Družinska medicina

Odgovarjajo: Sašo Rebolj, dr. med., spec. družinske med.

Zamegljen vid

Default avatar
Stara sem 29 let, drugače zdrava, razen težav z z občasnimi omoticami in vrtoglavicami. Bila sem že na vseh preiskavah, tudi magnetno resonanco glave sem imela in vse je bilo OK. Imam pa eno težavo, za katero me zelo skrbi. Zgodilo se mi je pred pol leta in danes. Obakrat je bilo ponoči in ko sem se zbudila in pogledala na uro, sem imela na levem očesu zamegljen vid. Je trajalo kar kako uro, da je bil vid zopet normalen. Na desno oko sem pa normalno videla. Ko se mi je to zgodilo pred pol leta, sem imela občutek, da sem si v spanju nenamermo z roko pritisnila na oko in da je bil zato potem vid nekaj časa megljen. Kaj bi lahko bilo?
Default avatar
Spoštovani!

Če je z vašim očseom drugače vse v redu, je poleg pritiska na oko za moten vid lahko tudi kriva tudi slabša prekrvavitev, če imate nizek krvni tlak. Moten vid ne napoveduje v vaših letih in s pregledi predkratkim nobene bolezni in nevarnosti za oko. Lahko bi sicer bil povezan z migrenskimi napadi ali kaj podobnega, a je to težko trditi brez kakršnih koli drugih znakov.

Lep pozdrav!

Janko Kersnik
Pregovor: "Eno jabolko na dan podi zdravnika stran."

Moderatorji

Sašo Rebolj , dr. med., spec. družinske med.
SRebolj