Najdi forum

Pozdravljene!

Že cel dan iščem in iščem pomen imena Tian. Našla sem, da je izvor angleški in da pripada romanski družini iz klana Tatius. Kaj konkretno pa pomeni pa nisem našla.

Ve morda katera druga?

Hvala,
A.

poglej na spl. stran Behind the name by usage

oz bolj natancno

http://www.behindthename.com/nmc/sco.html

lp

nova
Uredništvo priporoča

Ga ni:(( Mogoče se bo pa Kia javila:))

Sicer je samo ime Tiana, pa vendarle upam, da ti bo pomagalo.

hei! da vam povem po pravici; jaz sem se to ime izmislila! ga nisem še nikjer zasledila. z možem je obema všeč ime TIA za deklico in potem sem jaz izpeljala na fantka- TIAN. :-))) Mogoče že obstaja, ampak jaz res ne vem. IAN je poznano ime, TIAN pa dokaj podobno zveni, a ne? No, meni je všeč in zaenkrat imava to ime rezervirano za malčka…če bo deček.
Če pa katera kaj najde v zvezi s tem imenom bom rada prebrala.

pozdravček :-))

Izhaja iz romansko-grškega okolja in ima povezavo z imenom Tatiana, ki pripada romanski družini Tatius, ime pa po določenih romanskih prevodih pomeni “mali Gospod”. Skozi stoletja se določena povezava kaže tudi pri Grkih, kjer naj bi s podobnim imenom označevali dobre bojevnike in gorečneže oz. borce po kerakterju. Ena povezava pa je tudi z imenom Tiana, ki naj bi pri Grkih označevalo princezo. Torej, če obe povežeš bi lahko bil Tian (ta zadnji stavek je moja špekulacija) bojevnik princ hehehe….

No ja glede na to, da sem to izbrskala iz stoterih virov me nikar ne sprašujte zanje, ker po resnici …..nimam pojmah kje vse sem srfala. To je tisto kar je obtičalo na listu, ki sem ga imela poleg vseh slovarjev in neta.

vidim da tebe tudi zanimajo ozadja imen 🙂 no … mi tudi še iščemo .. ker nikakor ne najdemo nekaj … kar bi nam dobro zvenelo in hkrati imelo lep pomen 🙂

Tian … zveni dobro … tudi pomen zgleda da je pozitiven 🙂 če paše še k priimku … je pa sploh super 🙂

meni je bil všeč čist navadni Jakob … pa ko sem ugotovila ozadje imena … me je rahlo minilo 🙂 … torej iščemo naprej 🙂

B.

Slučajno poznam dečka, ki mu je ime Tian. Tudi krščen je za Tiana, vsaj mislim tako, no, mogoče so mu pa pri krstu kaj drugega pripopali :))) Star pa je 6 let. Kaj pomeni pa ne vem, gotovo pa ni izmišljeno ime, četudi si ga je kia izmislila, hahaha.
Kaj točno pomeni ti pa ne znam povedat, vem, da smo se takrat vsi zmrdovali, zdaj pa je že čisto običajno in noben niti ne pomisli, da bi mu bilo drugače ime.
Lp

kaj pa pomeni Jakob?

Ime v hebrejščini pomeni nekoga “ki izpodriva druge, da bi sam prišel na
njihovo mesto”
Večino imen opisuje pozitivne lastnosti posameznika, na žalost je tukaj ravno obratno.
VIR: mamina knižica imen

Pa ne prevč resno vzet:))

Bo držalo, ker naj bi bila oseba s takim imenom zelo uspešna na področju prava in politike. Se zdi, da so to idealne lastnosti za politika in dobrega pravnika hehehe

Mi zaupaš kako se napiše hebrejsko, a prav Tian?

Žal…
Za Tian pa ni napisanega nič:(
Je za “Tijana “, ampak tudi nič hebrejskega.

ja res pomeni nekaj takega … nekoga ki vedno želi nekaj .. kar ima nekdo drug :))

ok .. sej ne da dam ful na ta pomen … ampak nekak nebi rada štartala s tem 🙂

torej … iščemo naprej 🙂

B.

aja ti si govorila za Jakoba, jaz sem pa mislila, da govoriš za Tiana…

mi tudi imamo Tiana in tudi sama iščem pomen imena, pa nič opremenljivega ne najdem.

delam na šoli in je kar nekaj tianov (nekaj je tudi bratcev in novorojenčkov), tako da meni osebno je prepogosto ime, ker jih je na našem koncu malo morje.

izhaja iz kitajske, pomeni nebesa.
http://baby-names.emedtv.com/

Tia je drugače ena medicinska diagnoza. Se vedno spomnim na to in res ne bi dala takega imena svojemu otroku.

http://www.viva.si/clanek.asp?id=4087

New Report

Close