Najdi forum

Naslovnica Forum Zdravje Ginekologija Nosečnost in obporodno obdobje zelo nizek pritisk-pomoč

zelo nizek pritisk-pomoč

Zdravo,
Zanima me ali ima še katera težave z nizkim pritiskom. Sem v šestem mesecu(22t) in že ves čas nosečnosti se mi pritisk vrti okoli 50/80 -60/100. Očitno se je moj organizem na tak tlak tako navadil, da nimam vrtoglavic ampak se mi kar na lepem stemni in padem skupaj (sploh zdaj v deževnih dneh ). Vrtoglavice so naravni alarm, da se človek takrat uleže, sede ali se kako drugače ubrani padcu, jaz pa se mu enostavno ne morem ubraniti. Do sedaj sem že trikrat padla, udarim se ponavadi v zadnjico ali ramo…skratka zaenkrat še nikoli (hvalabogu) v trebuh ali glavo, saj me vedno nekdo prime. Ginekolog ( ki je porodničar v Postojni) me sploh ne jemlje resno, pravi da naj telovadim pa bo dobro, vendar zaenkrat mi ta telovadba nič kaj dosti ne pomaga. Skrbi me, ker se dnevno sama prevozim ok. 70 km. Kaj bi naredile na mojem mestu ?
Hvala in lep pozdrav

glede na to da si toliko časa v avtu je to zelo nevarna zadeva – imam podobne probleme, čeprav hvala bogu brez takih posledic … zdravniki so pa grozljivo nerazumevajoči ko jim omeniš nizek pritisk… vztrajaj pri svojem – poskušaj se domeniti za bolniško – to so resne zadeve – ali pa mogoče zamenjaj zdravnika za takega ki te bo upošteval…
veliko sreče in čimmanj vrtoglavic.
10t

Imam prijateljico, ki je zaradi takih težav že od začetka na bolniški ( rok ima čez cca 1 teden ). Ne morem verjeti, da ti tvoj G ne da bolniške razen, če gleda na nosečnost podobno kot dr. Reš ( vse normalno naprej!!!)
Sama imam sicer vedno nizek pritisk, se mi zdi, da se mi je zdaj v nosečnosti celo malo popravil. Imam pa epilepsijo kot posledico prometne nesreče in sem stalno malo v strahu, da ne bi dobila napada.
Glede nizkega pritiska: jaz sem ga vedno uravnavala s kavo, bolj mi je pomagala kot vse tablete.

Kakšno kavico spij, posebno preden se vsedeš v avto. Pomaga tudi rožmarinova kopel (rožmarinove kapljice prodajajo v zeliščni trgovini v podhodu Maximarket), ampak ker si noseča, so zadosti kopeli za noge, prej si jiih zdrgni še z grobo morsko soljo. To počni zjutraj, če ne zvečer ne boš mogla zaspati. Sicer se pa pritisk kasneje v nosečnosti praviloma poveča, ker je potrebno več krvi potisniti po telesu.

Jaz sem prvih 25 tednov imela visok pritisk z dnevi izredno nizkega pritiska (si lahko predstavljaš kako zoprno je to nihanje). Zdaj (30 4//) pa imam samo še visokega.

Tudi jaz sem bila parkrat ze cisto na meji, da nisem skup zlezla, pa k sreci ni slo tako dalec. Ginekologinja mi je rekla, naj kar kaksno kavo spijem. Ko sem zanosila, sem se odpovedala kofeinu, no, zdaj ga imam pa skoraj kot zdravilo 🙂 Ampak ne pretiravam, ena zjutraj je dovolj. Pa po občutku. So dnevi, ko je vse v redu, pa dnevi, ko me vse zdela, srce mi razbija, lovim sapo (ko sedim za računalnikom!). (Sem v 8. mesecu.) Gibanje pa res pomaga, tako da sem kar pridna in vsak dan prehodim 4 km (ne morem verjeti, kako sem ze zmanjsala “dozo”…).
Poskrbi zase, sploh glede na to, da se lahko poskodujes, pa detece tudi.

