Najdi forum

Spolnost po porodu

Lepo pozdravljene mamice!

Sama sicer ne verjamem preveč, ker se mi zdi malo verjetno, še manj pa res ful pomembno… No, malo me pa vseeno firbc matra – če rodiš vaginalno, a je spolnost kasneje res kaj drugačna – v negativo mislim? Mogoče zaradi kakšnih raztrganin, al pa epiziotomije? Mal se hecajo okrog mene na to temo, pa sem začela tudi o tem razmišljat…
Kakšne so vaše izkušnje ali pa informacije o tem?

Hvala za odg., pa veliko veselja s sončki!
Manja

3x rodila, nič posebnega drugače (le prvič šivi zaradi epiziotomije). Sicer pa – domišljija velja!

Nič sekirat, mogoče je en cajt malo bolj občutljivo, sicer pa gre čist ok, samo da je podmazano, he, he.

nova
Uredništvo priporoča

Ni panike, 6 tednov po porodu ne bo nič, potem pa vse normalno steče. Zaradi poroda nič manj ne čutiš, kot si prej, zato naj te nič ne skrbi.

Men se pa zdi pomembno. Po porodu se men kar nekaj časa ni zdelo tako kot prej in tudi mojemu možu ne-po domače povedano je stvar bolj razrahljana in se slabše čuti. Z vajami in predvsem s časom se stvar popravi. Treba se je potrudit in ne zanemrajati spolnosti kljub otroku.

Po porodu pridno delati Keglove vaje, pa bo. So pa šivi lahko še kar nekaj časa občutljivi.

Nabijem ti drvo u oko

Po porodu sem pridno delala Keglove vaje (najbolje, da jih delaš vsakič, ko dojiš in to ves čas in to čim dalj), tako da ni nič “razrahljanega”. Problem pa imava v tem, da sem bila raztrgana in da je dr. verjetno malo bolj “zategnila” šive, tako da me v določenih položajih kar precej boli.

Kar se pa Keglovih vaj tiče pa si izberi čas – jaz sem jih delala ves čas dojenja – tistih 10, 20 minut lepo mirno glej otročička in telovadi.

New Report

Close