Med.Over.Net

Starševstvo in vzgoja

Odgovarjajo: mag. Nataša Durjava, EAGT geštalt izkustvena psihoterapevtka • prof. Andreja Vukmir, spec. zakonske in družinske terapije • Mirjana Frankovič, transkacijski analitik - psihoterapevtka, doktorandka SFU Dunaj

sex in otroci

Default avatar

natali

IMAVA DVE HČERKI (1,5 IN 4 LET).
ZANIMA ME KDAJ STE OTROKOM RAZLOŽILI ZAKAJ TO POČETJE, ZAKAJ ČUDNI GLASOVI,...- DA JE SEX NEKAJ LEPEGA, DOPOLNILO/SESTAVNI DEL LJUBEZNI MED OČKOM IN MAMICO
KAJ STORITI ČE OTROK VSTOPI V SPALNICO MED SEXOM?
KAKO RAZLOŽITI ŠTIRILETNICI?
NE BI SE RADA ZAKLEPALA SAJ BI JO RAVNO TAKO SKRBELO ČE BI KAJ SLIŠALA PA NE BI MOGLA V SPALNICO!

HVALA
Default avatar

Naja

Ne vem Natali, kaj hočeš reči, da sexaš, ko so otroci v stanovanju ali ko so budni? Zakaj slišijo glasove?
Zakaj bi se zaklepali?
Mi sexamo takrat, ko otroka ni oz. ko spi, na kraj pameti mi ne pride, da bi se pred otrokom zaklepala ipd...
Default avatar

N

Verjetno ne misli tega, misli to, da se otrok lahko zbudi in danes, ko je "moda" skupno prenočevanje, pride v posteljo...ali pride domov od kod(če je že tako veliko). V glavnem, kdaj bi pa seksali, če bi čakali, da otrok ne bo doma, do tretjega leta potem nič. Pri letu in pol se tamali že vse zmenijo, vprašajo... Odgovor me seveda zanima, ker je sex pomembna zadeva in če hočeš mirno življenje je fino, če se dogaja vsaj 1x, 2x na teden(minimum, mar ne?!).
Tudi mene zanima kak nasvet na zgornje vprašanje?
Default avatar

natali

JA MISLIM MENI VEČKRAT PAŠE MUCKANJE IN SEX ZJUTRAJ TOREJ - TAKRAT NE VEŠ KDAJ SE BODO OTROCI ZBUDILI IN SE PRIŠLI POCRKLJAT V NAJINO POSTELJO KAR JE SICER PRISRČNO TODA NI KUL ČE BI ME 4 LETNICA ZALOTILA Z NOGAMI ?? ALI V POZI 69

KAPIRAŠ

NA POMOČ
Default avatar

Pandica

Natali, tudi pri nama je podobno. Zvečer sva običajno preveč utrujena. Prvo kar je paziva, da ostaneva pokrita. Vrata imava običajno odprta, od odtroške sobe pa zaprta. Tako slišiva, če se začnejo odpirati in da prihaja obisk in lahko pravočasno reagirava. Otroke pač pošljeva prvo še lulat.... in si natakneva hlačke, ki jih imava nekje v bližini :-)) Izkoristiva tudi kakšno sobotno ali nedeljsko jutro, ko otroka nadstropje nižje gledata živ žav. Smo pač ljudje in ne svetniki. Za enkrat sva imela vedno srečo in niso bile potrebne razlage.
Default avatar

TinkaraC

Imamo tako kot Pandica - naša odprta in otrokova zaprta. Pokrita pa nisva, kvečjemu s kakšno rjuho.

Se pa še ni zgodilo, da bi prišel, ene 2krat je le poklical.

Kako razložiti? Ne vem, poskušala bi s tem, da se imava rada. Za kaj več pa bi morala pogedati v kako klnjigo, morda imajo kak pameten nasvet.
Vsekakor pa ne bi zaklepala. Pa tudi tiho sva bolj kot kadar sva sama doma, logično.
T.
Default avatar

tejcap

z razlago začni počasi, po vrsti - pri kakšni noseči mamici, in s pomočjo knjig - vem, da obstajajo. Vendar naj ti povem, da so te zadeve pomembne šele takrat, ko te otrok vpraša po čem, kar ga zanima. In še ena - osredotoči se samo na ozek odgovor, kar te je otrok vprašal, ker so potem vsi zmedeni, ker jim preveč poveš, ti pa si tudi (že) dovolj. Hči mi je za ravno 7 rojstni dan postregla z odgovorom kaj je seks : kadar da fantek prunčki lulčka v luliko - jasno kot beli dan. Moram pa povedat, da smo že obdelali temo, kako otrok nastane(da dozori v matenici, nastane iz jajčeca in semenčice, da se to dogaja, ko si dovolj velik...). To poberejo tudi drugje v pogodovrih z ostalimi otroci (vrtec, šola).
Default avatar

ocka

Zanimiva tema, tudi mene zelo zanimajo predlogi in nasveti. Pri nas imamo podobne tezave in ...
Default avatar

polimisa

midva imava hčerko 14 let in 8 let pa naju zamima kako se skrit pred otroci da naju ne bi zalotl pa to s kondomi tabletkami al pa pri samem sexu. vesela bi bila vsakega odgovora,

hvala.lp.polimisa
Default avatar

muli22

Ja tko takrt ko niotrok enkrat je tamala s skrila v omari mi dvapa nisva vedla in vse je povedala tašči jojjoj sex
Default avatar

Gapppy

polimisa je napisal/a:
Verjetno starejša sexa večkart kot vidva z možem. No šalo na stran. Leta pri katerih začnejo današnji otroci odkrivat svet sexa je čedalje nižje.
Default avatar

k.V.

Čisto preprosto Če imaš 2 ali več nadstropji jih daš tja in se ne sekiraš

Moderatorji

mag. Nataša Durjava , EAGT geštalt izkustvena psihoterapevtka
durjavaN
prof. Andreja Vukmir , spec. zakonske in družinske terapije
Zavod Pogled
Mirjana Frankovič , transkacijski analitik - psihoterapevtka, doktorandka SFU Dunaj
MirjanaFrankovic