Najdi forum

Naslovnica Forum Življenjski slog Prosti čas Vrtičkarstvo, zelišča in urejanje okolice vneto oko pol leta stare dojenčice

vneto oko pol leta stare dojenčice

pozdravljeni,
mene pa zanima s čim bi lahko pozdravila vneto oko punčke stare 6 mesecev? Ima gnojni izcedek in rdeče okoli oči.

Hvala za pomoč.

LP

Otročka primerno oblečeš, vzameš zdravstveno izkaznico in greš k zdravniku. In to takoj zjutraj. Z očmi se ni za igrat, pri majhnih otrocih pa tudi ni primerno eksperimentirati z domačimi zdravili.

Blage kamilice ne bodo škodile, je pa vsekakor obvezno obiskat pediatra.

Draga Jožica,
naša pediatrinja (katero bi vi obiskali z primerno oblečenim dojenčkom, z zdravstveno …. – tako kot tudi mi) nam je svetovala naj počakamo z obiskom 2 do 3 dni, ker je v zdravstvenem domu toliko viroze, da bi še to staknili in da v primeru da ne bo bolje potem vseeno le pridemo po mazilo za učke.
In tako smo tudi storili.

Ste morda res mislili, da mi bo vaš nasvet pomagal?
Res čudno, da nekaterim uspe dati le nasvete za katere sploh ne prosimo in nas ob tem še želijo prikazati v slabi luči. nič nimam proti mnenju različnemu mojemu, pikre pripombe pa res ne maram.

Drugače pa naj bi smeli uporabiti res zelo blage kamelice, ker sicer kamilica oko še bolj razdraži, nam je svetovala pediatirnja.

Seveda brez zamere ker se zopet “kregam” in lp.

Kamilice menda res razdražijo oko, tako da je res bolje,da tako majhnemu otroku ne splakuješ očesa z njimi. Kaj bi pa lahko drugega sorila…mogoce bi prekuhala vodo in s čisto vato /z mlačno vodo/ na rahlo umila očke …toliko,da odstraniš gnoj.Kaj drugega si ne bi upala ne storiti, ne svetovati. Če ti čisto po pravici povem-zdi se mi malo čudno,da zdravnik ne sprejme otroka t.j. da svetuje,da prides cez par dni. Verjetno nimaš možnosti obiskati kakšnega drugega pediatra? Da ne bo pomote, vse je bilo dobronamerno. Pozdrav Živam

Glej, mamica, domačega zdravila, ki bi bilo primerno za oči, sploh pri tako malem otroku, preprosto NI. Zato sem ti pač svetovala edini možni način, da zadevo urediš. Kolikor vidim, so ti enako svetovale tudi druge.

Oprosti, če se ti je zdel način, kako sem napisala, žaljiv, ker sploh ni bilo mišljeno tako. Mogoče bi res morala napisati samo “pojdi k zdravniku”, ampak stavek sem razvlekla brez kakršnihkoli slabih namenov.

Zdravniki so pa tudi različni. Eni priporočajo čakanje, drugi pa takojšnje ukrepanje. Sama imam pač take izkušnje, da se med tem čakanjem zadeve lahko tako zapacajo, da je potem potrebno bistveno daljše zdravljenje, kot bi bilo, če bi se začelo takoj.

ma-mi-ca, pred časom sem na forumu Starši staršem brala veliko nasvetov, da tovrstne težave mamice uspešno zdravijo z lastnim, torej materinim mlekom, povprašaj še tam ali poišči z iskalnikom!
lp

Poglej npr. tukaj, sem ravno našla:

Najbrž je moj odgovor prepozen, pa vseeno.
Ko je imela vneto oko moja hčerka, mi je pediatrinja svetovala, naj ji med dojenjem brizgnem malo mleka v oko. Pri nas JE pomagalo.
Potem sem to večkrat uspešno preizkusila tudi na drugem otroku in na njunem očetu. Ravno prejšnji tedem mi je spet rekel: ” Škoda, da več ne dojiš, ker imam spet vneto oko:”

New Report

Close