Najdi forum

eterična olja Primavera

večkrat sem že zasledila, da omenjate eterična olja znamke Primavera, pa me zanima, kje se dobijo – v trgovinah (katerih?) ali tudi samo čez zastopnike? In kakšna je približno cena?
hvala in lp, Maja

Trgovina Kalček na Trubarjevi v Ljubljani -tam sem jih videla

lahko pa jih tudi narocis na http://www.kalcek.com.cene pa so razlicne od olja do olja.

Hvala, vendar sem iz MB – jih je kdo videl v MB?
lp

jaz jih ne menjam z justovimi ne cenovno ne po kvaliteti. Preizkusila sem obe znamki.

lp

se strinjam z Brillo -tudi zame so Justova najbolj kvalitetna in jih ne menjam

Justovo imam sivkino, pa ne vem, za kaj vse se lahko uporablja, tako da ga samo včasih dam v izparilnik – a lahko tudi par kapljic v kopel?

Sedaj pa sem si nameravala nabavit še eno olje (npr. Justovo ali Primaverino) za dlesni oz. proti paradontozi – mi lahko kdo svetuje, katero je boljše za to, žajbljevo ali tea-tree?
In katero bi bilo za v izparilnik za spodbujanje umskega dela, npr. za študij? Rožmarin mogoče?

Zanimajo me pa še kreme (npr. ognjičeva, tea-tree, sivkina in brinova – za kaj so), ter kateri deo je boljši, kateri vam boljše diši, če poznate oba:
Deo plus ali slezenovčev roll-on? Imam doma seznam teh stvari, pa ne vem, za kaj se naj odločim, ker sem še bolj začetnica v uporabi! Potrebovala bi takega za bolj občutljivo kožo, ker od navadnih deodoransov iz trgovin so se mi že trikrat vnele žleze pod pazduho! Pri teh justovih me moti edino to, da tudi ti vsebujejo alkohol! A vsebujejo tudi aluminijev chlorhidrat?

In ali je zagotovo, da se te rastline ne špricajo, ker sem zadnjič nekje brala, da če so prisotni pesticidi pri sami rastlini, da je potem ta strup v eteričnem olju nešteto krat pomnožen in me je zato kar strah uporabljat ta olja! (npr. za zobe ali direktno na kožo)

No, najlepša hvala, če se bo slučajno komu dalo odgovorit na vse to! :))

lp, Maja

Tudi jaz uporabljam izdelke ****.

Krema tea tree – za vse poškodbe na koži, glivice, odrgnine, opekline, piki žuželk…….

ognjičeva – za občutljivo kožo, proti mrazu …….

brinjeva : za vnete sklepe, mišice, bolečine v hrbtenici, vratna vretenca zvini, zlomi, krči v nogah, hladne noge, pospešitev cirklulacije…. priporočljivo jo je uporablajti v kombinaciji z oljem 31

sivkina krema : deluje analgetično – proti bolečinam, pomirja vnete žile, pri vnetju ušes jo namažeš za ušesa…..

krema materine dušice : koristi pri prehladih, pljučnicah, zaprtemu nosku…..

Kar zadeva oporočenost “pescitide”…. pa še najbolj verjamem v švicarske zadeve, glede na njihov način življenja, stroge norme, doslednost in spoštovanja predpisov…..

lp Maja

primavera ima vsa mozna olja,**** pa le nekaj in za vsako stvar pac ne more bit dobro justovo olje…

****

Trgovina Ajda na Glavnem trgu jih ima.

Hvala, Nataša!

v mariboru jih ima trgovina vita care v qlandii

New Report

Close