Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Periferija in porodnišnice

Periferija in porodnišnice

Lp!
Sama sem v 17t, in pravkar sem pol ure čvekala po tel s prijateljico – in debata ni mogla mimo porodnišnic…
Prvič sem rodila v Lj, bila zelo zadovoljna; poznam punce, ki ne morejo prehvaliti Jesenic ali Postojne, za Kr sem slišala vse mogoče…Bla bla bla!
Sicer po regiji spadam na Gorenjsko, sem še vedno zelo navezana na Lj; zato mogoče nisem povsem objektivna – ampak kljub temu…
Ali se tiste, ki se odločate za porod v perifernih porodnišnicah za to odločite zaradi bližine domu, raznih dodatnih storitev (a la Postojna) – ali se katera pozanima, koliko imajo tam npr. zaloge krvi ustreznih skupin, kakšna intenzivna terapija je nudena otroku (če je karkoli res narobe, se mora otroka transportirati v Lj ali Mb),kako je v primeru poporodnih zapletov, in podobno…
Zagotovo vse porodnišnice izpolnjujejo določene standarde varnosti za otroka in za mamo; ne more pa se jih izenačiti po možni ravni oskrbe.
To je seveda moje mnenje, rada bi zvedela še vašega…

Mislim, da je vse zelo odvisno od babic, sester in zdravnikov. Za skoraj vsako porodnišnico se najdejo slaba in dobra mnenja. Jaz sem obakrat rodila v LJ, prvič sem bila zadovoljna tako tako (s samim porodom – ampak je bilo itak vse zelo neproblematično, zato mi ni jasno, zakaj se niso mičkeno potrudili in mi prihranili šive), drugič pa super, ker mi je pomagala super babica. O popordni ne bi rada niti začela, ker je bila obakrat nočna mora.

LJ porodnišnica nima niti nadstandardnih zdravstvenih storitev zagotovljenih, tako, da se meni ne zdi, da bi bila v tem pogledu periferija bistveno slabša. Za samo LJ je to že kar velik minus.
Osebje je v primeru zapletov v vseh porodnišnicah iz istih šol in faksov, mogoče je razlika v izkušnjah, vendar mislim, da imajo vsi dovolj dela, da si naberejo tudi izkušnje ne glede na mesto zaposlitve.
Kar se tiče zaloge krvi… in prevozov v center (itd)…Slovenija je res majhna.

To je moje mnenje – periferija se mi ne zdi nič slabša. Smolo pa imaš žal lahko povsod.

LP, t.

nova
Uredništvo priporoča

Po mojem imaš lahko v katerikoli dobre ali slabe izkušnje, opremljenost in znanje so itak povsod po določenem standardu. Periferija je morda malo bolj osebna, ker se dogaja manj porodov hkrati, ampak tudi tam lahko naletiš na koga, ki je vstal z levo nogo. Ljubljana pa po mojem prednjači v primeru res nenavadnih zapletov in pa v primeru zelo zgodnjega poroda, ko te itak transportirajo v LJ, če je še čas.
Jaz bi verjetno šla v najbližjo, izbirala bi le, če bi jih imela več na približno enaki oddaljenosti.
Po mojem je veliko pomembneje, da se koncentriramo na porod, na našo lastno pripravljenost nanj, na to kako se bomo spopadle z popadki etc. Če bomo pripravljene na to, imamo veliko boljše možnosti za zadovoljstvo ob porodu, kot pa če bomo preračunavale, v kateri porodnišnici bomo naletele na prijaznejše osebje.

A.

New Report

Close