Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Čelna ali zadnja vstava

Čelna ali zadnja vstava

Ojla!

Mene pa zanima, ali kaj veste o tem, kako je vaš otročiček obrnjen? Ne mislim to ali na glavo ali na ritko, ampak glede na to, kako je obrnjen s hrbtom: proti vašemu trebuhu (sprednja vstava) ali proti vašemu hrbtu (zadnja ali čelna vstava). Se mi zdi, da nikjer nič dosti o tem ne piše, ampak samo o medenični in glavični vstavi.

Jaz tudi do pred kratkim nisem o tem nič vedela, slučajno sem nekje prebrala, da če je otrok v čelni ali zadnji vstavi, se pravi s hrbtom obrnjem proti materinemu hrbtu, da je zaradi tega lahko daljši porod in bolj težak in da je potrebna pomoč porodničarja. To pa zato, ker prodira ven z najširšim delom glave. In jaz sem ziher, da je tale bebino obrnjen tako, saj prav razločno čutim njegove nogice, kolena, komolec, ko me brcajo in vidi se “odtis” na trebuhu, kar prvič niti slučajno nisem. Pa tudi UZ v 34 tednu je potrdil, da je tako obrnjen.
Meni prvič ziher ni nihče povedal, kako je obrnjena, ampak glede na to, da sem čutila gibe drugače kot tega in ker je bil porod čisto lahek, bi rekla, da ni bila čelna vstava.

In potem sem včeraj gledala še ene stare revije in vidla, da je ena mamica prav zaradi take vstave imela CR. Jaz pa bi tako rada rodila naravno!!!

A ve katera kaj več o tem? Pušenjak je na dopustu, pregled imam šele drugi teden. A je katera že tako rodila in je vedela, da je v taki vstavi? A se lahko med porodom še obrne? A vam rečejo, kako je obrnjen?

No, kakor koli, rodili bomo, o tem ni dvoma. 🙂

Jaz imam pri prvem napisano, da je bil temenska vstava in da taki otroci težko najdejo porodni kanal (tako so mi razložili ali to res drži, ne vem). Porod je bil pa težek, s komplikacijami.
Se pa tudi spomnim, da sem na trebuhu čutila ritko…

Naj te pomirim. Velika vecina otrok se med samim porodom obrne v sprednjo vstavo, ker je tako najlazje priti ven. Babica lahko otroku pri tem pomaga. Razne komplikacije zaradi celne vstave so zelo redke, je pa res, da je porod vcasih malo bolj bolec zaradi tega.

Nas otrocek je bil v celni vstavi. Z raznimi polozaji med popadki se lahko pomaga, da se otrok obrne. Vprasaj babico ali pa malo posurfaj, ker se jaz podrobnosti sedaj ne spomnim. Meni se je otrocek obracal tik pred in med samim iztisom, torej cisto na koncu. Porod je bil hiter in nic prevec hud.

Oj!
Kot prvo naj te popravim, da ni zadnje ali sprednje vstave!
Otrocek se neprestano obraca, in ze na zacetku poroda se vidi, kako je glavica vstopila. Edina pravilna je zatilna vstava, ostale nepravilne pa so temenska, celna in obrazna!
Nepravilnosti pa nastanejo,kadar glavica in medenica nista v sorazmerju, to pa se tudi vidi na uz. Tako da se nikar ne boj, otrocek dobro ve,kako se je treba nastimat, da poteka vse bp!!!
Srecno

Hvala, ste me pomirile. Bom poskusila najti še kaj info na to temo.

Nejka, saj pravim, da ne vem kaj dosti o tem, je pa v knjigi Nosečnost – vprašanja in odgovori omenjeno prav to: sprednja in zadnja vstava. Sploh nisem vedela, da se to tako podrobno deli še naprej. 🙂

Po mojem je bolje dfa malo manj beres. Ker si povedala same neumnosti!

Onna, po mojem to niso neumnosti…Res je, da otrok zavzame čisto svoj položaj v trebuhu, jaz nimam toliko izkušenj z “videnjem” ali bolje občutenjem otrokovih rokic in nogic, le z ritko mi nonstop dreza pod desno dojko oz. že čist proti bokom, tako, da moj je bolj komot tip, kar vsepovprek.Tako, da bi jaz Ayluni čist verjela, moj je z ritko proti trebuhu.

Oa saj to sploh i pomembno za porod.

1. to, da je porod težji v taki vstavi in da je (lahko) potrebna pomoč porodničarja, sem prebrala v knjgi, ki bi naj bila strokovna (Nosečnost – vprašanja in odgovori), torej se prosim obrni nanje in na njihovo zalozništvo in njim povej, da pišejo neumnosti. In potem sem bila pozorna na to in kmalu zatem berem zgodbo v reviji, katero je mamica lastnoročno napisala, da je rodila s CR zaradi čelne vstave. Ergo…
2. otroka pa res tako čutim in menda bom sama najbolje vedela, kako ga čutim in dobro vem, da prvič tako nisem.
3. sem že takoj napisala, da o tem ne vem kaj več in si želela informacij s strani katere forumovke, ki ima že s tem izkušnjke ali ve kaj več o tem. In oprosti, ampak stavek, da so to neumnosti, brez obrazložitve, mi ni dal nič več informacij in ni nič bolj razširil mojega poznavanja te problematike. Torej, te prosim, da utemeljiš svoj odgovor, zakaj ti meniš, da to ni pomembno za porod, ko pa v knjigah piše drugače. Verjetno ne bi bilo omenjeno, če bi bilo vseeno??

Bom pa vsekakor vprašala svojo G, za katero menim, da je strokovnjak in me prav zanima, kaj bo ona rekla.

ČAOBAO!

New Report

Close