prav z veseljem kupila roza-bež pajacek za našo drugo deklico, ki prihaja. Če bo slučajno vseeno fantiček, imam pa še dosti raznobarvnih cunjic od prve ;)))

Kar pa se oblačil za fantke tiče, sem tudi sama v vrtcu opazila, da jih večina nosi rjave, zamolklo zelene, temno modre oz. sivkaste kombinacije, zato je prav užitek pogledati kakšnega bolj pisano oblečenega fantička. Se mi zdi, da jim oranžna in rdeča barva super pašejo :)))

čao
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~ NeVeR RuN FaStEr ThAn YoUr GuArDiAn AnGeL cAn FlY ~
Default avatar

nrj

Hojla,
tudi jaz se izobibam roza stvari za našo punco, sam kaj ko je v trgovinah res vse tako ločeno na roza in modro. Sicer pa sorodniki dosti roza prinesejo. Sem jaz kriva, če je naša tolk luštna v modri, oranžni, rumeni, rdeči... roza naj bo tam pa tam.
lp
Default avatar

jasna

jaz se tudi mucim s to roza. Kar pride v dar, je 90 % roza:( In kje je potem problem? D ako grem jaz nakupovat, potem kupim tudi roza, ker - ali kupim modro (in ti potem vsi recejo - kako lep fantek), ali pa dobim neko barvo, ki res ne pase na roza obleke, ki so doma:(
Zgleda, da je res obsedenost. Po mojem zato, da potem pri drugem otroku spet kupis vse na novo, ker fanta res ni fejst oblect v roza:(
Default avatar

Rozalija**

Ko sem rodila mi je prijateljica prinesla en bež komplet. Pa zraven pravi, da je kupila nekaj roza, pa na srečo ugotovila da je čist prevelik kupila, da ne bo sam njena oblečena v to roza grdo barvo.

Jaz roza sovražim, in vsem sem pred porodom govorila kako sovražim roza barvo in kako naj mi ne nosijo roza stvari. A ljudje so nesrami in so prinesli vse v roza. Saj stvari bi bile lepe in nekatere so drage, a men ne potegnejo in jih imamo za doma za flekat. Pol pa vidi kdo ki je dal kar precej denarja za roza majčko kako se smrkla vala v peskovniku, majčka pa zapacana od večne umazanije... sori sem povedala da sovražim roza.

Jaz večinoma kupujem na oddelku za fantke. Tam je polno lepih stvari. Najraje ji kupujem rdeče, ker sem nora na rdečo barvo, pa tudi on je že kot dojenčica gledala le za rdečimi stvarmi. Drgač pa je oblečena v vse barve... saj jih obstaja toliko, predvsem pa rdeča in modra. Pa kaj zelenega, oranžnega, rumenega. Predvsem pa močne barve.

Pa čim vidi kakšna prijateljica da je otrok v roza (kaj slučajno) rečejo, o to pa ni mami kupila.

Ko bo velika oz imela svoj okus, naj se oblači kot bo želela. Do takrat pa... barve in vse kar ni roza.
Default avatar

m71

Imam sina in zmeraj ima kakšno majico rdečo ali oranžno, saj mu ta barva zelo paše. Je pa kar problem pri izbiri barv, saj si dejansko zelo omejen z barvami in modeli. Strogo so ločene barve za fantke in punčke, prav tako tudi modeli. Za vrtec se mi zdi neumno kupovati draga oblačila, saj valjanje po travi in peskovniku naredijo svoje in pač kupim kar je na razpolago.
Default avatar

timea

uf, kako ste se vse zapičile v to roza barvo.
meni je pa prav všeč.
ko sem rodila, smo večino stvari dobili od fantkov - modro, rjavo. in so valjda vsi govorili, oh kako luštkan fantek. in smo večino, kar smo kupili sami, kupili v roza, ki ji prav lepo pristoji. baje bo zdaj v drugo tudi punčka, tako da bomo lahko uporabili. drugače pa sem ji nazadnje kupila kar nekaj stvari v zeleni in oranžni. in roza očala in roza dežniček.

jaz sem si pa tudi sama omislila letos roza trenčkot. zapet pa ga res več ne morem :)
Default avatar

mam'ca

Tudi meni roza barva ni bila nikoli pri srcu. Vendar sedaj ko imamo doma dva fanta, bi v tretje. če bi bila punčka, verjetno kupila tudi kaj v roza barvi - za kombinirat k kavbojkam se mi zdi prav fajn.
Default avatar

š[email protected]

:)))) Tudi jaz rada nosim roza stvari. Se mi zdi, da mi nežna roza fajn paše ;) Sploh zdaj, ko sem bolj okrogla :))))))))

čao
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~ NeVeR RuN FaStEr ThAn YoUr GuArDiAn AnGeL cAn FlY ~
Default avatar

petra

Jaz osebno mislim, da nekaterim otrokom zelo lepo pasejo obleke v bordo rdeci barvi in to ne glede na spol. Nasemu ta malemu zelo pasejo hlace v tej barvi. Pa tudi vijolicna je lepa. Dekleti sta imeli nekaj roza oblek, sedaj, ko sta vecji pa tudi videti noceta roza barve.
Default avatar

pulga

Ja, res je, za fante se kaj pametnega skoraj ne dobi!

Moj je bil v tujini in je domov prišel popolnoma besen (res da so se menjali letni časi in kakšnih številk ni bilo), AMPAK komaj je mulcu prinesel par majic, ki so potegnile na vinsko barvo (aha mulc jih seveda NE MARA!!).
Babi mi iz Madžarske vedno nosi bež cunje, pa temno rdeče,...vseeno pa ima še največ modega (tudi zato ker so meni osebno le modre kavbojke dobre). Tako je bilo pozimi, za poletje pa imamo zalogo nekaj oranžnih, še dobro.

Kot dojenček je bil pa tudi veliko v svetlomodrobelih odtenkih... ker bež kompletkov nisem našla, tudi sedaj sem iskala en bež kompletek za novorojenca (ker ne vem kaj bo) in si lahko mislite da ga nisem našla. Kupila belega.

Jaz sem kar razočarana nad barvno paleto.
Default avatar

Maksi

Roza je čisto lepa barva, če se z njo ne pretirava. Ampak tako je z vsako barvo. Menim, da je to nežna barva, ki pupam lepo pristoji, če le ni v preveč kričečem (kičastem) odtenku. Meni so všeč male rozike!
Default avatar

AMB*

Mojemu sinu pa zelo pašeta oranžna in bela!!!! Prejšnji teden je tašča iz podstrešja privlekla belo majčko s polo ovratnikom (že kar stara ampak še vedno lepa bela) in ko mu jo je oblekla, sem kar strmela vanj :))) tko je bil lušten. Edini barvi, ki mu ne oblečem sta roza in vijolična. Tudi za doma ne!