Najdi forum

amniocenteza

Ali pokaže amniocenteza še kaj drugega kot kromosomsko nepravilnost – mongoloizem? Je smisel tega testa samo v tem, da se oceni če bo otrok nenormalen in ga je treba odstraniti izmed živih? Kakšne izkušnje imate?

Zdaleč od tega, da bi pokazalo vse nepravilnosti pri otroku. Neke kromosomske napake res pokaže, za vse ostalo pa ve usoda tega otroka. sama sem delala amniocentezo na prepričevanje zdravnikov in preživela hude psihične pritiske, ki se danes kažejo tudi na dvoletni deklici. Tokrat sem noseča sedem mesecev in sem se vsem preiskavam odrekla. Otroka bom sprejela takega kakršen bo. To sem vedela tudi pri tej deklici pa so me vseeno prepričali, da sem šla v te posege. Nikoli več, nikoloi več.

amniocenteza ti pokaže le morebitne kromosomske napake… (in nič drugega kot so morebitne druge razvojne nepravilnosti – npr. srčne napake, itd. !) in ja, smisel tega testa je, da se splavi “nepopolnega” otroka.

kot metka – ne priporočam
predlagam pa temljit razmislek zakaj si želimo otroka. da bo naša mala perfektno oblikovana lutka ali pa mogoče zato, ker si želimo podariti življenje enkratnemu posamezniku s svojevrstno identiteto, ki pa ne bo naš “izložbeni izdelek”…

no,ne zdej preveč filozofirat.
res je , da pokaže amniocenteza kromosomske nepravilnosti,je pa tud jasno, da tist , k se zanjo odloči, se pač zato, ker si želi zdravega otroka in bi verjetno naredil splav, če izvid ne bi govoril temu vprid.trkanje po prsih in zatrjevanje, kako bi sprejel tud takega z DS, ker je tvoj,…in tko naprej, se hitr konča , če si dejansko na tem, da ga boš imel.
sama sem šla na amnio zarad zvečanega rizika in mi tud slučajno ni žal,čeprav je minilo skoraj dva meseca od potrjenega suma in nato potrjeno ovrženega,ker vem,da si ne želim otroka z DS in močno dvomim, da bi ga bila sploh sposobna met.pa nisem čarovnica.sem altruist, sam tko to je.
vsak zase ve.moraliziranje je na tem mestu povsem odveč.
nia

Nia, bereš mi misli. Podpiram napisano, ampak raje nič ne napišem v zvezi s tem, ker se zadeve dvoumno razlaga.
V kratkem me čaka amniocenteza in potem vem kaj bom storila, če me bodo obvestili, da se številka ne bere 46. Pa ni le številka…

Pia

Draga Ula,

tudi sama sem imela amniocentezo zaradi lažno pozitivnega izvida na nuhalni svetlini. Lahko ti povem, da sem pred štirimi tedni rodila čudovitega zdravega fantka. Nimam niti ene same skrbi in tako želim tudi tebi!

Ne živciraj se, če so ti svetovali, jo opravi, da boš lahko bolj mirna. Ne skrbi, vse bo dobro.

Hvala dekleta za vse odgovore. Splava ne bi šla delat v nobenem primeru, ker menim da nimam nobene pravice prekiniti življenje otroku. Seveda si želim zdravega otroka, kdo si ga pa ne? Ko polsušam skozi kake stiske gredo ženske ob čakanju rezultatov sem vse bolj odločena, da nima smisla iti na te preiskave. Veliko jih je po priporočilu zdravnikov splavilo pa so potem dobili vseeno “nepopolnega” otroka kljub skrbnemu nadzoru nosečnosti. Saj se tudi kasneje dogajajo nesreče in hude poškodbe pa so zato ti bolniki vseeno vredni življenja.Še enkrat hvala za odgovore in spodbudne besede. Lažje se je odločiti, če veš da nekateri razmišljajo podobno.

New Report

Close