Najdi forum

Zanimajo me zdravilne lastnosti breze, kateri deli rastline se uporabljajo, kdaj se nabira, kakšne učinke ima…

Da je breza zelo dobra sem slišala na televiziji, ko jo je pri polnočnem klubu omenil eden izmed zdravilcev v sloveniji…na žalost se ne spomnim njegovega imena…ni pa tudi povedal kaj več, ker je brezo le omenil..

hvala

Jaz nabiram liste, zdaj oz. dokler so še mladi. Posušim in dodajam v mešanico čaja. Ne vem točno zakaj je dobro, mislim da je tudi za odvajanje vode. Nikoli nisem pila samo.

Breza je dobra za ledvice in mehur. Čaj pospešuje izločanje seča in žolča 5-8x nad povprečjem. Ne draži ledvic in jih lepo razkuži. Odstranjuje kamne in pesek iz ledvic in mehurja in čisti kri. Za kamne se priporoča mešanica: breza, jetičnik, pirnica, potrošnik.
Lajša bolečine pri protinu in revmi – lahko se naredi mešanica iz breze, kopriv in krhlike v ta namen.
Pri vročici se breza meša z lipovim cvetjem.
Zelo lajša sladkorno bolezen, zlasti v začetku.
Zdravi arteriosklerozo in odstranjuje beljakovine iz seča. Ima antibiotično vrednost.
Kopeli iz listja in lubja pomagajo pri kožnih boleznih, nečisti koži, garjah in celulitisu. Obenem se je treba čistiti notranje s čajem.

Tako piše pater Ašič v knjigi Priročnik za nabiranje zdravilnih rastlin.
Sončen pozdrav!

Poglej pod naslov BREZA malo nižje.
Pozdrav!

New Report

Close