Nosečnost in obporodno obdobje

Odgovarjajo: Jasna Dolamič Gričar, družinska terapevtka, vzgojiteljica predšolskih otrok • Klavdija Slapar, dipl. babica

Oktobra?

Default avatar
Ojla,
spet sem med vami!!! Rodila bi naj nekje oktobra, sedaj sem v 9.tednu. Za razliko od prvič mi je non stop slabo, pa nesamo čez dan, tudi ponoči! Tako da mi paše še edino kakšna drobtinica kruha. Sicer sem kar utrujena, vendar mi najin 10 mesečni korenjak ne dovoli, da bi preveč mislila na to. Kako ste pa ve? Od kod ste? Katera nosečnost je to vaša?
LP, Maja
Default avatar
Dobrodošla spet med nami!

Sama sem v 15.tednu,PDP 30.08., prva nosečnost.
Mi je bilo na začetku tud malo slabo, najraje sem jedla sam kruh in pazi to-
strok česna.....
Bila sem na smrt utrujena, ampak je zdaj kar minilo vse....
Včasih sem še tečna :)

Drugače me pa malo skrbi kako in kaj bo vse skupaj (najemniško stanovanje, oprema,nobenih sorodnikov nimam v LJ...)
..pač nimam izkušenj.....

Želim ti , da slabosti čimprej minejo in da začneš uživati!

LP, Helena
Default avatar
Helena, nikar preveč ne skrbi. Vem da te žene "ustvarjanje gnezda" vendar boš na koncu videla, da dete potrebuje predvsem tebe, veselo in toplo mamico, vse ostalo pa so malenkosti. Sicer pa je spreminjanje razpoloženja in razni izpadi joka in podobno nekaj čisto normalnega. Glede sorodnikov...jaz se veliko več družim s puncami, ki so tudi enak čas na porodniški in je super, tako da nikar ne skrbi. Vse bo ok, le nase pazi!
Ha, ha, ha, česen?! No, jaz sem bila prvič na pomarančah...sedaj pa zaenkrat še nimam najljubše hrane. Kisle kumarce sinko obožuje namesto mene:-))))
LP, Maja
Default avatar
Maja, hvala za tolažilne besede.....
Od kod si pa ti?
Default avatar
Prav tako v 9. tednu. To je druga nosečnost, in glede na prvo, se sedaj veliko boljše počutim (že trkam po mizi:))
Default avatar
Pozdravček,jez sem nekje na meji med oktobrom in novembrom(ne vedo točno ker so bile moje M čisto različno).
Imam pa drugo skrb majarona prosimm te povej mi kdaj ti je G na UZ vidla srček,jaz sem bila v četrtek, sem konec 6 tedna in mi je g rekla da bi se že mogel videt a ga ni in mi je že grozila z čiščenjem.TAko da lepo prosim za odgovor.Drugače vam pa želim mirno in srečno nosečnost!

lp dadica
Default avatar
Iz Maribora. Pa ti?
Default avatar
Pozdravljene,

jaz sem v 7 tednu in imam jutri prvi pregled. To je moja druga nosečnost. Doma imam punčko ki bo maja stara 3 leta.
Slabo mi še ni in upam, da mi niti ne bo.
Najbolj me jezi ker so mi že vse hlače pretesne. Bojim se da se bom spet zredila kot prvič.

Lep pozdrav !
Default avatar
Prvi UZ imam v četrtek, sem pa tudi v 7T, se že zelo veselim, da vidim srček ali dva. Pri meni je namreč še vprašanje ali je eden ali dva, ker sem zanosila po IVF postopku.

Zjutraj mi je slabo, vendar bruham le, če jem kaj sladkega, tako sedaj sladkega enostavno ne jem. Prva stvar zjutraj so gresini ali pa prepečenec, ker to mi pomaga, da slabost mine.

Sicer pa vsem lepo nosečnost.

Lp Jagoda
Default avatar
Dadica,
kot prvo ti bo verjetno naredila še kakšen UZ, kajne? Jaz sem sicer videla srček in detece je bilo veliko cca. 1,6 cm. Res pa je, da sem prvič imela enak slučaj kot ti in se je res končalo s spontanim splavom, ker dete ni "zaživelo". Tega je veliko več kot se o tem govori in glede na to, da dete nikoli ni bilo živo, sem tudi sama psihično lažje prenesla kot bi drugače. Pol leta za tem sem zanosla s sončkom, ki pravkar šiba proti meni, tako da vedi, da je vsaka stvar za nekaj dobra, pa če na začetku še tako slabo kaže! Če boš rabila pogovor me najdeš tudi na mailu...
Lp, Maja
Default avatar
Tudi jaz ne morem praktično ničesar obleči razen nosečniških hlač... Sicer pa sem že prvič bila hitro okrogla, vendar sem se na srečo ustavila pri 15ih kg. Pa ti?
Default avatar
Še jaz!!! Tudi jaz komaj čakam na pregled, ki ga imam drugo sredo! Kako je še to daleč!!! PDP imam sredi oktobra - bomo na pregledu natančneje določile, ker imam zelo neredne M! Slabo mi je že 2 tedna....1 teden sem bila celo na bolniški, ker nisem mogla čisto nič! Zdaj je malo bolje!
udb
Default avatar
Ojla!
Tudi jaz sem v 7. tednu in imam rok nekje konec oktobra..... TO je moja druga nosečnost, slabo pa mi je za dol past. Od jutra do večera se slabo počutim, skoz mi je tako na rahlo slabo, nena bruham, ampak se mi zdi da imam vse v grlu.... Vse mi smrdi, začuda samo hrana ne. Trebuh je pa že ful napihnjen, hvala bogu še lahko oblečem vse hlače, vprašanje pa kako dolgo!

