Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje nuk ali avent, aptamil ali humana?

nuk ali avent, aptamil ali humana?

sem na stand by za v porodnisnico. pripravljeno imam vec ali manj vse, vendar ne vem, ali bi bilo smiselno kupiti tudi kaksno steklenicko + dudo ter skatlo zacetnega mleka, v primeru, da mi dojenje ne bi slo (ceprav se s to stvarjo nameravam potrudit). za zdaj sem kupila prsno crpalko avent v kompletu z dvema steklenickama in dudama, reklame priporocajo nukove anatomsko oblikovane dude. katere ste / boste uporabljaje ve? enako vprasanje glede nadomestnega mleka: aptamil ali humana ali kaj tretjega? kaj pa novice o oporecnosti milumila (aptamil)? upam, da ne kompliciram (kako je ze s prvim otrokom?), le pojma nimam oz. me dajejo mormoni in se reklame naredijo svoje.

lp, veronika, 37t.

Prijateljica je že v porodnišnici začela z Aptamilom št. 1 in ga uporablja še sedaj(sporen je mislim, da bil 3 ali 4 – za starejše), druga mi je pa rekla, da je ona uporablja Hipp in da je bila zadovoljna. Zaključek: najbrž je oboje isto pakovanje, samo odločit se je treba; videla pa sem ene specialne škatle z adapt. mlekom – proti kolikam, polivanju – ampak ne poznam nikogar, ki bi jih uporabljal…. Po moje za začetek ne potrebuješ več stekleničk kot jih imaš, tole mleko pa ti kupijo vmes ko boš ti v bolnici…. Morda pa je boš rabila. Prijateljica pravi, da četudi malo hrani pol z dojenjem : pol z adapt. mlekom porabi 3 jurje na teden za to adapt. mleko.

Glede dud sem videla na forumu ful dobrih izkušenj z Nukovimi dudami, ampak vsaka firma ima vsako leto nove in boljše zadeve. Jaz sem malo gledala dude od Chiccota – tiste cele gumijaste – uradno je to fiziološka duda iz naravnega lateksa (mala od ene znanke ima rada samo te, ker so mehke tudi zunaj…), imajo pa še tudi ene nove fiziološke dude Goccia (tisto kar gre v usta je menda tudi naravni latek, ostalo plastika ). Pojma nimam kako se obnesejo te druge – je pa po njihovih raziskavah super super duda:-)

Jaz sem si na seznam dala tudi ono uokrivljeno flaško od Chiccota (1990 sit) – proti kolikam – menda je ok.
Koliko si dala za komplet od Aventa?

Me prav zanima kaj bodo napisale druge!

Veronika, če se ti ljubi, nam plis napiši kje in kaj si dejansko pripravila za bejbija…. ene se še pripravljamo na veliki šoping…. Vanja2

Jaz imam doma Aventove flaške, črpalko, mleko Aptamil 1 (za vsak slučaj), 3 dude (Nuk, Chicco) in 2 meseca staro punco, ki ne mara nič. Torej: kupila sem vse brezveze. Duda je najboljša mamina. Mislim pa, da če ne bi imela nič, bi pa ziher rabila. Moje mnenje je, da počakaš in kupiš takrat ko res rabiš.

Jaz nisem kupila nobenega adaptiranega mleka, ko sem bila še noseča. Ko pa sem v porodnišnici videla, da očitno dojenje ne bo steklo (je že tam dobil vsak dan dodatek), je mož kupil škatlo Aptamila tisti dan, ko naju je prišel iskat v porodnišnico. Nekaj mesecev kasneje smo zamenjali za Milumil, ker je začel “štrajkat” pri hrani. Milumil je takrat bil v redu, ker je tudi vonj bil bolj prijeten (Aptamil smrdi) in smo ga uporabljali do konca.
Ne vem, kako se boš odločila. Zdaj je na piki Milumil, nekaj mesecev nazaj je bila Humana.
Prijateljica ima zdaj drugega otroka in tudi v drugo uporablja Pikomil. Mislim, da boš dobila toliko različnih mnenj, kolikor se jih bo na tvojo temo oglasilo.

Mi smo vse, s stekleničkami in mlekom vred kupili po enem tednu, ko dojenje ni steklo in je mala samo hujšala. Vnaprej nismo kupili nič, razen dveh tolažilnih dud, ker je moje mnjenje, da so te vseeno boljše od prsta in je bil moj namen, da otroka raje navadim na tolažilno dudo, če bo že treba.

No, upam, da te res ne dajejo mormoni. :))))))

Jaz sem mnenja, da so Aventove stekleničke in na sploh pripomočki boljši kot Nukovi. In bolj praktični, saj se vse da med sabo kombinirat – vsi nastavki, od stekleničk in magičnih lončkov. Pa še bolj praktične so njihove stekleničke, ker so zgoraj širše in lažje streseš mleko v prahu noter. Tudi cuci so narejeni iz bolj kvalitetnega lateksa, to je še zlasti fajn malo kasneje, ko ima otrok že zobe. Super pogruntavščina je tudi njihov cuc 3 v 1.

