Najdi forum

Porodnišnica Ptuj

Pozdravljene vse,

ki že razmišljate kje boste rodile. Sama sem v 22 tednu, pa vendar me že kar nekaj časa muči to vprašanje. To je moja druga nosečnost in že prvič sem bila prepričana, da bom šla rodit na Ptuj, ker sem slišala veliko slabega o Celju, veliko več dobrega in lepega pa o Ptuju (seveda porodnišnici). Načrti se mi niso izšli, ker sem morala na hitro v bolnico in se mi je bližje zdela pot v Celje, pa še prepričana sem bila, da še ne bom rodila. Na žalost pa je tudi moja izkušnja iz celjske porodnišnice vse prej kot dobra – tako sin kot tudi jaz sva še mesece po porodu trpela zaradi napake zdravnika. O babici nimam pripomb, bila je prijazna in me je ves čas spodbujala in masirala.

Torej sem že v drugo razmišljam, da bi šla rodit v ptujsko porodnišnico – poleg tega tam dela še moj ginekolog, porodnišnica je baje bolj prijazna – v sobi po dve, vsaka soba ima kopalnico, pri oknih ne piha in podobno.

Kakšne pa so vaše izkušnje? Je katera že rodila na Ptuju?

Hvala za vaše odgovore in lep pozdrav

Klavdija

Sama še nisem rodila, pa tudi Ptuj mi je malo oddaljen, je Mb vseeno bližje. No tudi jaz sem slišala, da je Ptujska porodnišnica postala zelo vredu in “prijazna”. Če ti bo uspelo se kar odpelji do Ptuja, saj zdaj so že avtoceste in prideš kar hitro, razen seveda v primeru težav.
LP

Novembra je tam rodila prijateljica. Bila je zelo zadovoljna, tudi njen mož je bil zadovoljen, kako so ravnali z njo in punčko. Poskusi, lahko pa greš tudi kaj prej pogledat in boš videla, če ti je všeč.

nova
Uredništvo priporoča

Jaz sem rodila na Ptuju leta 1999, ko so že imeli rooming in (otroka imaš 24 ur zraven sebe). Porodnišnica urejena, po dve v eni sobi, v kateri sobi lahko tudi tri (vsaka soba ima kopalnico in wc). Babice prijazne,sestre tudi (ko sem imela problem z dojenjem sem jih lahko poklicala tudi sredi noči).
V glavnem prav si slišala, Ptuj je čist ok.

sem bila v ptuju, večji del osebja je ful prijazen, nekaj pa jih je katastrofalnih, jaz sem naletela na te druge

večji del sester mi je pomagal ponoči, ena noč, ki je zasenčila ostale, pa mi bo ostala trajno v spominu glede grdega obnašanja sestre, ko sem pozvonila me je nadrla, otrok pa se je jokal od 12,00 h do 4,30 h, jaz pa s carskim rezom, potem pa pridejo ob 5,00 h merit vročino,…. ostalo si lahko misliš

ni mi bilo všeč, da sem zelo hitro dobila otroka v sobo, saj sem bila zelo slabokrvna in po naročilu zdravnika bi morala čim več ležati, …

čeprav sem imela nekaj slabih izkušenj, pa ptuj ni bila moja matična bolnica, pa bi veeno šla še enkrat tja, kot pa v domačo

pa tudi sedaj vem kaj in kako naslednjič

lp

New Report

Close