LP Monka
Default avatar
Jaz sem se prvič zredila za 24 kg. Na srečo je šlo vse hitro dol, vendar se bojim da drugič ne bo šlo tako zlahka.
Default avatar
Tudi jaz imam rok nekje oktobra. Mi je pa že tri tedne ves čas samo slabo. Ne vem več kaj bi sploh še jedla, da bi bilo bolje. Do sedaj se mi tudi kile še niso nabrale, le trebuh imam malce večji.
Drugače sem noseča prvič in bo to zame res pravo doživetje, ker nimam pojma kako z otroki itd.
Pa saj bo že - če so se druge naučile, bom tudi sama zmogla - samo da mi neha biti slabo, pa bo vse lepše!!
Default avatar
tudi pri meni gre za prvo nosečnost, rok pa imam 13.oktobra. Slabosti so blage in jih kar dobro premagujem. Pomaga, če večkrat in po malem jem in dosti pijem. Tudi moj buši je kar napihjen, verjetno zaradi ogromnih tekočin vode, ki jo popijem. Hlače so mi zaenktat še vse prav. Kar naprej oblačim kavbojke, ker kasneje dolgo ne bodo spet na riti :)) hi
Default avatar
Se jaz, konec 8. tedna sem, PDP 17. 10., pricakujemo tretjic. Utrujena ful, dobro da sta babi in dedi en stuk nizje in da obstaja kaksna risanka za starejsa dva (4, 2) in da je moz pozoren in hodi iz sluzbe, kakor hitro le lahko. Slabo tudi, bruham ne, tok-tok. Vse smrdi, se najbolj Persil. Ker so me napadli virusi sem sla prejsnji teden eno kilo dol, sedaj pa sem non stop lacna - jem pa predvsem pomarance, pa kompot iz sliv si kuham, ker sem imela v drugi nosecnosti zelo slabo kri - malo zeleza. Me ful mika it na bolnisko, pa nisem tak tip, da bi pustila vse delo kar na mizi, ceprav mi je produktivnost ful padla. Ce se spomnim, kako je bilo v drugi nosecnosti, ko se od pisalne mize do omare nisem mogla prit... upam, da ne bo tako hudo ... in da bo kmalu pomlad, ali pa vsaj ne vec tako mraz (-17° danes zjutraj!)
Default avatar
Tudi jaz sem kronično utrujena. Ko pridem domov iz službe grem počivat in največkrat zaspim pred televizijo. Ker me je moj mož navajen čisto v drugačni luči (živo, vedno za akcijo, nikoli spanje pred TV) me že kar malo čudno gleda. Ampak sem mu razložila, kaj sem v zvezi z utrujenostjo prebrala na forumu, se je malo potolažil - prej je bil prepričan, da moram k zdravniku. Drugače pa jem tisto, kar mi v danem trenutku zapaše - tega je zelo malo, ker se mi hrana upira in grem raje spat z kruljenjem v želodcu kot pa, da zaradi slabosti sploh ne spim.
Sem pa trenutno v osmem tednu in komaj čakam, da mine prvo tromesečje, ker je baje potem bolje!!!!
Default avatar
še ena.......sem nekje v začetku 8 tedna, pregled imam 14 dni...komaj cakam, slabosti pa ni, upam da jih tudi ne bo,

saj sploh ne vem kdaj se pričnejo pojavljati

rok po mojih izračunih nekje konec oktobra. : ))))

lp vsem oktroberčicam in vsem ostalim in se še beremo našo nosečnost..aja, je pa prvič zame;)
Default avatar
Jaz sem pa zelo vesela, da ti je slabo ;)))

Kako lepo te je brati :))))))))))))

Pobožaj trebušček še v mojem imenu, mali pikici in tebi želim vse najlepše in najboljše :)))
~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~
~ NeVeR RuN FaStEr ThAn YoUr GuArDiAn AnGeL cAn FlY ~

Moderatorji

Jasna Dolamič Gričar , družinska terapevtka, vzgojiteljica predšolskih otrok
Jasna Dolamič Gričar
Klavdija Slapar , dipl. babica
Klavdija Slapar