Najdi forum

SKUTINA PITA-POMOČ

Hej mojstrice (in mojstri),

odkar sem v LJ prvič poskusila skutino pito slaščičarne hvastija(v pizzerii Foculus), ne morem brez nje nikdar, kadar se oglasim v LJ. Naj vam opišem kako izgleda: slana osnova iz krhkega testa, skutina krema, na vrhu pa je razno sadje, npr. jagoda, višnja, borovnica, marelica,….in po vrhu preliv za torte.
Sumim, da je poleg skute- mislim daje mešanica pasirane in nepasirane-zraven primešano še nekaj, ne vem ali je smetana, šlag pena ali kaj….
vendar moram povedati, da nadev oz. skutina krema ni pečena, pečeno je le krhko testo, zato mislim da krema sploh ni tako težka za pripravo.

Vse lepo in prav, a krema mi ostaja neznanka! Umiram od želje, da bi to torto oz.pito znala narediti sama, oziroma vsaj kremo!!! tako dobre pite nisem jedla še nikdar, saj skuto noro obožujem in je pojem na teden nekje okoli 2 kg (v raznih kosmičih, sladicah, z jogurtom in sadjem ali pa kar samo). V LJ pa grem zelo redko in se tresem ob misli na to skutino pito.

Za ta recept oziroma pomoč bi vam bila izredno hvaležna…Pita ni pretirano sladka kar mi je noro všeč, saj ne maram preveč sladkih in kaloričnih jedi in se trudim kuhati zdravo. Naravnost odlična je, sicer pa ima slastičarna hvastija na netu tudistran : , tu lahko vidite slike pit in ostalih sladic, pa tudi recept za odlične borovničeve muffine.

Najlepša hvala za pomoč že vnaprej, Zala

Jaz jo pravtako obožujem, še posebej borovničevo!!! Med nosečnostjo sem skoraj vsak dan pojedla eno. Delala sem že raznovrstne ponaredke, take pa na žalost nisem uspela narediti. Jaz dam v skutno kremo sledeče: uporabljam vipavsko skuto, ki je bolj kremasta, sladko smetano-alpsko, vanilijev sladkor, sok limone-tik preden jo nanesem na testo, pa masi dodam malo želatine.
Tudi krhko testo sem že preizkušala na vse možne načine, vendar mi tako lepo belo še ni uspelo narediti-mislim, da se dela samo iz beljakov-ne vem-ali ti mogoče veš za recept testa???
Lp! N.

Ne, zal tudi jaz ne vem za recept testa skutine pite hvastija, vendar si ga noro zelim imeti. Pravzaprav bi se raje imela recept za pripravo skutine keme.
Pravis da se naj bi testo delalo samo iz beljakov in verjetno se moka in maslo a ne?? bi mogoce res znalo bit kaj takega, ker ni niti sledu o kaksni rumeni barvi…..
Zdaj sma pa ze 2 fanaticarki pit hvastija:) Se eno vpreasanje – ali v skuto zamesas stepeno smetano in koliko priblizno je das na 500 g skute?
Tudi jaz jo tako noro obozujem da jo lahko za sladico pojem 2 kosa, nekoc sem ze celo 3 🙂

Jaz in N. obe lepo prosiva za pomoc pri pripravi skutine pite hvastija – ce bo kdo zanl pomagati hvala lepa ze vnaprej.

N. je pisal/a:

Jaz jo pravtako obožujem, še posebej borovničevo!!! Med nosečnostjo sem skoraj vsak dan pojedla eno. Delala sem že raznovrstne ponaredke, take pa na žalost nisem uspela narediti. Jaz dam v skutno kremo sledeče: uporabljam vipavsko skuto, ki je bolj kremasta, sladko smetano-alpsko, vanilijev sladkor, sok limone-tik preden jo nanesem na testo, pa masi dodam malo želatine.
Tudi krhko testo sem že preizkušala na vse možne načine, vendar mi tako lepo belo še ni uspelo narediti-mislim, da se dela samo iz beljakov-ne vem-ali ti mogoče veš za recept testa???
Lp! N.

New Report

Close