Forum: Vrtičkarstvo, zelišča in urejanje okolice

Kako načrtovati vrt, kdaj in kako začeti z ureditvijo okolice hiše ali poslovnega objekta, kako lahko pomaga krajinski arhitekt, kaj lahko naredite sami in kako, kje so pasti pri ureditvi vrta, kaj vse nam ponuja narava, … Vse informacije, da boste v svojem vrtu resnično uživali.

kamena sol - morska sol ?

Nova tema
Default avatar Taja 18 Jan 2004 14:53

Ali morda kdo ve, katera sol je bolj zdrava? Kamena ali morska?

Odgovori Citiraj sporočilo Povezava Prijavi objavo
Default avatar Jožica 19 Jan 2004 23:38

Pravijo, da morska. Zakaj, ne vem, si pa nekako tako razlagam, da je v morski soli še vse sorte nekih snovi, ki so verjetno koristne. Razen tega pa je morska sol bolj slana od kamene, torej je za isti okus porabiš manj. In ker naj ne bi dodajali hrani preveč soli...

Default avatar klara 20 Jan 2004 01:52

Baje da morska - ker naj bi vsebovala jod, ki ga potrebujemo za normalno delovanje ščitnice. Samo saj tudi kameni soli dodajajo jod, tako da...
V bistvu ne vem, ti podatki so še iz pouka gospodinjstva iz OŠ:)))

Default avatar Manja 20 Jan 2004 18:34

Najboljša sol je ta prava morska neočiščena ii ne preparirana.
Sploh pa ne tista morska ,ki se jo dobi v trgovinah na policah.Ko pridete na obalo,si jo pojdite sami nabrati(če boste še lahko vstopili v soline,ker so že sprivatizirane)Če ne jo imajo na prodaj v Piranu na Tartinijevem trgu obstaja trgovinica z vsemi Istrskimi dobrotami.
LP Manja

Default avatar rina9 26 Jan 2004 22:47

Jest sem ful zadovoljna s himalajsko soljo, a jo še kdo uporablja?

Default avatar reza 4 Feb 2004 12:27

Jaz sem ravno hotela napisat, da uporabljam himalajsko sol. Drobno zmleto za kuhanje, enostavno namesto navadne soli, pa še raztopino sem si pripravila (nasičeno raztopino), ki pa jo uporabljam, seveda razredčeno, za spiranje ustne votline, ob pojavu aft, ali slabem zadahu; pa da jo v vodo, ko si masiram v vodni kopeli noge.
Rezultat: nisem opazila nič posebno dobrega, ampak tudi nič slabega ne.

Stran 1 od 1
Na vrh