Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Kako vejo da je rizično?

Kako vejo da je rizično?

Kako vejo da je nosečnost rizična, da je plodovnice premalo, da je slab maternični vrat,… Kako so to odkrili pri tvas- tistih ki imate diagnozo: “rizična naosečnost”?

Glede na to, da ob pregledu opravijo samo meritev krvnega tlaka, te vprašajo kako se počutiš, in to je to.
prvič sem imela carski rez, od tega je leto in pol, kako naj bom sigurna da je vse okej z mojo maternico.
Boli me občasno trebuh, špika me, slabo mi je utrujena sem – ampak to pravjo da je bnormalno. Kako so lahko gotovi v to?!

sem pa v 14. tednu.

Hvala za komentarje

Jaz sem rizična zato, ker sem imela en mesec pred zanositvijo operacijo septusa. Samo kot sem malo prebrskala, menim da je to veliko odvisno od ginekologinje in njenega mnenja, saj na tem forumu nisem našla nobene druge,ki bi bila zaradi tega rizična.
Jaz sem v 13 tednu pa me tudi špika in boli trebuh pa baje res to ni nič narobe.
Za težave z maternico pa mislim,da se ugotavlja kasneje.

spikanje v prvem 3-mesecju res ni nic nenavadnega.

Rizicnost je odvisna od vec zadev:
– razlicne nevarnosti na delavnem mestu (tudi ce je nosecnost ok)
– sama nosecnost (skrajsan MV, krci, tlak, krvavitve …)
– predhodni slabsi izidi nosecnosti (prezgodnji porod, splav)
– infekcije
– nosecnosti z dvojcki, trojcki

Tako na grobo, ne vem, ce sem kaj pozabila, sem napisala tako iz glave. Je pa res, da v prvem 3-mesecju ponavadi pade od tega kaksna krvavitev, potem pa postane bolj pestro.

Jaz imam za sabo 2 spontana splava, pa se mi tokratna nosečnost ne šteje za rizično. Moja G te nerada da v rizično. Meni za sedaj odgovarja, ker imam mirno delovno mesto – v pisarni.

New Report

Close