Najdi forum

Presredek

Recite babici v porodni naj vam ga čuva…. Se bo potrudila… Vsaj moja se je… Sem rekla, da ne bi bila rada rezana… In je rekla ok, da če bo šlo in če bo dovolj elastično ok… In sem tudi jaz rekla ok…

Mi ga je pa pred prihodom dojenčkove glavice pomagala s prsti raztegovat in je videla, da bo verjetno šlo… In je rekla, da ne bo rezala, da pa bo morda majčkeno sam počil… In je bilo res tako… Rezali nismo, dobila pa sem en šivček…. Če ne bi šlo drugače, bi pa vseeno rezala… Moja babica je to zelo dobro precenila je rekel moj…

''Rojen si kot original, ne umri kot kopija...''

Pa si ga prej kaj tudi sama masirala?

ja imam tud sama namen na to opozorit … ker prvič je bilo res ful hudo :(( še več kot mesec nisem mogla sedet normalno na moji mehki riti :(( upam da bo tud moja babica ok 🙂

B.

Mene tudi zanima, če ste si pred porodom presredek masirale in v katerem tednu ste začele. Pa še kakšno olje ste pri tem uporabljale.

Ne nisem ga masirala…. Nisem pa dobila nobenih strij, če to kaj govori o elastičnosti kože…

Samo ne vem kako je kaj elastičnost kože na trebuhu povezana z elastičnostjo kože na presredku…

Sloncek

''Rojen si kot original, ne umri kot kopija...''

WELEDA; olje za masažo presredka, ki ga začneš uporabljati v 34 tednu.

Ena prijateljica mi je povedala, da je od tega olja dobila vnetje. Kakšni podobni problemi pri tebi?

Jaz ga nisem masirala, no ja ravno večer pred porodom sem poskusila, pa se mi je zdelo smešno in hkrati neugodno. V reviji Mama so pisali da se lahko uporablja mandljevo olje. Strij pa sem kasirala ogromno obakrat, tako, da mislim da nima zveze. Prvič prerezan presredek, dete 3810 g in glavica 35 cm, drugič presredek neprerezan (tudi raztrgala nič), dete 3570 g, glavica 34 cm.

Zaenkrat hvalabogu ne.

Oj!

Nic ne pomaga ce kaj reces. ce mas za nic presredek se babica lahko se tako trudi se pac ne da delati cudezev. Je biti pa bolje prerezan kot da vse zivljenje ne morees zadrzevati blata in urina. Tako da se raje osredotocite na popadke, delo pa prepustite zdravnikom in babicam

tt

New Report

Close