Najdi forum

malinov čaj

Ojla!
Čeprav ste na forumu bolj kot ne srečke nosečke, ste bile vendarle na tem kot sem sama… pa me zanima, če ima katera od vas kakšne izkušnje s čajem iz malinovih vejic, ki naj bi pomagal, da se pikica obdrži…
Rada bi se vam pridružila, vendar se zaenkrat od vas samo učim in hlastam za vašimi izkušnjami… In imam občutek, da ta mesec spet ne bo nič… ((
Hvala in lep pozdrav!

Jaz sem kupila čaj včeraj in sem ga tudi začela piti.
Če bo pa kaj pomagal da se pikica obdrži ijn še naprej raste bomo pa videli.
Če greš na Yahoo iskalnik in iščeš pod besedo RASP BERRY AND MISCARRIAGE, PREGNANCY, boš kar veliko našla, samo moraš vsaj malo govoriti angleško.

VSEKAKOR SE PA MALINA ZELO PRIPOROČA ZA IZBOLJŠASNJE PLODNOSTI IN PROTI SPLAVU.

pozdravček od bonbončka

bonbonček’!
Hvala za info!
Ga bom šla poiskat tudi sama… Ti si ga najbrž nabavila v lekarni?
Lep dan in SREČNO!
Pestke pa držim za obe )) (tudi zase)

Živjo Gordy

Ne vem od kod si, lahko ti pa povem da sem ga jaz kupila v podhodu Maximarketa v Ljubljani tam kjer imajo zelišča in tako kozmetiko. Imajo ga pa tudi v City parku tudi v takšni trgovini, mogoče pa tudi po lekarnah.
Svetujem ti da si tudi na forumu za neplodnost kaj prebereš o malini, ker se je tam kar dosti pisalo o tem. Govorilo pa se je tudi o KRVOMOČNICI, ki pa menda najbolj pomaga če hočeš imeti otročka. Ampak tale je menda lahko tudi škodljiva, samo ne vem za kaj. Daj si raje sama preberi o tem. O krvomočnici se je res kar veliko pisalo.

Pa veliko sreče in upam da boš kmalu imela rezultat!!!

Pozdravček
Bonbonček

Ojla…
Se javljam v zvezi s čajem… če mogoče kateri kaj koristi…
Na celjskem ga ne uspem dobiti, sem pa našla čaj iz plahtice, ki naj bi bil še boljši… Ne vem, bomo videli…
Pa od Mogote sem našla en čaj, ki poleg koščkov sadja vsebuje tudi malinine liste…
Že pijem! )))
Ravno danes imam dan M, pa upam, da bodo vseeno vrtoglavice zmagale (oz. tisto, kar naj bi bil vzrok zanjo)))))

JA DRŽIM PESTI DA NE BOŠ DOBIILA M !

Za plahtico pa še nikoli nisem slišala.
Bom pa malo posurfala po internetu.
Lep dan ti želim iz oblačne Ljubljane.

plahtica je krvomočnica. Je pa res, da se jo v nosečnosti ne sme.

LP in srečno

če ne boš v CE dobila čaja povej, ti ga pošljem po pošti iz LJ – to pa ja ni taka reč

Zakaj pa mora biti čaj ravno iz lekarne, a malinov čaj npr. od 1001 cvet z okusom maline ni ok?

Hvala za pojasnilo.

Lp, Srči

ponavadi ni OK, saj je tak čaj v filter vrečki pripravljen iz cvetov in plodov šipka, hibiskusa, morda malo malin, nato pa DODANA naravna in/ali naravni identična aroma – kar pa ni enako, kot čaj iz posušenih cvetov, vejic ali plodov maline. No, morda tisti 1001 cvet, ki ga odmeriš z žličko, pustiš nekaj minut, nato pa odstraniš – a še vseeno je mešanica – ni čista malina, če me razumeš, kaj ti želim sporočiti.

