Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Noseča? – KAKO POVEDATI DELODAJALCU?

Noseča? – KAKO POVEDATI DELODAJALCU?

lp, PROSIM ZA VAŠE IZKUŠNJE ALI MNENJE O TEM, KAKO POVEDATI DELODAJALCU, DA SI NOSEČA?

Zaposlena sem od febr. 2005, in sicer imam pogodbo za eno leto. Moj odhod iz podjetja bi bil v veliko škodo, ker me nima nihče za nadomeščat, pa ravno sem se vpeljala v delo. V bistvu mi je služba super, pričakovati otročička pa se ve… Naj povem, da sem na začetku nosečnosti.

Kdaj povedati za nosečnost? Kaj mi lahko v mojem primeru stori delodajalec? Kdo potem plačuje porodniško? PROSIM ZA KAKŠNO MNENJE!

Delodajalec ti do februarja 2006 ne more nič, ker imaš do takrat pogodbo. Če je kaj človeka, ti bo seveda podaljšal naprej za nedoločen čas, da boš odšla normalno na porodniško, v nasprotnem primeru si v riti (sory izrazu).

Jaz na tvojem mesecu ne bi povedala dokler ne bi bila vsaj v 10 tednu, nikoli se ne ve.

Pa lepo nosečnost ti želim.

Povej takrat, ko boš premislila in boš sama pripravljena na to. Vsekakor pa mu povej vsaj v dveh mesecih. Saj smo vsi samo ljudje. Poskušaj povedati tako kot je, ne ovinkari, zgodilo se je pač.
Če smo ljudje umirjeni, pripravljeni na dialog, potem se lahko marsikaj pogovorimo in dogovorimo. Če pa gremo v komunikacijo že vnaprej z nekimi negativnimi čustvi, strahovi, jezo, skrbmi, pa ponavadi dobimo ven slabe rezultate. Kako in kaj bosta s porodniško, se dogovorita tudi z delodajalcem. Kako je to po zakonu, če imaš pogodbo za 1 leto, žal ne vem, gotovo pa je katera od deklet na forumu, ki ti bo to znala dobro svetovati.
Pa vso srečo!

nova
Uredništvo priporoča

Ja, neprijetna situacija… Sem sama izkusila podobno. Novembra sem dobila službo in takrat tudi zanosila. Na srečo sem nadomestljiva – državna služba – a je bilo vseeno kar nekaj težav. V bolniško na šla, ko sem bila noseča 18 tednov, pa še to najbolj zato, ker mi je reakcija šefice na novico o nosečnosti povzročila najhujši migrenski napad v celem življenju. Nato sem se do marca tresla, če me bodo brcnili… Pogodbo imam za dlje časa, le poskusno delo se mi takrat še ni izteklo. Na srečo sem si izborila svoje, čeprav mi je vse skupaj požrlo dosti živcev.

Najbolj te opozarjam na to, da NIKAKOR ne poveš, dokler (če imaš v pogodbi to določeno) se ti ne izteče poskusna doba!!! Po zakonu ti sicer v nosečnosti ne morejo dati izredne odpovedi brez soglasja inšpektorja za delo, a v praksi so stvari čisto drugačne, ker lahko ocenijo, da si neuspešna in v škodo podjetju. Odvisno od odnosov in razumevanja šefov pač.

čao

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~ ~ NeVeR RuN FaStEr ThAn YoUr GuArDiAn AnGeL cAn FlY ~

HVALA ZA TVOJE MNENJE, naj pa povem še, da me ni strah da bi ostala brez službe, bom pač prijavljena na zavodu za zaposlovanje. Po moje moj primer ni osamljen..
Tako bom povedala; denar nama ni problem, v bistvu imam tudi dvojno državljanstvo, tako da ga lahko vlečem od obeh držav. Meni se gre bolj za to, kako naj se preneham sekirati kaj bodo drugi rekli! Otrok je pa itak najpomembnejši, k vragu služba! Kaj praviš?

Nihče ni nenadomestljiv. Bodo pa zaposlili koga drugega, ki te bo nadomeščal ali za čas porodniške, ali pa boš ostala brez službe in bodo njega zaposlili naprej. Sicer kot praviš, boš “vlekla” denar od dveh držav…

DORA,

Ker sem tudi jaz tujka, me zanima, kako lahko dobiš podpore od obeh držav? A ne dobiš samo tam, kjer imaš stalno prebivališče?
Iz kje pa si, če smem vprašat? jaz sem nemka, živim pa že 8 let tukaj in sem tudi poročena s Slovencem.

Hvala za odgovore in lp

Tole velja samo, če si zaposlena s pomočjo programa APZ (če je tvoj delodajalec dobil nepovratna sredstva, ker te je zaposlil). V tem primeru se porodniška ne šteje v tisto leto, za katero imaš pogodbo. Npr. v mojem primeru: zaposl. s 1.4., na porodniško grem okoli 15.8., 1.4.2006 se pogodba podaljša še za tisti čas, ki manjka do enega leta. Enako bi veljalo tudi v primeru, da bi te zaposlil za nedol. čas in dobil sredstva (zaposlen moraš biti vsaj 3 leta, v primeru porodniške se ti to vedno podaljšuje.)

Ne glede na vse, porodniško vedno plačuje država – zadnjih 12 bruto plač (če si bila prej na zavodu in prejemala socialno, računaš 61.000 bruto.)

No, jaz bi ti pa rada samo čestitala, kajti ni dolgo nazaj, ko še ni bilo nič. Potem se nisi več javila, sedaj pa si v istem stanju kot jaz, pa nič ne poveš!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Vesela sem za tebe in malo pikico

Lepo te pozdravlja
Mojca-gorenjka 8t

Poglej, ti tujka..
Imaš dvojno državljanstvo, verjetno ga imaš, a ne? Ti si nemka, mož slovenec in avtomatsko te pripada slovensko državljanstvo. Če ga še nimaš, vloži zahtevek. Nekaj časa sicer traja, imaš pa v tem času en list, s katerim dokazuješ, da si v postopku za pridobitev državljanstva. Velja isto kot npr. potni list.
Država mora socialno skrbet za vsakega svojega državljana, v tem primeru imamo pač korist od obeh držav. Sem se pozanimala.

Jaz sem slovenka, delam v Sloveniji, mož je hrvat, živim na Hrvaškem. Je tvoj primer podoben?

SEDAJ SEM V 11.TEDNU NOSEČNOSTI IN TUDI JAZ NE VEM KDAJ NAJ POVEM DELODAJALCU?!POGODBO ZA DOLOČEN ČAS IMAM DO 15.8.2005. KAJ ČE MI JE NE PODALJŠAJO?IMELI SO ME V PLANU ZA DRUGO DELOVNO MESTO, DA ZAMENJAM Z DRUGIM LETOM ŽENSKO, KI GE V POKOJ..KAJ NAJ NAREDIM?OZ. KDAJ NAJ POVEM?

HVALA ZA ODGOVORE!

New Report

Close