Najdi forum

luskavica

Pozdravljeni. Mučim se s problemom, ki ga imam in si ne znam pomagat, zato se obračam na vas. Imam luskavico, po dlaneh, stopalih.. v otroštvu sem imela veliko težav s tem, kasneje v puberteti se je stanje nekoliko izboljšalo, vendar je bolezen žal neozdravljiva, zato se bom pač celo življenje z njo bojevala. In seveda je tudi dedna. Jaz sem jo podedovala po mojem očetu. In tu nastopi moj problem. Zelo rada bi imela otročička, sem v obdobju, ko menim, da sem za to pripravljena in tudi želja je velika. Ampak me ta moj problem tako obremenjuje, da oklevam in oklevam. Verjetno bi tudi moj otrok podedoval to bolezen, zato me to mori. A ima mogoče kdo izkušnje s tem? Kaj naj storim, saj sem že čisto obupana.
hvala in lp

Kia,
luskavica je zelo pogosta bolezen, ki predvsem izbruhne ob preobremenjenosti (živčnosti) organizma. Govorim iz izkušnje, saj jo ima moj oče in najboljša prijateljica. Res, da ni ozdravljiva, lahko pa jo zelo omiliš s tem, da skrbiš za tvoje duševno zdravje.

Glej, sama sem hči očeta, ki ima zelo hudo obliko te bolezni (povsod po telesu). Ampak NIKOLI, NIKOLI se nisem obremenjevala s tem, da jo bom mogoče dobila tudi jaz. Vem, da je dedna, eni pravijo celo, da prizadene vsak drugi rod. Torej bi po tej logiki moral zboleti tudi moj otročiček. Ampak ne bo. Koliko bolezni je še na tem svetu, ki so hujše, koliko drugače ranjenih otrok. Če bi razmišljali vse to, potem nihče izmed nas ne bi imel otrok.

Veliko pomembnejše je, da bo tvoj otrok rasel v varnem domu, polnem ljubezni, kot pa to, da bo MORDA zbolel za boleznijo, ki bo najverjetneje v njegovih letih že tudi ozdravljiva.

Zato, Kia, se ne obremenjuj s tem. Delaš si samo škodo. Tvoji otroci bodo zdravi in zadovoljni, verjemi mi. Zato le pogumno in sprosti se…

Sonček,
Skaana in …

Pozdravljena.
Sem presrečna nosečka v 13 tednu in se prav tako kot ti, soočam s to trdovratno boleznijo. Tudi moja luskavica je locirana na dlani in podplate (psoriasis vulgaris).

No, smešno pa je to, da ne poznam nikogar v naši družini, ki bi kdaj bolehal za luskavico. Pravijo, da je dedna, da je v genih. Če se pa sproži in pride na plano, pa so potrebni še drugi dejavniki.

Ne odlašaj z odločitvijo o potomcih. Čas še prehitro beži.

LP
Pipi+

Tudi moja mama ima luskavico, moja sestra in jaz pa ne. Tudi moja hčerka ne (2,5 leti). Pričakujemp drugega otroka in niti ne razmišljam, da bi lahko kaj podedoval…

Razmišljaj pozitivno in bo najbolje zate…

Veliko sreče!

Jaz imam luskavico (lasišče, podprsnica). Da jo imam sem izvedela šele pred nekaj meseci, čeprav imam probleme s kožo že več kot 10 let. Nikoli se nisem obremenjevala s tem, da zaradi težav s kožo ne bi imela otrok. Bolezen je sicer neozdravljiva, ni pa smrtna, zato ti priporočam, da odmisliš črne misli in imaš otroka, ko boš pripravljena. Lahko pa tudi sama potrdim, da bolezen izbruhne ob prevelikem stresu, zato ti tega želim čimmanj.

Tudi v moji družini nima nihče te bolezni, zato ne vem, kje sem jo dobila.

Verjetnost,da se bo luskavica podedovala je 25%. Torej, se gotovo splaca tvegati za tistih 75% kajne. Tudi moja mami jo ima, precej hudo obliko, imela jo je tudi stara mama vendar milo obliko, je pa res,da je imela izredno tezko mladost in zivljenje nasploh….jaz je nimam, ce jo bo imel moj otrok pa tudi ne morem vedeti in ce bo tako, mu bo to pac namenjeno, genov ne mores spremeniti, mislim,da se to se vsaj 10 let ne bo dalo (mislim na gensko medicino). To kar odmisli, uzivaj zivljenje s cim manj stresa pa bos videla, da bo tvoj soncek zdrav!

New Report

Close