Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje Prečna lega – kaj pa zdaj?

Prečna lega – kaj pa zdaj?

Živio bodoče mamice in tiste, ki ste to že!

Danes sem imela morfološki UZ. Zdravnik mi je rekel, da mi otrok leži zelo nizko, je v prečni legi (čisto stlačen), menda pa bi naj bi vse ostalo OK. Le hrbtenico ni mogel videti celo, ampak tudi za to je na koncu potrdil, da je v redu. Nagnal mi je strah v kosti!!! Zakaj prečna lega, je kaj narobe? Se bo moje dete obrnilo? Že vidim, da ne bom mogla spat. Poklicala sem na Fontano in se želela pri dr. Japlju naročiti samoplačniško, vendar me lahko vzame šele 3. 3. Takrat pa bo prepozno, ker sem danes v 21. tednu. Je imela katera prečno lego v 21. tednu. Ve mogoče katera za kakšnega dobrega zdravnika, ki opravlja UZ v Mariboru ali okolici (sem iz Koroške)?

Oj!

Tvoj otrocek ima se dooovolj casa, da se obrne. Ce se pa ne bo, je pa v najslabsem primeru naredijo carski rez. Ne se sekirat. V Ljubljani naredijo tudi zunanji obrat in otrocka obrnejo v pravo smer. Naj te ne bo strah, to ni nic takega, verjetno je bil uz narejen ravno ko se je otrok obracal iz med. v glavicno lego ali obratno.

tina

Ne skrbi,otrok se še bo obrnil do poroda,mislim,da ni straha za preplah…jaz sem v prvi nosečnosti rodila (v 7.mesecu) s carskim rezom,ker je bil otrok v prečni legi,pa glede tega ni bilo ovir…sicer so tu nastopile druge komplikacije,zato moj sinček ni preživel,…pa prečna lega še zdaleč ni bila vzrok za to!!!
Mislim,da se bo tvoj sonček še obrnil “na glavo” in ne delaj nepotrebnega straha,ker ni to dobro za tvojega otročka…Mimogrede sem iz MBja…
Temne misli na stran,pa se bo uredilo…!!!

lp,Trishka (16.t)

Tudi meni ej zdravnica na pšregledu ugotovila prečno lego in to je čisto normalno. Dete se ti stalno premika po maternici in enkrat je pač tudi v prečni legi. Ne potrebuješ nič spremeniti, le pregleda celotnega se tako en da narediti. Se ti čez en mesec na pregledu posveti toliko bolj, da dobi še tiste podatke, ki jih pri tem pregledu ni mogla dobiti.

LanaL,

Naj ti zaupam še mojo izkušnjo. Tudi meni so na morfološkem pregledu nagnali strah v kosti s prečno lego. Pa so me naročili na kontrolo čez tri tedne, to je bilo ta ponedeljek, in naš malček je že leži tako kot je prav. Šele zdaj mi je ginekolog povedal, da ga je skrbelo, da otročička morda kaj sili v prečno lego – oblika maternice, pregrada, … No, pa se je za enkrat vse dobro končalo in upam, da se bo tudi pri tebi tako. Sem pa po prvem pregledu zastavila tudi vprašanje dr. Pušenjaku, ki je odgovoril, da prečna lega sama po sebi ni nevarna, če le ne gre za predležečo posteljico. Morda se lahko pri svoji ginekologinji posvetuješ, kako je s tem pri tebi.

Lepo te pozdravljam in upam, da bo tudi tebe otročiček kmalu brcal v želodec, na začetku, ko je bil še naš malček v prečni legi, je brcal le v eno smer.

Saša

Veš kaj sem se spomnila, po 32. tednu v materinski šoli v Lj. nudijo t.i. dekompresijo. Dajo te v eno vrečo do vratu in notri spustijo zrak, da nastane vakum, ki ga lahko po želji spuščaš ven iz vreče. Otrok dobi več kisika, tebi pa splahni zatečenost nog in se počutiš lažje.

Jaz sem prvič prav čutila, da je dojenček dobil več zraka in prostora in se je začel veselo premikati. Mogoče bo tudi to pripomoglo k lažjemu obratu otroka. Izgubiti nimaš kaj, lahko le koristi.

Jaz sem v 26. tednu nosečnosti za devojčka, ki tudi ležita prečno. Pa se glede tega ne sekiram, ker to menda sploh ni nevarno oz. se lahko še vse obrne. Jaz se na tvojem mestu ne bi po nepotrebnem sekirala, vse bo še dobro! srečno in lp

New Report

Close