Sama sem imela v prejšnji nosečnosti tudi nizek pritisk, podoben kot ti. Na srečo sem samo enkrat padla skup.

G. se ni odločil za kakšne ukrepe (bolniška ipd.), mi je pa svetovala njegova med. sestra, naj ko se mi bo začelo temniti, pojem kakšno sladko zadevo (npr. suho marelico). Sprobala tega sicer nisem, morda pa res pomaga. Ampak ko začutiš, da se ti temni, verjetno nimaš časa še brskati po torbici ali žepih za sladkarijami 🙂

V tej nosečnosti sem imela na začetku tudi 60/100 (nekje do 20. tedna), zdaj imam pa že 75/125 (26. teden). Morda bo pri tebi tudi podobno.

Pozdrav,
Barbara

Hvala vam za vse spodbude. Predlagane nasvete bom z veseljem preiskusila, sicer pa sem kar presenečena, da ginekologi (očitno na slošno) na nizek pritisk ne gledajo kot na neko resno težavo.
Danes zopet dežuje, prav bojim se kako se bo moj pritisk obnašal čez dan.

Ja, kar pa se kave tiče, menda samo trenutno zviša pritisk(morda za kakšno uro) potem pa je zopet isto. To sem že poskusila. Zdaj spijem dve kavi na dan, v začetku teh težav pa sem se dobesedno silila in spila kar štiri. Ni mi ustrezala, zato sem s tem končala.

V neki zeliščarski knjigi sem zasledila, da pritisk ( nizek ali visok) uravnava čaj iz belega omela, ki pa je bojda dober tudi pri premočnem perilu oz. krvavitvah po porodu.

Bo že bolje, prvih sto let je najtežjih!

Lep pozdrav, Karmen

Tudi sama imam tak nizek pritisk kot ti, tudi ko nisem noseča, in to že kar nekaj let. Na srečo to pomeni največkrat le precejšnjo zaspanost ali malo vrtoglavice, onesvestim pa se ne, oz. se prej usedem in preprečim. Problem je največji pri vožnji z avtom, saj če sem sama v avtu, se težko peljem več kot pol ure brez pavze. Sem tako zaspana, da bi me kar za volanom zmanjkalo. In si pač vzamem nekaj minut odmora.
Je pa res, da se nizek pritisk ne smatra za bolezen, je pač le tvoj vsakodnevni problem, ki naj bi se zboljšal z rekreacijo, dovolj tekočine, bolj slano hrano (pršutki!!), morda rdečim vinom, nekaj kave… a vse pomaga le za kratek čas. Meni je že pred leti zdravnica rekla, da to pomeni dolgo, a zaspano življenje.

Marija

Tudi sama imam poleg drugih težav nizek pritisk in zaradi tega vrtoglavice. Tudi jaz hodim v službo v drugi kraj in prevozim cca 80 km.
In ravno zaradi vožnje in strahu pred vožnjo zaradi tega sem želela bolniško, vse drugo bi še preživela. Ker imam še druge probleme mi ginekologinja ni nič komplicirala zaradi bolniške.

Kava tudi meni pomaga le trenutno za kake pol urice potem pa je spet isto, edino kar mi najbolj pomaga so sprehodi.

Lep pozdrav ********************************************** Če želite, da bi bili vaši otroci bistri jim pripovedujte pravljice. Če želite, da bi bili še bistrejši, jim pripovedujte še več pravljic. Albert Einstein

Hey mam probleme z niskim prtiskom sem v 8 tednu nosecnosti…. mam ga 81skoz 61 pa 66 utripa…. sveda ne pjem kave. In nimam apetita to je kaj narobe?! Hvala za pomoc.

Sem v 11 tednu nosecnosti pa me full bolijo noge nimam pa otecenih… prosim za pomoc…

New Report

Close