Najdi forum

Premejhen plod

Bila sem na UZ pregledu v 6.tednu in je G ugotovil, da je plod premajhen za prbl.14 dni (napaka v izračunu je izključena ker vem točen datum zanositve). Ali je katera imela tak problem in kako se je razvijalo naprej?
Upam za kakšne tolažilne besede, ker me zelo skrbi, HVALA!

Le brez skrbi!

Enako je bilo pri meni. Pri 6-ih tednih mi je ginekolog ugotovil premajhen plod, po njegovem pojasnilu pa je prišlo do kasnejše zanositve. 14 dni bolj pozno. Bilo mi je grozno, neprestano sem jokala, si mislila vse mogoče… Njegove tolažilne besede meni so bile, da do četrtega meseca ne obstajajo premajhni ali preveliki otročki; ampak mlajši ali starejši…
Kasneje so lahko malo manjši ali malo večji napram ostalim (genetsko pogojeno na podlagi velikosti staršev)!

Sedaj sem skoraj v petem mesecu in vse poteka super! Želim enako tebi in čim manj skrbi!

Lep pozdrav!
Hojla

Draga Lea- kolikor je meni znano je o premajhnosti oz. zaostalosti o rasti plodeka mogoče govoriti šele okrog 20t nič prej, zato menim da je tvoja skrb odveč in da bo tvoja pikica lepo napredovala.

Hvala obema, res.

zelo velika verjetnost je, da je bil ob merjenju otroček skrčen in pa tudi aparatura se lahko malo zmoti, kar je pa pri tej velikosti lahko zelo veliko – tudi mene je bilo strah, ker mi je rekla isto, pa se je sedaj v 13. t na UZ izkazalo da je vse OK – brez skrbi, samo misli pozitivno

Lea, mene pa zanima kako sta se z ginekologom dogovorila za v naprej.
Tudi meni je namrec včeraj g. rekla, da imam premajhen plod. Velik je samo za 6 tednov in ne za 8 kot bi moral biti.

To je bil moj prvi ginekološki pregled v tej nosečnosti. Naslednji naj bi bil čez 1 mesec, mene pa je dal že čez 14 dni (8.teden), da bom lahko še pravočasno šla na nuhalno (ki je od 10-13.t.). Glede na njegove besede, da “bi me rad poslal na merjenje nuhalne” sklepam, da verjetno ne bom samoplačnica-verjetno glede na to nesrečno velikost. Sestra pa me sploh ni poslala na preglede v laboratorij, (sladkor v krvi,…), je rekla da bova s tem počakale do naslednjič. (zato sem se pa tako prestašila, saj sem dobila občutek, da bo počakala, če se bo plod sploh obdržal, da ne bi po nepotrebnem zapravljali denar za preiskave….no mal sem pa tud občutljiva). Skratka pregled imam 17.12. pa ti sporočim! Gre pa zahvala vsem forumovkam za odgovore, ker so me res potolažile in sem prepričana, da bo vse OK.

Mene pa je ginekologinja naročila že v ponedeljek, da vidimo če plodek sploh kaj raste. Če ne bo razlike v velikosti, pa bom morala na kliniko. Sem pa danes tudi jaz malo bolj pomirjena, ko berem poročila ostalih in upam na najboljše.

Ne sekirajte se punce!
Prvič sem celo nosečnost poslušala, kako majhen je plod, nobenih dodatnih preiskav nisem imela in rodila 1900g težkega fantka. Bil je zelo lahek dojenček (me vsaj roke niso bolele od pestovanja) in tudi sedaj (4,5 let) ni korenjak s 12,5 kg.
Sedaj sem noseča drugič, jemljem aspirin za boljšo prekrvavljenost posteljice, trebuh pa imam v 20 t skoraj takšen kot takrat, ko sem rodila.
Upam, da bo tokrat vse v redu, če bo pa zopet kaj manjši in lažji pa ne bo nič narobe.
V torek imam UZ, upam, da bo vse v redu.

Ne bi te rada strašila, a povem ti moj primer. Že od začetka je bil plod manjši, proti koncu pa je zaostajal celo za tri tedne (+nedonošenček). Rodil pa se je z DS. Skratka, toplo priporočam nuhalno svetlino (jaz bi vsekakor še kaj zraven – amnio), če bi v primeru ugotovljene genetske napake seveda splavila.
Želim ti pa vse najlepše in upam, da je res vse ok s tvojim otročičkom.

Mene je tudi strah, ker so mi rekli, da je malo majhen. Velik je za 13 tednov, jaz sem pa na zacetku 15 tedna. Upam, da bo vse ok.

http://www.lubica.net/gaby/blog

Moje bodoče mamice! Ko sem šla na NS naj bi bila v 12 4/7t noseča, velikost plodeka je bila le 45 cm-majhen, ugotovili da ustreza starosti 11 2/7 t. V 20 6/7t sem imela morf. plodek pa je tako lepo napredoval, da ustreza 21 4/5. Upam da bo tako lepo napredoval še naprej in da bo zrastel v zdravega fantka- bo namreč fantek 100%.
Hočem vam povedat, da upam da bodo tudi vaše pikice lepo napredovale, da bo vse ok. in da sem vas vsaj malo potolažila.

Lep pozdrav! Romana.

Hvala Bubika. Upam, da bo podobna zgodba tudi pri meni.

http://www.lubica.net/gaby/blog

Ali si ti postavila vprašanje dr.Pušenjaku? Prosim, sporoči kako bo na pregledu v ponedeljek. Držim pesti za vaju s pikico.

Na žalost naša pikica v petih dneh ni nič zrasla, tako da sem dobila napotnico za abrazijo. Držim pesti, da bo z vama drugače.

Počakaj še kakšen teden, meni so tudi prvič rekli, da ni nič zrasla, pa nisem hotela na abrazijo in smo počakali še 10 dni potem pa je bilo vse vredu.

Nikar se ne obremenjuj s tem. Jaz sem imela pri obeh nosečnostih premajhen plod za cca tri tedne. Ko sem rodila prvo hčerko v 36-em tednu, so ji dali gestacijsko starost 33 tednov in tako tudi vodili naprej. Drugo sem rodila v 41-em tednu in so ji dali gest. starost 38 tednov.
Prva je sicer rabila precej časa, da je vse nadoknadila, vendar sta danes obe zdravi in se nobeni nič ne pozna. Kar brez panike. Mene so hoteli prvič na vsak način prepričati v porodnišnici, da sem se zmotila pri datumu zadnje menstruaciji.

hojla! Tudi jaz sem imela podoben problem, ki se je končal z abrazijo.Ginekolog mi je na pregledu v 8 tednu rekel, da je plod premajhen in da sem verjetno zanosila 2 tedna kasneje.En teden sem hodila merit ßhcg hormon v krvi, ki pa je iz dneva v dan padal, kar je pomenillo da plod odmira. Šla sem v KC na urgenco, kjer so mi opravili abrazijo.Bili so zelo prijazni, zdaj je minilo že 14 dni, pa mi je še vedno hudo.

držite se

LP Maruša

Evo, je bil dan D (kontrola rasti po dveh tednih) in je pikica zrasla toliko, da je vse nadoknadla. Zdej pa res ne vem ali je bil plod prvič skrčen ali je res toliko nadoknadil??? Saj ni važno!!! Super!

…lepo, da se je vse postimalo in da je vse tko kot mora biti…

srecno nosecnost ti zelim,

teja ( 19t )

New Report

Close