Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Nosečnost-zamrzjenčki

Nosečnost-zamrzjenčki

Pozdravljene punce,

pomagajte mi, a je katera zanosila z zamrzjenčki? Sem namreč v postopku, ker imam še 3 Z. Prvič mi namreč ni uspel IVF-Maribor. Kako poteka ta postopek? Pričneš s jemanjem tablet? Sem že bila 5 na UZ, sedaj pa sem dobila LH-test, ko bom imela dve črtici moram namreč poklicati.

Hvala in veliko sreče v lepih dnevih s vašimi pikicami.

sonja

Sonček,

ne vem, kako je v MB, jaz sem v postopku v LJ.
Vsako jutro hodim na odvzem krvi (merijo estradiol) in potem bo 11h, ko so izvidi, še na UZ, kjer spremljajo rast foliklov. Preden grem na UZ pa si naredim še LH-test.

Jaz imam spontan postopek z zamrznjenčki, brez vsega. Enkrat sem že bila, pa se niso prijeli.

V prejšnjem postopku mi je folikel počil naslednji dan, ko sem imela LH pozitiven in to je dan 0. Po petih dneh sem nato imela ET.

Veliko sreče, LP Tea

Pozdravljena Tea,

jaz sem imela v petek, 11. 06. LH-test pozitiven, sem poklicala in imam postopek v četrtek, 17. 06. Kako poteka ta postopek?
Imaš prej še kakšen UZ, ali odmrznejo vse Z? Kako pa je z jemanjem Dabrostona?

Hvala za pomoč in na dve črtici,

Sonček

Ker sem drugače redna obiskovalka sosednjega foruma, pridem samo občasno na tega, ti odgovarjam malo pozno:

V LJ je tako, da ti “višek” oplojenih jajčnih celic (blastocist) spravijo v slamico po dve in ju zamrznejo.
Ko prideš na ET nato čakaš nekje 2h, da se zarodki odmrznejo in če preživijo, imaš nato transfer.

Jaz sem imela spontan postopek, kar pomeni, da ti potem ne dajo nobenih tablet ali injekcije za vzdrževanje rumenega telesca (kar pa sem dobila pri samem IVF, ko sem imela stimulacijo z gonalom).

Ti se lepo umiri do četrtka, ko boš imela transfer, izgleda pa samo kot navaden ginekološki pregled.

Ti želim, da bi se “prijelo”.

Na II modri, LP Tea

New Report

Close