Kar se pa adaptiranega mleka tiče ti pa ne znam svetovat. Jaz sem sicer kupovala izdelke od Milupe (Aptamil, Milumil) in naš mali nikoli ni kompliciral, ampak je pojedel vse, kar smo mu dali. :))) Nekateri otroci pa so malo bolj izbirčni, tako da se zna zgodit, da mu določeno mleko ne bo všeč.
Boš morala malo eksperimentirat, da boš videla, kaj mu najbolj paše.

Pozdrav in srečno pri porodu.

tnx za odgovore. najbrz v naprej ne bom kupila nic vec, bomo videli, kaj bo, ko pridemo domov. za vanjo2 pa je tukaj seznam. (kombinirala sem razlicne sezname iz materinskih sol in nasvete prijateljic. ene prisegajo na majcke, ene na bodije… najbrz je cesa prevec, najbrz bo cesa premalo…) srecno vsem noseckam! lp, veronika.

OBLAČILA:
2 bombažni kapici (62)
1 volnena kapica + rokavičke
5 termonogavičke (56-68) ali copatke
8 povijalnih pleničk
5 tetra majčk (2×56, 3×62)
5 mako majčke (2×56, 3×62)
4 bodiji – dolg rokav (2×56, 2×62)
6 žabic (3×56, 3×62)
2 pliš žabice + majčka (62)
4 pajaci (2×62, 2×68)
1 jopica + hlačke (68)
2 slinčka
2 tolažilni dudi
(toplejši pajac s kapuco ali termovreča)

NEGA:
20 tetra pleničk
6 tetra krpic
2 kopalni rokavički
4 brisače
glavnik + krtačka
škarjice
črpalka za nos
termometer za vodo
telesni termometer
zloženci 5×8
otroško milo (trdo)
mandljevo olje
70% alkohol
fiziološka raztopina
hladilno mazilo za ritko
(robčki za ritko)
(zaščitna krema)
plenice za enkratno uporabo

ZA HRANJENJE:
2 steklenički 120ml

OPREMA:
posteljica
jogi + odejica (brez vzglavnika)
posteljina (3 jogi rjuhe, 3 rjuhe) + nepremočljiva podloga
mehka odejica, volnena odejica
voziček (kombiniran)
tummy tub ali banjica
previjalna mizica ali previjalna podloga
štorklja
torba ali nahrbtnik
avtosedež oz. lupinica
ležalnik

ZA MAMICO:
črpalka za mleko
blazinice za prsi
vir 80
2 modrčka za dojenje

Veronika, hvala za mix vsega – zelo uporabno, čeprav bi jaz imela zraven najraje še napisane firme in bi potem, če se mi ne bi ljubilo zbirati in komplicirati kaj je ok in kaj ne, samo kupovala po seznamu. Ampak saj vem, vsak ima svoj okus…. in te ne bom matrala še s tem. A mi lahko prosim še poveš kaj so to žabice? Mi smo včasih rekli žabice sedanjim otroškim štrampljam – ampak se te najbrž newbornom ne natikajo – ali pač?
Jaz bom na svoj seznam dodala že blazino za dojenje/hranjenje (Mothercare, okoli 6 jurjev – imajo samo take z belo prevleko (pralno sicer), tako da moram pogledati še v AVT če imajo tam še druge barve). Sicer uživaj in pobožaj trebušček! Vanja2, 24t+

Kar se tiče flašk, se čisto podpišem pod Kleopatrin post. Si pa mislim, da imaš kar se nukovih dud tiče v mislih tisto reklamo, kjer se bradavice spremenijo v ortopedske… ha, ha, ha, kakšne reklamna natega, to seveda nikakor ni res. In seveda priporočajo, da tiste, ki dojijo in imajo premalo mleka uporabljajo aventove flaške in dude, ker so še nabolj podobne bradavicam, kar je res. Sama si sicer ne znam predstavljat, kako je, če piješ iz flaše z ortopedskim cucljem, ki je že tako stisnjen, potem pa ga še otrok stiska. Koliko pa teče?
V razvojni ambulanti pa je glede dude rekla, da je najboje če je navadna okrogla, češnjica, ker jo mora otrok stisnit skupaj da jo vleče. To pa mu krepi sesalni refleks.

Kar se mleka tiče, smo po pol leta ko mi je le-ta precej pojenjal najprej kupili aptamil prematil, za nedonošenčke, ker pač naš to je. Ga je pa noro polival, zato nismo porabili niti prve vrečke do konca, ampak preklopili na Hipp. Bilo je občutno bolje.
Odvisno je od vsakega posebej. Je pa tudi res, da je milupa en velik lobi in prav preveč forsira aptamil. Poznam jih precej, ki jim ni ustrezal. Pravijo, da je močnejši od drugih, ali je res, pa ne vem. Ni pa priporočljivo preveč menjat mleka, je najbolje, če se držiš enega. Nekje sem ujela, da so po aptamilu dojenčki bolj debelušni…

Sicer pa ne skrbi, vse se sproti spontano reši.

Srečno, Ana

New Report

Close