Alina

Draga Gordy,

sama sem pila malinov čaj po spontanem splavu, pa potem skoraj do konca drugega meseca nosečnosti (potem pa mi ni več pasal zato sem nehala). Moram priznati, da verjamem, da mi je kar precej pomagal, saj sem včasih prav čutila kako mi je kri pognalo “tja dol”. Menda prekrvavi maternico, kar naj bi dobro vplivalo tako v obdobju po splavu, kot tudi pri zanositvi in v začetnih mesecih. Nekatere ga pijejo pa še zadnji mesec pred porodom, ker menda tudi ugodno vpliva.

Pozdravček,

Eden

Pozdravljene!
Jaz imam izkušnje z plahtico. Sama kar nekaj časa nisem mogla zanositi, pa mi je neka gospa predlagala plahtico. Ker sem imela zelo neredno menstruacijo, sem že čisto obupala, da bom sploh kdaj zanosila. Pa sem se odločila in pila čaj 3×dnevno po 2dcl. Je prijetnega okusa. Ašič pravi zanjo:Plahtica je prvovrstno zdravilo za vse ženske bolezni. Nosečnice naj bi redno pile ta čaj, ker ugodno vpliva na novorojenčka in lajša porod. Marsikatera operacija ob porodu bi odpadla, če bi ga ženske dovolj zgodaj in redno začele piti. Meni je pomagal ta čaj, saj sem po dveh mesecih dokaj rednega pitja tega čaja zanosila brez problema(prej pa leto in pol truda zaman) in sem sedaj v 5.mesecu nosečnosti. Upam da bo še kateri pomagal. Dobi pa se ga v lekarni. Pijem ga pa še zdaj 1-2×na dan, no včasih tudi pozabim. Srečno!!!

malinov čaj se pije od dopolnjenega 34. tedna za mehčanje medeničnega dna- priprava na porod. Pije se ga 2-3 skodelice na dan, mlačnega po požirkih. Čaj se dobi na Lj. tržnici pri zeliščarici, ce hodite v Avstrijo ga dobite v vsaki lekarni (Himberblettertee) to je čaj malinovih listov

Ojla!
Hvala vsem, za vaše odgovore! AndrejaP, iskrena hvala za ponudbo, zdaj sem že rešila zadevo, ker sem imela pot skozi LJ. Eden in čenča, hvala za vajini izkušnji! Sta me kar potolažili! In upam, da bom kmalu tudi sama lahko posredovala podobno )))
V petek sem bila v LJ in v Basilici (v EuroCity-u v bližini knjigarne Vale Novak) končno dobila malinov čaj. Ga že pijem!
Ker sem našla tudi mešanico čaja od Mogote, ki vsebuje malinove listke, pijem tudi tega, za žejo.
In ker danes še vedno ni klasične M ampak že tretji dan tak čuden izcedek, ki pa je enkrat roza, drugič marelične(!) barve in nikakor ne rjav, še vedno ne vem, pri čem sem… pogovarjam se s trebuščkom in otročkom (za katerega še vedno upam, da se je le odločil biti z mano), da ga imam rada, čeprav mogoče še ni čas da bi se mi pridružil… in upam… do ta prave M bom upala… pa čeprav zna biti že jutri zjutraj…
Zanimivo se mi zdi, da se količina izcedka zmanjša, ko spijem čaj… Kako uro, uro in pol po skodelici čaja… ko grem na stranišče… ni opaziti ničesar…
Pa vrti se mi tudi še kar naprej…
Pa še to… kako je zdaj s plahtico in krvomočnico? Se mi zdi čudno, da bi to bila ista zadeva, ker poznam plahtico kot rastlino z značilnimi listi in rumenozelenim, ne pretirano opaznim cvetjem, krvomočnica, ki jo jaz poznam, pa naj bi imela rdečkasto cvetje in povsem drugačen list kot plahtica… Ve katera kaj več?
Hvala še enkrat, zlate ste!!!

Ojla…
Se oglašam… Tokrat ni bilo sreče.. v nedeljo popoldne je bilo konec upanja za ta mesec…
Hvala kljub temu za tvojo podporo!!!
In uživaj v nosečnosti!!!
Seveda to velja tudi za ostale srečke nosečke ))) Se vam pridružim…upam, da prav kmalu )))

New Report

Close